Uwaga Wędkarze !!!

By Adam | styczeń 12, 2015

W dniu 25 stycznia 2015r ( niedziela ) o godz. 11.00 drugi termin godz. 11.15 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Czarnej Wodzie odbędzie się Zebranie Sprawozdawcze koła nr 52 PZW Czarna Woda. W programie zebrania sprawozdanie Zarządu i Organów Koła za rok 2014, dyskusja o zamierzeniach na bieżący rok, wręczenie odznaczeń i wyróżnień. Serdecznie zapraszamy kolegów wędkarzy do udziału w tym dorocznym spotkaniu,Zarząd Koła.

Uwaga wędkarze !!!

By Adam | grudzień 17, 2014

Sprzedaż znaków PZW na rok 2015 będzie prowadzona w dniach: 30 grudnia 2014r, oraz w każdą drugą sobotę w miesiącach od stycznia do kwietnia 2015r. Plus dodatkowo w ostatnią niedzielę kwietnia tj. 26.04.2015r. Sprzedaż będzie prowadzona w godz. od 15.00 do16.00 w siedzibie koła PZW na tyłach budynku Urzędu Miejskiego w Czarnej Wodzie. Proszę pamiętać o obowiązku zdawania rejestrów połowu za rok 2014. Informacje o wysokości opłat na tablicy ogłoszeń w siedzibie koła, stronie internetowej Okręgu Gdańskiego lub u skarbnika koła kol. Adama Pliszki tel. 585878405 lub 517042832.

Wyniki zawodów o Puchar Prezesa koła !!!

By kris | wrzesień 11, 2014

W dniu 6 września odbyły się kolejne zawody o Puchar Prezesa koła. Do rywalizacji przystąpiło 17 wędkarzy. Najlepszy wynik uzyskał kol. Remigiusz Kiedrowski 606 pkt. drugi był Henryk Redzimski 562 pkt. trzeci Jerzy Szlęk 546 pkt. Dalsze miejsca zajęli: Henryk Krause 528 pkt. Tomasz Miszewski 450 pkt. Roman Gaszkowski 384 pkt. Złowiono łącznie 4696 g ryb głównie leszcza, lina, płoci, okonia był też pojedynczy karaś. Były to ostatnie zawody do klasyfikacji G P nizinnej. Przed nami jeszcze zawody muchowe Lipień Wdy i to już będą ostatnie zawody w 2014 r . Do zobaczenia nad Wdą.

Zawody gruntwe o Puchar Prezesa koła!!!

By Adam | sierpień 28, 2014

W dniu 6 września tj. w sobotę odbędą się zawody gruntowe. Zbiórka uczestników o godz. 5.15 przy strumyku. Łowimy na dwie wędki gruntowe (bez spławika). Do wagi zaliczane będą ryby powyżej 18 cm, reszta zgodnie z regulaminem. Zgłoszenia do Prezesa kol. S. Wasiniewskiego tel. 602719420 do czwartku włącznie. W razie dużej ilości uczestników będą stanowiska na plaży dlatego prosimy o zabranie woderów. Składka na ognisko w wys. 15 zł. płatna na miejscu zawodów.

Zapraszamy członków naszego koła Zarząd.

Prace nad jeź. Smolnik.

By Adam | sierpień 28, 2014

W dniu 16 sierpnia nad jez. Smolnik zebrała się grupa kilkunastu wędkarzy z naszego koła. Wykonano prace porządkowe związane z dojazdem nad wodę,parking, oraz dojście do pomostu. Były to głównie roboty ziemne i usuwanie pieńków z drogi dojazdowej. Po zakończeniu prac wspólny gril. W  akcji tej wzięli udział strażnicy z naszego koła, oraz grupa osób która często bierze udział w pracach na rzecz koła pozwolę więc sobie wymienić wszystkich uczestników, a byli to: K. Rulewski, T. Musiał, W. Noga, S. Prabucki, H. Redzimski, T. Miszewski, S. Gatz. J. Osowski, A. Pryba, M. Klawikowski, J.Szlęk P. Gliniecki, R. Gaszkowaki, R. Szlęk, A. Pliszka.

Porządkowanie terenu przy Smolniku.

By Adam | sierpień 7, 2014

W dniu 16 sierpnia tj. w sobotę planujemy porządkowanie terenu przy dojeździe i dojściu do kładki. Zbiórka o godz. 15.00 koło K. Rulewskiego skąd będzie transport do jeziora. Po zakończeniu prac gril z poczęstunkiem, wszyscy chętni proszeni są o kontakt z kol. K. Rulewskim tel. 662245631. trzeba zabrać z sobą łopatę lub szpadel.

Zawody Wędkarskie z okazji Dnia Dziecka

By kris | czerwiec 11, 2014

Tradycyjnie już od dziewiętnastu lat w czerwcu wędkarze z Czarnej Wody organizują zawody wędkarskie dla najmłodszych mieszkańców naszej Gminy. W tym roku zawody te odbyły się 7 czerwca   w Lubikach na jez. Szarmachy. Do rywalizacji przystąpiło łącznie 33 dzieci w dwóch grupach wiekowych: do 10 lat oraz 11-13 lat. Po dwóch godzinach wędkowania wyłoniono najlepszych. W grupie dzieci młodszych pierwsze miejsce zajęła Samanta Gaszkowska, drugie miejsce przypadło Mateuszowi Suchomskiemu, a trzecia była Tamara Szturmowska. W grupie 11-13 lat zwyciężył Marcel Kaszubowski, drugi był Maciej Wiecierzycki, a na najniższym stopniu podium znalazł się Jakub Dulek. Zdobywcy pierwszych trzech miejsc otrzymali medale oraz puchary, ponadto pierwsza piątka otrzymała również pamiątkowe dyplomy. Każde dziecko , niezależnie od wyniku wędkarskiego otrzymało również za udział w zawodach nagrodę rzeczową oraz słodycze. Po zakończonym wędkowaniu na dzieci czekały kiełbaski z grilla oraz napoje. Oprócz rywalizacji wędkarskiej przeprowadzono również dodatkowe konkursy w łowieniu drewnianych rybek oraz w przenoszeniu wody  na czas za pomocą œścierki z jeziora do słoika. Planowany również był pokaz Ochotniczej Straży Pożarnej, która przyjechała nad jezioro wozem bojowym. W czasie rozkładania sprzętu strażacy otrzymali wezwanie, więc błyskawicznie musieli wyjechać na akcję ratowniczą. Całą imprezę przygotował Prezes Koła Stefan Wasiniewski. Wielkie podziękowania za przygotowanie bufetu dla Danki Wasiniewskiej oraz Hani Rulewskiej. Dużą pomoc wnieœli również inni koledzy z naszego Koła m.in. Piotr Gliniecki, Przemysław Wiecierzycki, Adam Pliszka oraz Henryk Redzimski.

Wielkie podziękowania należą się sponsorom zawodów, dzięki którym już od tylu lat możemy organizować  zawody dla najmłodszych. Sponsorami tegorocznych zawodów byli: Urząd Miasta Czarna Woda, STEICO S.A. Czarna Woda, Drew -Trans II Chojnice, Senator RP Andrzej Grzyb, Koło Wędkarskie z Czarnej Wody, AD-Bud Adam Pryba, Skup Złomu – Roman Gaszkowski, ZPUH Stanisław Mokwa, GAMBEL – Gabriel Gałgan, WOJ-BUD –Wojciech Noga, Sklep Żeglarsko - Wędkarski F. Sobczak – Chojnice.

ZAWODY WĘDKARSKIE DLA MŁODZIEŻY

By Przemek | czerwiec 8, 2014

W SOBOTĘ 14.06.2014. ODBĘDĄ SIĘ ZAWODY WĘDKARSKIE DLA MŁODZIEŻY W WIEKU OD 13 DO 18 LAT . ZBIÓRKA ZAWODNIKÓW O GODZ. 6.30. PRZY STRUMYKU NA JEZ. SKRZYNKI MAŁE /

ZGŁOSZENIA UCZESTNIKÓW DO PIATKU 13.06. 2014 U KOL. ADAMA KIEDROWSKIEGO TEL. 663278704

ZAPRASZAMY

Zawody z okazji Dnia Dziecka!!!

By kris | czerwiec 2, 2014

W dniu 7 czerwca tj. w sobotę nad jeź. Szarmachy z okazji Dnia Dziecka odbędzie się tradycyjny piknik wędkarski. Zapraszamy dzieci do lat 13 z opiekunami, w programie zawody wędkarskie oraz inne atrakcje.Proszę o zabranie kaloszy .Zbiórka o godz. 9.00 nad wodą. Zapraszamy organizatorzy koło wędkarskie Czarna Woda

XVII TOWARZYSKIE ZAWODY SPINNINGOWE ” PSTRĄG WDY 2014” IM. E. JĘDRZEJEWSKIEGO

By Przemek | maj 15, 2014

W sobotę 12 kwietnia odbyły się po raz siedemnasty z rzędu, otwarte zawody spinningowe ” PSTRĄG WDY ”.

Zawody miały charakter towarzyski polegający na wzajemnym zaufaniu i koleżeństwie.

W tym roku zgłosiło się 45 uczestników, sympatyków ”czerwonej kropki”. Przyjechali koledzy wędkarze z Tczewa, Skarszew, Żukowa, Śliwic , Pelplina, Rytla, Kalisk  i miejscowi z Czarnej Wody. Impreza cieszy się chyba coraz większą popularnością i renomą. W tym roku mieliśmy rekordową ilość zawodników.

Łowiliśmy na rzece Wdzie od Górek do Młynek przez 5 godzin.

1 m. zajął Adam Kierdowski z Czarnej Wody

2 m. zajął Adam Pryba  z Czarnej Wody

3 m. zajął Michał Wiczanowski ze Śliwic

Po wręczeniu pucharu i atrakcyjnych nagród odbyła się tradycyjnie biesiada wędkarska przy ognisku. Organizatorzy zadbali o żołądki uczestników (kiełbaski, karkówki, krupniaki)  a nasz “kołowy kucharz” Klemens Rulewski, ugotował kocioł przepysznej grochówki.

Opowieści o wyprawach wędkarskich trwały do wieczora.

Serdeczne podziękowania dla fundatorów nagród tj.:

- Jarosław Kłopotek z Bydgoszczy (główny i wieloletni sponsor zawodów)

- firma “DRAGON ”  z Białych Błot

- Adam Pryba z Czarnej Wody.

Dziękujemy również kucharzom - Piotrom Glinieckiemu i Jędrzejewskiemu za dzielną prace przy grillach i ognisku, oraz Państwu Sękowskim za udostępnienie miejsca na biesiadę.

SZUKAJ

Strony wędkarskie