Zawody spinningowe na Wdzie.

przez Adam | 9 maja 2021

W dniu 15 maja 2021r odbędą się zawody spinningowe koła Czarna Woda o Puchar Burmistrza Czarnej Wody. Zawody odbędą się na Wdzie odcinek, Wojtal-Zimne Zdroje. Zbiórka zawodników o godz. 6.00 przy starej Kajakarni. Zrzutka na ognisko 20 zł. Zapisy u kol. Adama Pliszki tel. 517042832 do czwartku 13.05 2021 do godz. 20.00. Szczegóły na porannej odprawie.

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Zawody spinningowe na Wdzie. została wyłączona

Konkurs Plastyczny i Fotograficzny „ Z wodą w tle „

przez Adam | 15 kwietnia 2021

Zarząd koła nr 52 PZW w Czarnej Wodzie, ogłasza konkurs plastyczny i fotograficzny dla dzieci i młodzieży. Konkurs plastyczny- w dwu grupach wiekowych 6-9 lat i 10- 13 lat. Prace formatu A-4 do A-3- technika dowolna, 1 sztuka. Praca podpisana z rokiem urodzenia i numerem telefonu. Konkurs fotograficzny w grupie wiekowej 14 do 17 lat- zdjęcia do 3 sztuk, wymiar większe od 13×19 cm wywołane w zakładzie fotograficznym, podpisane, podany rok urodzenia i numer telefonu. Prace plastyczne i zdjęcia muszą zawierać „Wodę” w tle, pokazując piękno rzek lub jezior z naszej najbliższej okolicy. Udział mogą brać dzieci i młodzież z terenu Gminy Czarna Woda a także pociechy wędkarzy naszego koła z poza terenu gminy. W każdej kategorii zostaną przyznane najlepszym nagrody i wyróżnienia. Prace należy składać w Bibliotece Miejskiej w Czarnej Wodzie w terminie do 14 maja 2021 r. Prace nie podlegają zwrotowi autorom, pozostaną jako własność koła Czarna Woda. Dane osobowe uczestników konkursu podlegają ochronie prawnej i będą wykorzystane wyłącznie w celu wyłonienia laureatów i przyznania nagród.

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Konkurs Plastyczny i Fotograficzny „ Z wodą w tle „ została wyłączona

Podziękowania dla Pana Nadleśniczego Ireneusza Bojanowskiego.

przez Adam | 7 marca 2021

W związku z przejściem z dniem 28 stycznia 2021 na emeryturę Nadleśniczego Nadleśnictwa Czersk Pana Ireneusza Bojanowskiego, delegacja naszego koła w osobach Prezesa Adama Pryby i Wice prezesa Klemensa Rulewskiego wręczyła List Pochwalny od Zarządu Okręgu PZW w Gdańsku wraz z drobnymi upominkami. Pan Ireneusz Bojanowski funkcję Nadleśniczego w Czersku pełnił przez prawie 29 lat i dał się poznać z naszej strony jako sympatyk wędkarstwa i naszego koła doceniając naszą działalność. Szczególnie przez to że umożliwił dzierżawę jeziora Skrzynki Małe, a także poprzez pomoc materialną i wsparcie ze strony służb mu podległych. Za to ze strony Kolegów z całego naszego Koła Serdeczne Podziękowania. Mamy nadzieję że Pan Nadleśniczy do nas dołączy bo wiemy że lubi wędkować.

Zarząd koła 52 Czarna Woda.

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Podziękowania dla Pana Nadleśniczego Ireneusza Bojanowskiego. została wyłączona

Remonty kładek na Skrzynach i Smolniku

przez Adam | 28 lutego 2021

W dniach 20 i 27 lutego i 6 marca 2021 przeprowadzone zostały remonty kładek na jeziorach naszego Koła. Dzięki temu, że po raz pierwszy od dwóch lat był gruby lód udało nam się wyremontować praktycznie wszystkie kładki.
Na jeziorze Skrzynki wykonano cztery całkowite remonty a na Smolniku wykonano trzy całkowite remonty pomostów, włącznie z nowymi palami do nich oraz wyremontowano większość dojść na pozostałe kładki.

Udział w pracach wzięli:
– Jezioro Skrzynki: Adam, Łukasz i Dariusz Wesołowscy, Sławomir i Krzysztof Kaszubowscy, Jarosław Ossowski, Remigiusz Ossowski, Marcin Sikorski.
– Jezioro Smolnik : Jerzy Szlęk, Zbigniew Rybacki, Zbigniew Liczywek, Sergiusz Kiedrowski, Michał Delikta, Mateusz Cyls, Adam Pryba, Zdzisław Paszek, Mateusz Polakowski, Łukasz, Narloch, Michał Homa.
– Transport i koordynacja: Adam Pryba i Adam Pliszka.

Wszystkim kolegom którzy tak licznie wzięli udział w kilkudniowej akcji remontowej należą się gorące podziękowania za pracę, udostępnienie swojego sprzętu, narzędzi i kreatywne jego wykorzystanie (m.in. użycie zagęszczarki do wbijania pali).

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Remonty kładek na Skrzynach i Smolniku została wyłączona

Remontu kładek na Skrzynkach i Smolniku ciąg dalszy.

przez Adam | 14 lutego 2021

Po raz pierwszy od trzech lat pojawiła się okazja na remont kładek na jeziorach z lodu. W sobotę 27 lutego będzie prowadzony drugi remont kładek na Smolniku i Skrzynkach. Pierwszy był 20 lutego udało się sporo zrobić. Planujemy głównie żeby powbijać pale i położyć żerdzie, a przybijanie desek w następnej kolejności. Pozostały w sumie do remontu 2 kładki na Skrzynkach i 1 na Smolniku, plus deskowanie. Proszę zabrać z sobą łopaty do śniegu i narzędzia ciesielskie typ młotki, piły, łapki. Pamiętajmy o tym że droga przez most w Zawadzie jest zamknięta trzeba jechać przez Wieck. Chętni do udziału w tej akcji proszeni są o zapisywanie się u kol. Adama Pliszki tel. 517 042 832 do czwartku 25 lutego włącznie. Zapraszamy do licznego udziału w tej akcji lód nie będzie długo czekał. Godzinę i miejsce zbiórki ogłosimy w piątek.

Zarząd Koła.

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Remontu kładek na Skrzynkach i Smolniku ciąg dalszy. została wyłączona

Mamy nową siedzibę naszego koła.

przez Adam | 10 stycznia 2021

Z końcem grudnia decyzją Burmistrza Czarnej Wody pana Arkadiusza Glinieckiego, nasze koło uzyskało pozwolenie na korzystanie z lokalu w budynku starej szkoły podstawowej, na działalność statutową koła. W tym miejscu składamy serdeczne podziękowania panu Burmistrzowi Arkadiuszowi Glinieckiemu, Przewodniczącemu Rady Gminy panu Sebastianowi Schmidtowi za to że gmina docenia naszą działalność. Nową siedzibę będziemy dzielić z Stowarzyszeniem Ogrodowym „Malina”, z którym byliśmy od wielu lat w starym pomieszczeniu, oraz hufcem ZHP Czarna Woda, tutaj otwiera się świetna możliwość współpracy z młodzieżą. Pomieszczenie to wymaga remontu i adaptacji do naszych potrzeb. Trzeba przerobić instalację elektryczną, wstawić oddzielne drzwi wejściowe, adaptować pomieszczenie zaplecza, pomalować, wyremontować podłogę i położyć panele podłogowe. W późniejszym czasie przeprowadzka i wystrój wnętrza. Zarząd koła zwraca się do kolegów którzy mają umiejętności z branży remontowej o pomoc w tych pracach. Chętni proszę się zgłaszać na numer skarbnika 517 042 832. Są już zgłoszeni trzej członkowie zarządu którzy będą prowadzić poszczególne zadania.

Prezes Koła
Adam Pryba

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Mamy nową siedzibę naszego koła. została wyłączona

Sprzedaż zezwoleń na rok 2021.

przez Adam | 23 grudnia 2020

Od dnia 1 marca nasze koło ma nową siedzibę na parterze w budynku starej Szkoły Podstawowej przy ul. Starogardzkiej 13 obok sklepu ,,Dino”. Można korzystać z parkingów przy sklepach lub naprzeciw kościoła.
Sprzedaż zezwoleń na rok 2021, będzie prowadzona od dnia 1 maja po telefonicznej konsultacji ze skarbnikiem. Proszę pamiętać o obowiązku zdawania rejestrów za rok 2020. Osoby które w 2020r. roku płaciły zdalnie przynoszą dowód wpłaty i rejestr za 2019 r. Sprzedaż w reżimie sanitarnym. proszę się rejestrować na wybrany dzień i godzinę pod numer telefonu 517042832. Myślę że dzięki rejestracji sprzedaż będzie się odbywać sprawniej i bezpieczniej. Osoby które mają do wymiany legitymacje proszę mnie o tym powiadomić, wymiana wydłuża czas przyjęcia. Przypominam że termin opłacania składek minął 30 kwietnia, od 1 maja trzeba będzie płacić wpisowe.

Skarbnik Koła
Adam Pliszka

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Sprzedaż zezwoleń na rok 2021. została wyłączona

Sprawozdanie z działalności koła 52 Czarna Woda za rok 2020.

przez Adam | 18 grudnia 2020

W związku z tym że nie będziemy mogli się spotkać w najbliższym czasie na dorocznym zebraniu chciałbym w skrócie przedstawić sprawozdanie o pracy zarządu w mijającym roku 2020.Przedstawiam te informacje w pięciu głównych tematach:
1.Działalność organizacyjna.
2.Sport.
3.Działalność młodzieżowa.
4.Ochrona i zagospodarowanie wód.
5.Zarybienia.
Ad.1 Zarząd odbył w tym roku dwa posiedzenia stacjonarne, od kwietnia spotykaliśmy się przy okazji zawodów lub prac na rzecz koła, lub uzgadniano decyzje telefonicznie. Skarbnik do końca marca prowadził sprzedaż zezwoleń w siedzibie koła, w kwietniu była tylko sprzedaż zdalna, od maja powrócono do sprzedaży tradycyjnej. Mimo tych trudności zanotowano wzrost liczby członków koła ze 151 w roku 2019 do 165 w roku 2020 w tym 8 uczestników.
Prowadzono ankietę nt. odcinka Złów i Wypuść, do końca marca wypowiedziało się 103 członków naszego koła. 90 było przeciw za 13 osób. Na koniec marca decyzją zarządu ankietę zakończono. Przeprowadzono też kolejne mikołajkowe odwiedziny u seniorów powyżej 70 roku życia. Odwiedzono też ze zniczem groby naszych kolegów którzy odeszli na wieczną wachtę. Byliśmy też na spotkaniu OKZW w związku propozycjami z zebrania koła dotyczącymi wymiarów okonia i ryb łososiowatych. Działalność koła spotyka się z dużym poparciem organizacyjnym i finansowym władz Gminy Czarna Woda, Firm STEICO, HENAL i wielu przedsiębiorców z naszej okolicy. Za co składam Serdeczne podziękowania. Dziękuję również kolegom za dobrowolne wpłaty i prace na rzecz koła.
Ad.2 Mimo braku lodu i pandemii udało się nam zorganizować 9 zawodów koła i zawody powiatowe SSR w których nasza drużyna zajęła 1 miejsce. Zawody pod lodowe zorganizowano na pomostach mariny ośrodka Largo na jeź Wdzydze. Pozostałe zawody przeprowadzono w odpowiednim reżimie sanitarnym.
Ad.3 Dzięki możliwości wstępowania do PZW dzieci poniżej 14 roku życia i wędkowania w obecności osoby dorosłej z kartą wędkarską mamy spory wzrost o 7 małych wędkarzy członków koła.
Ad. 4 Dział Ochrony wód został wypunktowany przez komendanta SSR w artykule poniżej. Jeżeli chodzi o zagospodarowanie wód to wyremontowano całkowicie 2 kładki naprawiono pozostałe. Zakupiono i zakonserwowano drewno na remonty kładek, niestety brakuje nam solidnego lodu żeby prowadzić solidny remont.
Nastąpiło też niedobre zdarzenie w lipcu tego roku za sprawą bezmyślnych ludzi zdewastowano rzekę Niechwaszcz i częściowo Wdę. Zginęło Kilkaset kilogramów ryb w tym prawnie chronionych. Sprawa została zgłoszona do odpowiednich służb i jest prowadzone postępowanie.
Ad.5 Zarybiono rzekę Wdę kilkakrotnie pstrągiem był to wylęg oraz narybek i narybkiem lipienia. Jeziora Skrzynki i Smolnik zarybiono sandaczem, szczupakiem linem i węgorzem.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku składam w imieniu swoim i Zarządu kolegom z koła Najlepsze Życzenia.

Adam Pryba
Prezes Koła

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Sprawozdanie z działalności koła 52 Czarna Woda za rok 2020. została wyłączona

Zebranie SSR koła 52 Czarna Woda.

przez Adam | 14 grudnia 2020

W dniu 12 grudnia 2020, odbyło się doroczne posiedzenie straży naszego koła. Ze względu na pandemię udział wzięło pięciu strażników.
Omówiono następujące tematy.
1. Sprawy kontroli naszych wód w 2020 r.
2. Niejasności wokół kontroli z PSR.
3. Ochrona rzek i jezior po zarybianiu.
4. Omówiono temat zmian w limitach lipienia i pstrąga obecnie 2 sztuki łącznie, oraz otwarcie odcinka zamkniętego od mostu kolejowego poniżej Wojtala do mostu drogowego w Klonowicacho obie te zmiany od 1 stycznia 2021.
5. Sprzątanie terenów wokół naszych wód.
6. Wyniki zawodów SSR koła i powiatowych o puchar komendanta powiatowego SSR w których nasza ekipa zajęła pierwsze miejsce.
7. Omówienie sprawy dewastacji rzeki Niechwaszcz w lipcu tego roku.
8. Weryfikacja i przedłużenie legitymacji strażników na rok 2021.
9. Plan działania SSR na rok 2021.
Na koniec składam wszystkim kolegom strażnikom najlepsze życzenia świąteczno-noworoczne dużo wyrozumiałości i rozsądku w dążeniu do wspólnego celu jakim jest ochrona i dbałość o nasze wody.

Klemens Rulewski
kom. SSR koła Czarna Woda

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Zebranie SSR koła 52 Czarna Woda. została wyłączona

Odwiedziny Mikołajkowe u seniorów naszego koła.

przez Adam | 6 grudnia 2020

Tradycyjnie po raz kolejny członek zarządu koła kol. Klemens Rulewski odwiedził seniorów naszego koła tj. osoby 70 plus w sumie 15 osób. Wszyscy seniorzy oprócz życzeń otrzymali mikołajkowe upominki oraz tradycyjny Bożonarodzeniowy opłatek. Koledzy seniorzy byli bardzo ucieszeni i wzruszeni tym że w tym ciężkim pandemicznym okresie pamiętamy o nich. Odwiedziny niestety przebiegały w reżimie sanitarnym, trzeba było zachować dystans i maseczka, nie można było dłużej porozmawiać czy wypić kawę. Akcja zorganizowana głównie przez kol. Klemensa Rulewskiego mogła się odbyć dzięki sponsorom z okolicznych firm. Ofiarodawcy chcą pozostać anonimowi. Dlatego też w imieniu seniorów serdeczne podziękowania za wielkie serce, pamięć i prezenty. Oby za rok mogło być normalniej.

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Odwiedziny Mikołajkowe u seniorów naszego koła. została wyłączona