Sprzedaż zezwoleń na rok 2024.

przez Adam | 22 stycznia 2024

Sprzedaż zezwoleń na rok 2024 będzie prowadzona w siedzibie koła, ul Starogardzka 13 (stara szkoła) w dniu 24 lutego 2024r, w godz. 14.00 do 15.00. Sprzedaż po uprzedniej rejestracji u skarbnika koła kol Adama Pliszki tel. 517o32832. Proszę pamiętać o obowiązku zdawania wypełnionego rejestru połowu za rok 2023. Osoby które mają do wymiany legitymację, członkowie nowi lub zdający na kartę wędkarską proszę mnie o tym powiadomić przy rejestracji, te czynności wydłużają czas obsługi a nie chcemy by tworzyły się kolejki. Jest porozumienie z okręgiem Bydgoskim i Elbląskim cena 60.00 zł.    

                                                                             Skarbnik Koła 

                                                                              Adam Pliszka

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Sprzedaż zezwoleń na rok 2024. została wyłączona

Wyniki zawodów podlodowych na Płociczu o Puchar Burmistrza Czarnej Wody.

przez Adam | 20 stycznia 2024

W sobotę 20 stycznia 2024r odbyły się pierwsze zawody koła w tym roku. Korzystając z solidnego 17 cm lodu który pojawił się po trzech słabych ostatnio zimach, udało się zorganizować zawody podlodowe. Zawody zorganizowano dzięki uprzejmości panów Patryka i Romana  Gaszkowskich za co należą się im duże podziękowania. Ostatecznie startowało 16 zawodników, byli to głównie członkowie zarządu i komisji  koła oraz  osoby osoby które brały udział w pracach na rzecz koła np. remonty kładek. Warunki pogodowe trudne wiatr i opady mokrego śniegu cały dzień. Ale nagrodziły to ryby które jak zawsze na tej wodzie brały  świetnie. Najlepszy wynik osiągnął Jarosław Ossowski 6840 pkt, drugi Roman Gaszkowski 5345 pkt,trzeci Bartosz keister 4630 pkt. czwarty Patryk Gaszkowski 3650 pkt. piąty Piotr Majkowski 2830 pkt. szósty Adam Pryba 2290 pkt. Największą rybę zwodów pięknego lina o masie 1545 g złowił kol. Roman Gaszkowski to rzadki połów spod lodu. Po zakończeniu połowów gorący bigos i kiełbasa z wody. Puchary zwycięzcom w imieniu Burmistrza Czarnej Wody który nie mógł przybyć, wręczał Przewodniczący Rady miasta pan Sebastian Schmidt, który pogratulował zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom że oddają się swojej pasji nawet w takiej ekstremalnej pogodzie. Na koniec pamiątkowe zdjęcia i rozmowy o zawodach dzisiejszych i planach na przyszłość. Kolega prezes Adam Pryba wręczył kol. Romanowi Gaszkowskiemu foto ksiażkę koła z ostatniego 10 lecia. 

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Wyniki zawodów podlodowych na Płociczu o Puchar Burmistrza Czarnej Wody. została wyłączona

Życzenia Świąteczne.

przez Adam | 23 grudnia 2023

Zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia, oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku 2024. Sukcesów w życiu osobistym a także nad wodą składam kolegom z koła Czarna Woda w imieniu Zarządu Koła i swoim

                                                                                  Prezes Koła

                                                                                   Adam Pryba

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Życzenia Świąteczne. została wyłączona

Łowca okazów z naszego koła.

przez Adam | 16 grudnia 2023

Przedstawiam wam kolegę Marcina Tomanę jako łowcę okazów . W styczniowych Wiadomościach Wędkarskich możemy zobaczyć Marcina z pięknym karasiem na złoty medal oraz leszczem na srebrny medal. Serdeczne gratulacje i życzenia następnych medalowych okazów od kolegów z koła 52 Czarna Woda. 

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Łowca okazów z naszego koła. została wyłączona

Remonty kładek na Skrzynkach.

przez Adam | 3 grudnia 2023

W sobotę 2 grudnia korzystając z tego że mamy w tym roku pierwszy lód, przystąpiliśmy do remontu kładek na jeź. Skrzynki. W pracach wzięło udział 16 osób pozwolę sobie wymienić : Adam i Łukasz Wesołowscy, Marcin Sikorski, Roman Gaszkowski, Marek Tuszyński, Rafał Polakowski, Radosław Szlęk, Tomasz Miszewski, Jarosław Ossowski, Marek, Dawid i Szymon Belka, Piotr Majkowski, Stanisław Rybacki,  Mariusz Główczewski, Adam Pryba i Adam Pliszka. Pogoda wyśmienita do takiej akcji, cicho, lekki mróz, wspaniała atmosfera współpracy. Wyremontowano kompletnie dwie kładki, oraz część dojść do kładek. W imieniu Prezesa składam podziękowania tym kolegom którzy wzięli udział w tych pracach. Jest plan jeżeli pogoda pozwoli by w przyszłą sobotę  tj. 9 grudnia kontynuować prace. Chętni proszę się zgłaszać do kol. Adama Pliszki tel. .517042832. 

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Remonty kładek na Skrzynkach. została wyłączona

Remont kładek na Skrzynkach.

przez Adam | 26 listopada 2023

W dniu 9 grudnia 2023r tj. w sobotę, będzie prowadzony dalszy remont kładek na jeź. Skrzynki. Zbiórka nad jeziorem o godz. 8.00. Proszę zabrać z sobą narzędzia ciesielskie typu młotek, obcęgi łapka, piła, duży młot czy łopata do śniegu. Chętni do pracy proszę się zgłaszać do piątku pod nr. telefonu 517042832. W zależności od tego ilu nas będzie trzeba przygotować i przywieźć drewno. Przypominamy że osoby biorące udział w pracach koła mają pierwszeństwo do startu w zawodach koła.

                           Prezes Koła 

                          Adam Pryba 

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Remont kładek na Skrzynkach. została wyłączona

Notatka z zebrania sprawozdawczego koła.

przez Adam | 14 listopada 2023

Sprawozdanie dotyczy okresu od 1 września 2023 do 31 sierpnia 2024. W zebraniu wzięło udział 21 członków naszego koła. Kolega Prezes Adam Pryba przywitał zebranych i zaproponował na przewodniczącego zebrania Adama Pliszkę kandydatura została przyjęta jednomyślnie. Przewodniczący zaproponował na sekretarza zebrania Mariusza Główczewskiego przyjęto jednomyślnie. Uczczono minutą ciszy kolegów z naszego koła, którzy odeszli w tym roku na wieczny spoczynek. Następnie wybrano komisję mandatową i komisję uchwał i wniosków. Komisja Mandatowa stwierdziła ważność zebrania które odbyło się w drugim terminie tj. o godz. 10.00 w pierwszym terminie o godz.9.30 12.11.2023 nie było wymaganej większości. Następnie przedstawiono sprawozdania: Z działalności Zarządu Koła- Adam Pryba, Komisji Rewizyjnej- Radosław Szlęk, Realizacji Budżetu,- Adam Pliszka, Sądu Koleżeńskiego- Piotr Reszka, Rzecznika Dyscyplinarnego- Robert Oksentowicz. Prezes koła między innymi podziękował członkom zarządu i komisji koła, strażnikom SSR za prace na rzecz koła. Podziękowania dla członków koła za dobrowolne wpłaty, sponsorom; gminie, nadleśnictwu Kaliska i Czersk Bankowi Spółdzielczemu Skórcz, firmie Steico, firmie Nasza Chata za wsparcie finansowe.  W dyskusji nad sprawozdaniami nie było pytań i uwag. Po tym przedstawiono plan pracy i preliminarz budżetowy na rok 2024. Główne punkty planu pracy na rok 2024 to: zorganizowanie 8 zawodów koła, zorganizowanie konkursu plastycznego dla dzieci, udział w zawodach sąsiednich kół, sprzątanie rzek i jezior koła udział w zarybianiu jezior i rzek koła, remonty kładek, kontrole wód przez SSR. Plan pracy i preliminarz zostały przyjęte jednomyślnie. Skarbnik przedstawił wysokość opłat na rok 2024,wiceprezes Klemens Rulewski przedstawił zebranym osoby które były odznaczone i wyróżnione na obchodach 70 lecia, oraz zarybienia w tym roku. Przegłosowano uchwałę zebrania. W tym momencie kolega prezes Adam Pryba i Klemens Rulewski wręczyli puchary dla wędkarza roku, dla kategorii nizinnej został nim Jarosław Ossowski a dla górskiej Jerzy Szlęk. Również kol. Klemens Rulewski wreczył płaskorzeźbę kol. Mariuszowi Główczewskiemu w podziękowaniu za pomoc w organizacji 70 lecia koła i całokształt pracy.   W wolnych wnioskach dyskutowano o remontach kładek. Ustalono pierwszy termin remontu  na dzień 2 grudnia Na tym obrady zakończono.

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Notatka z zebrania sprawozdawczego koła. została wyłączona

Wyniki zawodów spinning dwóch jezior.

przez Adam | 13 listopada 2023

W sobotę 11 listopada 2023 na jeziorach Skrzynki i Smolnik, odbyły się zawody kończące obchody 70 lecia naszego koła. Udział wzięło 16 zawodników w tym dwóch sponsorów obchodów. Najlepszy wynik osiągnął Henryk Redzimski 2620 pkt. drugi Stefan Wasiniewski 2460 pkt. trzeci  Piotr Majkowski 2150 pkt. czwarty Jarosław Ossowski 1660 pkt. piąty Artur Izdebski 1650 pkt. szósty Sławomir Prabucki 650 pkt. siódmy Marek Makowski 600 pkt. ósmy Mariusz Główczewski 520 pkt. dziewiąty Adrian Ossowski 300 pkt. dziesiąty Jerzy Szlęk. Puchar za największą rybę zawodów otrzymał Piotr Majkowski. Puchary i nagrody najlepszym wręczał wiceprezes koła kol. Klemens Rulewski.  Po dekoracji spotkanie przy obiedzie w restauracji Kocie Wianki. Na pokrycie kosztów imprezy pozyskano sponsorów.

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Wyniki zawodów spinning dwóch jezior. została wyłączona

Odwiedziny cmentarzy ze zniczami.

przez Adam | 31 października 2023

W niedzielę i poniedziałek 29 i30 października członkowie naszego koła kol. Klemens Rulewski i Mariusz Kłopotek-Główczewski odwiedzili groby zmarłych kolegów wędkarzy z naszego koła. Zapalono  łącznie 42 znicze na cmentarzach w Czarnej Wodzie i Łęgu. Będąc na grobach swoich bliskich pochylmy również głowy nad grobami naszych kolegów w zadumie i wspominajmy tych którzy do niedawna byli z nami.

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Odwiedziny cmentarzy ze zniczami. została wyłączona

Odszedł od nas kolega Waldemar Malinowski.

przez Adam | 25 października 2023

 

                                 Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy że w dniu 25 października 2023r 

                                           w wieku 75 lat,  zmarł wieloletni członek naszego koła wędkarskiego                                                                                                                                             

                                                                                 Waldemar Malinowski. 

         

                                                  Msza żałobna odbędzie się dnia 28.10. 2023r tj. w sobotę 

                                                 o godzinie 10.00 w kościele parafialnym w Czarnej Wodzie.

                                                    Pozostanie z nami w naszych myślach i wspomnieniach.

 

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Odszedł od nas kolega Waldemar Malinowski. została wyłączona