Odłów kontrolny na jez. Skrzynki.

przez Adam | 24 września 2016

W dniach 16 i17 września ekipa pracowników Okręgu składająca się z ichtiologów, rybaka i strażnika w obecności przedstawicieli naszego koła wykonała odłowy kontrolne na jeziorze Skrzynki. Odłowy te są obowiązkowe i wynikają z umowy na dzierżawę jeziora podobnie jak zarybianie. Celem było zbadanie zdrowotności, kondycji i liczebności gatunków ryb występujących w jeziorze. Wg. opinii głównego ichtiologa Okręgu p. Grzegorza Gęsiarza stan zdrowotny i pogłowie są bardzo dobre. Dokładne sprawozdanie z odłowu będzie podane na zebraniu wyborczym koła.

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Odłów kontrolny na jez. Skrzynki. została wyłączona

Wyniki zawodów o Puchar Prezesa.

przez Adam | 19 września 2016

W dniu 10 września odbyły się zawody gruntowe o Puchar Prezesa koła. W zawodach uczestniczyło 13 zawodników, do klasyfikacji zaliczano ryby o długości od 18 cm. Wędkowanie trwało ponad cztery godz. przy mglistej ciepłej pogodzie. Zwycięzcą został Remigiusz Kiedrowski 682 pkt. drugi był Tomasz Miszewski 444 pkt. trzeci Jacek Glinicki 401 pkt. Kolejne miejsca zajęli : Marek Makowski, Jarosław Ossowski, Andrzej Babiński. Zawody te były ostatnimi w klasyfikacji GP nizinnej na rok 2016. Po zawodach wręczenie Pucharu zwycięzcy oraz nagród których dokonał Prezes kola kol. Stefan Wasiniewski. Przed nami jeszcze ostatnie w tym roku zawody tj. Lipień Wdy, a więc do zobaczenia nad wodą.

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Wyniki zawodów o Puchar Prezesa. została wyłączona

Zawody gruntowe

przez Kris | 5 września 2016

W dniu 10 września tj. w sobotę na jez. Skrzynki odbędą się zawody gruntowe. Zbiórka uczestników o godz. 5.3o przy strumyku. Łowimy na dwie wędki gruntowe ( bez spławika ). Do wagi zaliczane będą ryby powyżej 18cm, reszta zgodnie z regulaminem. Zgłoszenia do kol. S. Wasiniewskiego tel. 505330965 do czwartku 08.09.2015r włącznie. W razie dużej ilości uczestników będą stanowiska z brzegu dlatego prosimy o zabranie długich butów. Składka na ognisko w wys. 2o zł. płatna na miejscu zawodów. Zawody zaliczane są do klasyfikacji GP koła nizinnej.

Zapraszamy członków koła.

Zarząd.

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Zawody gruntowe została wyłączona

Sprzątanie brzegu nad jeź. Wieck.

przez Adam | 29 czerwca 2016

W dniu 30 czerwca tj. w czwartek odbędzie się sprzątanie brzegu przy starym parkingu nad jeź. Wieck. Zbiórka o godz 14.00 nad wodą proszę zabrać gumowe buty i rękawice będziemy zbierać śmiecie oraz usuwać stare łódki. Zapraszamy kolegów wędkarzy szczególnie tych którzy wędkują na Wiecku. Nie będzie cennych nagród do zdobycia ale liczymy na dobrą frekwencję bo zezwolenia na wody bydgoskie wykupiło ok. 50 osób.

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Sprzątanie brzegu nad jeź. Wieck. została wyłączona

Spotkanie Straży Rybackiej koła Czarna Woda.

przez Adam | 20 czerwca 2016

W sobotę 18 czerwca odbyło się spotkanie Zarządu Koła i Straży Rybackiej koła Czarna Woda. W spotkaniu uczestniczył wice prezes okręgu ds. ochrony wód kol. Mirosław Karolczyk. Spotkanie odbyło się po kontroli wód na jeź. Skrzynki, Smolnik i rzece Wdzie. Głównym celem było omówienie bieżących spraw koła, a więc zawody oraz problem posprzątania porzuconych łodzi na jeź. Wieck. Następnie odbyło się wręczenie czapek i koszulek strażnikom koła do używania podczas kontroli. Po tym odbyła się prezentacja nowego nabytku naszej straży tj. łodzi plastikowej, specjalistycznej przyczepki do łodzi oraz silnika elektrycznego wraz z osprzętem. Całość tego zakupu to koszt ponad 8 tys. zł. Udało się nam tę sumę zebrać dzięki pomocy Zarządu Okręgu, zakup przyczepy ok 3 tys. zł.,  Nadleśnictwu Czersk zakup silnika wspólnie ze środkami koła 1500 zł., zakup łodzi, plandeki i sprzętu asekuracyjnego ze środków zebranych od sponsorów oraz członków koła przy okazji zawodów i spotkań koła. Komendant Straży Klemens Rulewski złożył podziękowania dla Zarządu Okręgu na ręce  kol.Mirosława Karolczyka oraz wszystkim którzy przyczynili się do tego zakupu. Dzięki tej łodzi będzie lepsza możliwość przepr0wadzenia kontroli naszych wód.

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Spotkanie Straży Rybackiej koła Czarna Woda. została wyłączona

TOWARZYSKIE ZAWODY SPINNINGOWE O PUCHAR FIRMY STEICO „WDA 2016”

przez Przemek | 20 czerwca 2016

W sobotę tj. 25 czerwca odbędą sie zawody spinningowe o Puchar Firmy STEICO. Zawody rozgrywane są na rzece Wdzie. Do punktacji zaliczane są następujące gatunki ryb : pstrąg potokowy, lipień,kleń,boleń,okoń.

Zbiórka uczestników o godz. 5.00. na Starej Kajakarni.

Opłata startowa 20 zł.

ZAPRASZAMY DO UCZESTNICTWAimages

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania TOWARZYSKIE ZAWODY SPINNINGOWE O PUCHAR FIRMY STEICO „WDA 2016” została wyłączona

XXI piknik wędkarski dla dzieci za nami.

przez Adam | 14 czerwca 2016

W dniu 11 czerwca nad jeź. Szarmachy, odbył się tradycyjnie jak co roku piknik z okazji Dnia Dziecka. W zawodach wędkarskich wzięło udział 34 dzieci podzielonych na dwie grupy wiekowe. Po dwóch godzinach wędkowania wyłoniono zwycięzców. W grupie dzieci młodszych do lat 10 w której było 19 osób pierwsze miejsce zdobył Łukasz Polakowski, drugie miejsce zajął Jakub Piesik a trzecie Jan Ostrowski. W grupie 11 do 13 lat w której startowało 15 zawodników zwyciężył Mateusz Makowski, drugi był Grzegorz Kurszewski a trzecia Agnieszka Pryba.

Wszystkie złowione  rybki wróciły z powrotem do wody, której nawiasem mówiąc jest w jeziorku co roku mniej. Zdobywcy pierwszych trzech miejsc w każdej z grup otrzymali  puchary oraz dyplomy, które wręczali Prezes koła wędkarskiego Czarna Woda Stefan Wasiniewski oraz Dyrektor firmy Steico Sebastian Fabiś. Każde dziecko biorące udział w pikniku niezależnie od wyniku otrzymało nagrodę rzeczową oraz słodycze. Oprócz zawodów wędkarskich były przeprowadzone konkursy zręcznościowe oraz pokazy Straży Pożarnej z Czarnej Wody która przyjechała w tym celu nad jezioro.

Cała imprezę przygotował Stefan Wasiniewski, prowadzenie bufetu Danka Wasiniewska, Hanna Rulewska, bracia Piotr i Jacek Glinicki, prowadzenie zawodów Henryk Redzimski i Adam Pliszka.

Wszystkim tym 0sobom oraz strażakom w imieniu dzieci składamy serdeczne podziękowania. Szczególnie gorące podziękowania należą się sponsorom dzięki którym ten Piknik się odbył. Są to Urząd Miasta Czarna Woda, firma Steico, Drew Trans, koło PZW Czarna Woda, AD-BUD Adam Pryba, Skup Zł0mu Roman Gaszkowski, sklep wędkarski Sobczak  Chojnice, Gabriel Gałgan, Bartosz Pliszka.

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania XXI piknik wędkarski dla dzieci za nami. została wyłączona

Zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka

przez admin | 5 czerwca 2016

W dniu 11 czerwca 2016 tj, w sobotę nad jeziorem Szarmachy, odbędzie się tradycyjny piknik wędkarski z okazji Dnia Dziecka. Zapraszamy dzieci w grupie wiekowej do lat 13 z opiekunami. W programie zawody wędkarskie oraz inne atrakcje. Zbiórka o godzinie 9 nad wodą. Prosimy o zabranie kaloszy dla dzieci. Zapraszamy i życzymy dobrej zabawy.

Koło Wędkarskie Czarna Woda.

 

Tematy: Ogłoszenia, Zawody | Możliwość komentowania Zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka została wyłączona

Sprzątamy brzeg przy kąpielisku nad jeź. Wieck.

przez Kris | 29 maja 2016

Uwaga!!! Dotyczy wędkarzy którzy mają łodzie przy brzegu nad dawnym parkingiem. Otrzymaliśmy pismo od przedstawiciela Gminy Czersk że w związku z planowaną budową kąpieliska prosi się wędkarzy o posprzątanie śmieci wokół swoich łodzi. Wędkarzy którzy mają tam stare nieużywane łodzie prosimy o ich niezwłoczne usunięcie z brzegu jeziora. Proszę sobie wziąć do serca ten komunikat nie chcemy chyba żeby trzeba było stosować sankcje.

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Sprzątamy brzeg przy kąpielisku nad jeź. Wieck. została wyłączona

Wyniki XXIII mistrzostw koła o Puchar Burmistrza Czarnej Wody.

przez Adam | 8 maja 2016

W sobotę 7 maja odbyły się kolejne mistrzostwa koła o Puchar Burmistrza Czarnej Wody, w wędkarstwie spławikowym. Startowało 20 zawodników którzy o godz. 5.00 stawili się na miejscu zbiórki nad jeź Skrzynki. P0 losowaniu stanowisk i zajęciu miejsc na kładkach o godz. 5.45 rozpoczęto połowy które trwały do godz.10.30. Po końcowym sygnale zawodnicy zgłaszali się do komisji sędziowskiej która dokonywała ważenia, oraz ocenę zgodności połowu z regulaminem. W tym roku woda była łaskawa każdy z startujących coś złowił były to głównie płotki i krąpie, ale zdarzył się też leszcz, lin czy okoń. Złowiono ogółem 26812 g ryb. Najlepszy wynik osiągnął kol. Polakowski Rafał 3074 pkt., drugie miejsce zajął Szlęk Jerzy 2480 pkt. trzecie Redzimski Henryk 2382 pkt. Kolejne miejsca zajęli: Kiedrowski  Remigiusz, Miszewski Tomasz, Wegner Roland, Kiedrowski Adam, Kiedrowski  Sergiusz, Trzebiatowski Tadeusz, Ossowski Jarosław, Korczak Ryszard, Gliniecki Piotr. Wymieniona dwunastka uzyskała punkty do G.P. nizinnej koła. Po ważeniu poczęstunek smaczną grochówką  ugotowaną przez kol. Klemensa Rulewskiego. Następnie odbyła się dekoracja zwycięzców, Puchary w imieniu Burmistrza wręczał Przewodniczący Rady Miejskiej pan Sebastian Szmidt, najlepsi zawodnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Urząd Miejski w Czarnej Wodzie oraz koło PZW  Czarna Woda. Wędkujący brawami podziękowali kol. Miszewskiemu i osobom które mu pomagały za wyremontowanie kładek. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą atmosferę spotkania i do zobaczenia niebawem nad wodą.

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Wyniki XXIII mistrzostw koła o Puchar Burmistrza Czarnej Wody. została wyłączona