ZAKOŃCZENIE SEZONU PSTRĄGOWEGO 2017

przez Przemek | 9 sierpnia 2017
Zapraszamy w sobotę 19 sierpnia na otwarte zawody spinningowe ''PUCHAR LATA 2017". Zawody rozgrywane sa na rzece Wdzie. Zbiórka uczestników na Starej kajakarni o godz. 5.00. Wpisowe na ognisko 20 zł. ZAPRASZAMY - KLUB "KIEŁŻ"
Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania ZAKOŃCZENIE SEZONU PSTRĄGOWEGO 2017 została wyłączona

ZAWODY KLUBU ”KIEŁŻ”

przez Przemek | 26 czerwca 2017
W niedzielę 25 czerwca ,członkowie naszego klubu "KIEŁŻ'' zorganizowali pierwsze zawody o Puchar Klubu. Zawody na które zaproszono kolegów z Tucholi ,odbyły się na rzece Brdzie . Łowiliśmy metoda spinningową przez pięć godz. tj. od 5.00 do 10.00. Do punktacji zaliczane były wszystkie gat. ryb biorące na spinning. Pierwsze miejsce zajął nie  kto inny  ,tylko nasz kolega klubowy Jerzy Szlęk , który złowił lipienia 33 cm i okonią 19,5 cm. Drugi był kolega Andrzej Bojkowski z Tucholi - pstrąg potokowy 42.5 cm a trzeci również członek klubu "KIEŁŻ'' -Krzysztof Ostrowski ,który złowił jazia 37,5 cm i okonia 19,5 cm. Było ognisko , grill i napoje oraz miła atmosfera Puchar nagrody oraz kulinaria pochodziły ze środków własnych
Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania ZAWODY KLUBU ”KIEŁŻ” została wyłączona

PIKNIK WĘDKARSKI DLA DZIECI

przez Przemek | 11 czerwca 2017

W sobotę 10 czerwca odbył sie piknik wędkarski dla dzieci z okazji Dnia Dziecka. Impreza została zorganizowana na jez. Klanińskim w Klaninach.

Pomimo dość kapryśnej pogody (w pewnym momencie to wręcz lał deszcz), dzieci dzielnie trwały na swoich stanowiskach wędkarskich. Konkurs  odbył się w dwóch kategoriach wiekowych dzieci 5-9 lat i 10-13 lat.

Grupa młodsza :

I miejsce zajęła Samanta Gaszkowska

II miejsce Łukasz Polakowski

III miejsce Maja Kromer

Grupa starsza:

I miejsce Mateusz Makowski

II miejsce Eryk Kromer

III miejsce Dominika Ostrowska

 

Dla wszystkich dzieci organizatorzy przygotowali słodycze i owoce, napoje i oczywiście puchary i atrakcyjne nagrody a dla wszystkich uczestniczących w pikniku były kiełbaski z grill i pyszna grochówka przygotowana przez Karczmę OSTOJA.

Przygotowano również i inne atrakcje dla dzieci. Bardzo pomogli nam w tym strażacy z OSP Czarna Woda, którzy m.in obwozili dzieci wozami strażackim. Były też przejażdżki zabytkowymi motorami.

Impreza nie mogłaby się odbyć bez sponsorów którzy otrzymali podziękowania podpisane przez dzieci uczestniczące w zabawie. Sponsorzy pikniku to :

Urząd Miejski w czarnej Wodzie,   Starostwo Powiatowe w Starogardzie Gd. Firma STEICO S.A. DREWTRANS II z Chojnic, OSP Czarna Woda , Sklep wielobranżowy  Lucyna Gołąbek, Firma GABMEL  Gabriel Gałgan, CPN. Mieczysław Jankowski, Firma HENAL  Roman Gaszkowski, Gospodarstwo szkółkarskie Piotr Drewek, Sklep spożywczo-przemysłowy Sylwia Szczepankiewicz, Karczma OSTOJA, Adam Pacek - sklep wędkarski M. Narloch z Czerska, Nadleśnictwo Kaliska

Impreza odbyła się pod patronatem koła  wędkarskiego nr 52 Czarna Woda przy pomocy członków Klubu spinningowo-muchowego "KIEŁŻ"

 
Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania PIKNIK WĘDKARSKI DLA DZIECI została wyłączona

TOWARZYSKIE ZAWODY SPINNINGOWE „WDA 2017” O PUCHAR FIRMY ”STEICO”

przez Przemek | 11 czerwca 2017
  Dnia 4 czerwca odbyły się kolejne zawody spinningowe "WDA 2017'' o Puchar firmy STEICO. W zawodach wzięło udział 21 wędkarzy z Czarnej Dąbrówki, Tczewa, Gutowca, Śliwic i Czarnej Wody. Zawody rozgrywane były na rzece Wdzie. Rywalizacja trwała 5 godzin. Do punktacji zaliczone zostały dwa pstrągi potokowe, jeden kleń i kilkadziesiąt okoni. Zawody wygrał kolega Marcinkowski Mirosław z Tczewa, drugie miejsce kol. Narloch Paweł z Czarnej Wody, trzecie miejsce kol. Wegner Roland z Czarnej Wody. Kolejne miejsca zajęli: Szlęk Jerzy, Gliniecki Jacek (Czarna Woda), Benkowski Kazimierz i Duszkiewicz Andrzej z Czarnej Dąbrówki i Ostrowski Krzysztof z Czarnej Wody. Po wręczeniu pucharu i atrakcyjnych nagród ufundowanych przez firmę STEICO odbyła sie tradycyjna biesiada wędkarska, na którą przygotowano karkówkę z grilla i pyszny krupnik ugotowany przez Klemensa Rulewskiego.
Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania TOWARZYSKIE ZAWODY SPINNINGOWE „WDA 2017” O PUCHAR FIRMY ”STEICO” została wyłączona

Zmarł Kolega Bernard Kukliński.

przez Adam | 7 czerwca 2017

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość że w dniu 5 czerwca zmarł

Ś.P.

Bernard Kukliński

Wieloletni członek koła Wędkarskiego w Czarnej Wodzie.

Na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

Msza żałobna za Kolegę Bernarda będzie odprawiona w czwartek 8 czerwca o godz. 13.00 w kościele parafialnym w Łęgu.

Wyrazy szczerego współczucia rodzinie zmarłego składają wędkarze z koła PZW w Czarnej Wodzie.


Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Zmarł Kolega Bernard Kukliński. została wyłączona

Wyniki XXIV mistrzostw koła o Puchar Burmistrza Czarnej Wody.

przez Adam | 14 maja 2017
W sobotę 13 maja na jeziorze Skrzynki odbyły się mistrzostwa koła w wędkarstwie spławikowym. Udział w zawodach wzięło 21 osób. Zbiórka uczestników o godz. 5.00 po losowaniu stanowisk i zapoznaniu się z zasadami połowów o godz. 5.45 rozpoczęto połowy które zakończono o godz. 10.00. Po sygnale końcowym zawodnicy zgłaszali się do komisji sędziowskiej która dokonywała ważenia i oceny połowu co do zgodności z regulaminem. Pogoda podczas zawodów słoneczna i ciepła. Każdy z wędkujących coś złowił, najlepszy wynik osiągnął kol. Kiedrowski Adam 2388 pkt. w tym ładny lin, drugie miejsce zajął Miszewski Tomasz 2098 pkt. trzeci był Wegner Roland 1982 pkt. Kolejne miejsca zajęli Ossowski Jarosław, Redzimski Henryk, Gaszkowski Patryk, Gaszkowski Roman, Babiński Andrzej, Szlęk Jerzy, Makowski Marek, Kiedrowska Patrycja, Gliniecki Jacek. Wymieniona dwunastka uzyskała punkty do GP nizinnej koła. Kolejne miejsce zajął 14 letni najmłodszy uczestnik zawodów Adrian Ossowski za którym znalazło się 7 seniorów brawo. Złowiono ogółem 17, 38 kg ryb. Po zakończeniu ważenia poczęstunek gorącą zupą z wkładką którą przygotował kol. Klemens Rulewski. Następnie dekoracja zwycięzców której dokonał Burmistrz Czarnej Wody Arkadiusz Gliniecki, wręczenie nagród ufundowanych przez gminę, pamiątkowe zdjęcia i wędkarskie rozmowy. Dziękujemy uczestnikom za wspaniałą atmosferę i do zobaczenia w pierwszy weekend czerwca  na zawodach spinningowych o Puchar Steico na Wdzie.
Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Wyniki XXIV mistrzostw koła o Puchar Burmistrza Czarnej Wody. została wyłączona

XXIV zawody spławikowe o Puchar Burmistrza Czarnej Wody.

przez Adam | 3 maja 2017
W dniu 13 maja tj. w sobotę na jeź. Skrzynki odbędą się spławikowe mistrzostwa koła o Puchar Burmistrza Czarnej Wody. Zbiórka uczestników o godz. 5.oo przy strumyku. Zgłoszenia do czwartku 11 maja włącznie do kol. Adama Pliszki tel.517042832. Dla zwycięzców  nagrody ufundowane przez Urząd Gminy i  koło Czarna Woda. Proszę zabrać gumowe buty bo mogą być stanowiska z brzegu Zawody są zaliczone do Grand Prix koła w kategorii nizinnej koła. Po zawodach tradycyjnie poczęstunek. Składka na ognisko 20 zł płatna na miejscu. Łowimy na jedną wędkę spławikową zgodnie z regulaminem PZW. Zapraszam w imieniu organizatorów.
Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania XXIV zawody spławikowe o Puchar Burmistrza Czarnej Wody. została wyłączona

TOWARZYSKIE ZAWODY SPINNINGOWO-MUCHOWE ”PSTRĄG ŁUPAWY”

przez Przemek | 30 kwietnia 2017
W niedzielę 23 kwietnia członkowie naszego klubu ''KIEŁŻ" ,wzięli udział w Towarzyskich Zawodach Spinningowo-muchowych ''PSTRĄG ŁUPAWY'' o Puchar Wójta Gminy Czarna Dąbrówka. Na zawody przyjechało 28 wędkarzy z Bytowa,Czarnej Wody,Skarszew, Tczewa, Siemirowic i Czarnej Dąbrówki. Do punktacji zaliczane były tylko pstrągi potokowe  i metody połowu spinning i mucha. Zawody rozgrywane były "na żywej rybie''. Przez 5 godz. łowienia w chłodzie,przy opadach deszczu, śniegu, gradu i podczas burzy i prześwitów słońca ,ryby nawet dośc brały. Zwycięzcą zawodów został nasz kolega klubowy KRYSTIAN NARLOCH , który złowił dwa pstrągi 36 i 38 cm. Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych ,atmosfera imprezy była bardzo przyjemna.
Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania TOWARZYSKIE ZAWODY SPINNINGOWO-MUCHOWE ”PSTRĄG ŁUPAWY” została wyłączona

XX TOWARZYSKIE ZAWODY SPINNINGOWE ”PSTRĄG WDY 2017” IM. E. JĘDRZEJEWSKIEGO

przez Przemek | 15 kwietnia 2017
W sobotę 8 kwietnia odbyły się po raz dwudziesty z rzędu zawody spinningowe ''PSTRĄG WDY 2017''. Na miejscu zbiórki o godz. 6.00 ,stawiło się 34 uczestników. Są to zawody otwarte więc przyjechali koledzy wędkarze z Tczewa, Skarszew,Starogardu Gd, Śliwic,Rytla, Żukowa i Czarnej Wody. W tym roku organizatorzy, w związku że była to impreza jubileuszowa, dopuścili do połowu oprócz Wdy , wszystkie dopływy tej rzeki. Wydłużono czas trwania zawodów do 6 godz. Do punktacji zaliczono pstrąga potokowe od 34 cm, trocie,łososia i głowacicę .Oczywiście te ostatnie trzy gat. są bardzo rzadko spotykane we Wdzie ,ale nigdy nic nie wiadomo. Pogoda raczej sprzyjała ,także wyniki też nie były najgorsze. I tak : I miejsce  zajął Adam Kiedrowski z Czarnej Wody (po raz trzeci w historii zawodów) II miejsce - Tomasz Miszewski z Czarnej Wody III miejsce - Jacek Gliniecki z Czarnej Wody IV miejsce-  Marcin Czapiewski ze Starogardu Gdańskiego V miejsce - Przemek Wieczerzycki z Czarnej Wody VII miejsce - Piotr Gierszewski z Rytla VIII miejsce - Jerzy Szlęk z Czarnej Wody IX miejsce -Roland Wegner Z Czarnej Wody Po wręczeniu pucharu dla zwycięzcy i rozdaniu wartościowych nagród i upominków dla wszystkich uczestników, odbyła się tradycyjna biesiada przy ognisku. Organizatorzy przygotowali potrawy z grilla, napoje i grzaniec. Serdeczne podziękowania dla sponsorów tej imprezy tj. Jarosław Kłopotek z Bydgoszczy główny i wieloletni (16 lat) sponsor, Mirosław Chmara Olimpijczyk z Seulu, Firma "DRAGON"z Białych Błot, Adam Pryba z Czarnej Wody. Dziękujemy również Piotrowi Glinieckiemu i Piotrowi Jędrzejewskiemu, którzy juz od wielu lat ''walczą'' przy grillach oraz Państwu Sękowskim za udostępnienie miejsca na biesiadę. Zawody organizował KLUB SPINNINGOWO -MUCHOWY '' KIEŁŻ'' działający przy naszym kole wędkarskim      
Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania XX TOWARZYSKIE ZAWODY SPINNINGOWE ”PSTRĄG WDY 2017” IM. E. JĘDRZEJEWSKIEGO została wyłączona

Podlodowe zawody o Puchar Burmistrza Czarnej Wody rozstrzygnięte

przez Adam | 12 lutego 2017
W dniu 12 lutego odbyły się  zawody podlodowe o Puchar Burmistrza Czarnej Wody. Zawody rozegrano po raz drugi na jez. Smolnik. Startowało 19  twardzieli, bo pogoda była dość ekstremalna ok. -10 stopni, do tego wiatr to na otwartej tafli  lodowej. To daje w kość. Zawody były udane, złowiono łącznie 26,57 kg ryb, głównie płotki ale było kilka okazów po kilkadziesiąt dkg. Najlepszy wynik osiągnął  Patryk Gaszkowski -3050 pkt, drugi wynik uzyskał  Arkadiusz Połom - 2862 pkt, trzeci Jarosław Ossowski -2550 pkt, czwarty Tomasz Miszewski - 2056 pkt, piąty Roland Wegner -1860 pkt, szósty Roman Gaszkowski - 1848 pkt, siódmy Piotr Majkowski -1764 pkt, ósmy  Jerzy Szlęk - 1546 pkt. Po zawodach była gorąca zupa gulaszowa przyrządzona przez nowego Prezesa Adama Prybę który zorganizował zawody i sędziował je wspólnie z kol. Klemensem Rulewskim. Następnie odbyła się dekoracja zwycięzców,  puchary wręczał Burmistrz Arkadiusz Gliniecki, czołowi zawodnicy otrzymali również  nagrody ufundowane przez Urząd Gminy Czarna Woda. Zawody te są zaliczane do klasyfikacji GP nizinnej koła na rok 2017.  Do zobaczenia nad wodą.
Tematy: Ogłoszenia, Podlodowe, Wyniki, Zawody | Możliwość komentowania Podlodowe zawody o Puchar Burmistrza Czarnej Wody rozstrzygnięte została wyłączona