Remonty kładek na Skrzynach i Smolniku

przez Adam | 28 lutego 2021

W dniach 20 i 27 lutego 2021 przeprowadzone zostały remonty kładek na jeziorach naszego Koła. Dzięki temu, że po raz pierwszy od dwóch lat był gruby lód udało nam się wyremontować praktycznie wszystkie kładki.
Na jeziorze Skrzynki i Smolnik wykonano po trzy nowe pomosty, włącznie z nowymi palami do nich oraz wyremontowano większość dojść na pozostałe kładki.

Udział w pracach wzięli:
– Jezioro Skrzynki: Adam, Łukasz i Dariusz Wesołowscy, Sławomir i Krzysztof Kaszubowscy, Jarosław Ossowski, Remigiusz Ossowski, Marcin Sikorski.
– Jezioro Smolnik : Jerzy Szlęk, Zbigniew Rybacki, Zbigniew Liczywek, Sergiusz Kiedrowski, Michał Delikta, Mateusz Cyls, Adam Pryba, Zdzisław Paszek, Mateusz Polakowski, Łukasz, Narloch, Michał Homa.
– Transport i koordynacja: Adam Pryba i Adam Pliszka.

Wszystkim kolegom którzy tak licznie wzięli udział w kilkudniowej akcji remontowej należą się gorące podziękowania za pracę, udostępnienie swojego sprzętu, narzędzi i kreatywne jego wykorzystanie (m.in. użycie zagęszczarki do wbijania pali).

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Remonty kładek na Skrzynach i Smolniku została wyłączona

Remontu kładek na Skrzynkach i Smolniku ciąg dalszy.

przez Adam | 14 lutego 2021

Po raz pierwszy od trzech lat pojawiła się okazja na remont kładek na jeziorach z lodu. W sobotę 27 lutego będzie prowadzony drugi remont kładek na Smolniku i Skrzynkach. Pierwszy był 20 lutego udało się sporo zrobić. Planujemy głównie żeby powbijać pale i położyć żerdzie, a przybijanie desek w następnej kolejności. Pozostały w sumie do remontu 2 kładki na Skrzynkach i 1 na Smolniku, plus deskowanie. Proszę zabrać z sobą łopaty do śniegu i narzędzia ciesielskie typ młotki, piły, łapki. Pamiętajmy o tym że droga przez most w Zawadzie jest zamknięta trzeba jechać przez Wieck. Chętni do udziału w tej akcji proszeni są o zapisywanie się u kol. Adama Pliszki tel. 517 042 832 do czwartku 25 lutego włącznie. Zapraszamy do licznego udziału w tej akcji lód nie będzie długo czekał. Godzinę i miejsce zbiórki ogłosimy w piątek.

Zarząd Koła.

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Remontu kładek na Skrzynkach i Smolniku ciąg dalszy. została wyłączona

Mamy nową siedzibę naszego koła.

przez Adam | 10 stycznia 2021

Z końcem grudnia decyzją Burmistrza Czarnej Wody pana Arkadiusza Glinieckiego, nasze koło uzyskało pozwolenie na korzystanie z lokalu w budynku starej szkoły podstawowej, na działalność statutową koła. W tym miejscu składamy serdeczne podziękowania panu Burmistrzowi Arkadiuszowi Glinieckiemu, Przewodniczącemu Rady Gminy panu Sebastianowi Schmidtowi za to że gmina docenia naszą działalność. Nową siedzibę będziemy dzielić z Stowarzyszeniem Ogrodowym „Malina”, z którym byliśmy od wielu lat w starym pomieszczeniu, oraz hufcem ZHP Czarna Woda, tutaj otwiera się świetna możliwość współpracy z młodzieżą. Pomieszczenie to wymaga remontu i adaptacji do naszych potrzeb. Trzeba przerobić instalację elektryczną, wstawić oddzielne drzwi wejściowe, adaptować pomieszczenie zaplecza, pomalować, wyremontować podłogę i położyć panele podłogowe. W późniejszym czasie przeprowadzka i wystrój wnętrza. Zarząd koła zwraca się do kolegów którzy mają umiejętności z branży remontowej o pomoc w tych pracach. Chętni proszę się zgłaszać na numer skarbnika 517 042 832. Są już zgłoszeni trzej członkowie zarządu którzy będą prowadzić poszczególne zadania.

Prezes Koła
Adam Pryba

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Mamy nową siedzibę naszego koła. została wyłączona

Sprzedaż zezwoleń na rok 2021.

przez Adam | 23 grudnia 2020

Sprzedaż zezwoleń na rok 2021, będzie prowadzona w dniach 13 i 27 lutego 2021. Będę przyjmował w starej siedzibie koła na zapleczu gminy, w godzinach 14.00 do 16.oo. Proszę pamiętać o obowiązku zdawania rejestrów za rok 2020. Osoby które w 2020r. roku płaciły zdalnie przynoszą dowód wpłaty i rejestr za 2019 r. Sprzedaż w reżimie sanitarnym, wchodzimy pojedynczo, maseczki, dystans itp. Aby nie gromadzić się w dużych grupach proszę aby się rejestrować na wybrany dzień i godzinę pod numer telefonu 517042832. Myślę że dzięki rejestracji sprzedaż będzie się odbywać sprawniej i bezpieczniej. Osoby które mają do wymiany legitymacje proszę mnie o tym powiadomić, wymiana wydłuża czas przyjęcia. Nie będzie sprzedaży u mnie w domu. O dalszych terminach będę zamieszczał komunikaty.

Skarbnik Koła
Adam Pliszka

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Sprzedaż zezwoleń na rok 2021. została wyłączona

Sprawozdanie z działalności koła 52 Czarna Woda za rok 2020.

przez Adam | 18 grudnia 2020

W związku z tym że nie będziemy mogli się spotkać w najbliższym czasie na dorocznym zebraniu chciałbym w skrócie przedstawić sprawozdanie o pracy zarządu w mijającym roku 2020.Przedstawiam te informacje w pięciu głównych tematach:
1.Działalność organizacyjna.
2.Sport.
3.Działalność młodzieżowa.
4.Ochrona i zagospodarowanie wód.
5.Zarybienia.
Ad.1 Zarząd odbył w tym roku dwa posiedzenia stacjonarne, od kwietnia spotykaliśmy się przy okazji zawodów lub prac na rzecz koła, lub uzgadniano decyzje telefonicznie. Skarbnik do końca marca prowadził sprzedaż zezwoleń w siedzibie koła, w kwietniu była tylko sprzedaż zdalna, od maja powrócono do sprzedaży tradycyjnej. Mimo tych trudności zanotowano wzrost liczby członków koła ze 151 w roku 2019 do 165 w roku 2020 w tym 8 uczestników.
Prowadzono ankietę nt. odcinka Złów i Wypuść, do końca marca wypowiedziało się 103 członków naszego koła. 90 było przeciw za 13 osób. Na koniec marca decyzją zarządu ankietę zakończono. Przeprowadzono też kolejne mikołajkowe odwiedziny u seniorów powyżej 70 roku życia. Odwiedzono też ze zniczem groby naszych kolegów którzy odeszli na wieczną wachtę. Byliśmy też na spotkaniu OKZW w związku propozycjami z zebrania koła dotyczącymi wymiarów okonia i ryb łososiowatych. Działalność koła spotyka się z dużym poparciem organizacyjnym i finansowym władz Gminy Czarna Woda, Firm STEICO, HENAL i wielu przedsiębiorców z naszej okolicy. Za co składam Serdeczne podziękowania. Dziękuję również kolegom za dobrowolne wpłaty i prace na rzecz koła.
Ad.2 Mimo braku lodu i pandemii udało się nam zorganizować 9 zawodów koła i zawody powiatowe SSR w których nasza drużyna zajęła 1 miejsce. Zawody pod lodowe zorganizowano na pomostach mariny ośrodka Largo na jeź Wdzydze. Pozostałe zawody przeprowadzono w odpowiednim reżimie sanitarnym.
Ad.3 Dzięki możliwości wstępowania do PZW dzieci poniżej 14 roku życia i wędkowania w obecności osoby dorosłej z kartą wędkarską mamy spory wzrost o 7 małych wędkarzy członków koła.
Ad. 4 Dział Ochrony wód został wypunktowany przez komendanta SSR w artykule poniżej. Jeżeli chodzi o zagospodarowanie wód to wyremontowano całkowicie 2 kładki naprawiono pozostałe. Zakupiono i zakonserwowano drewno na remonty kładek, niestety brakuje nam solidnego lodu żeby prowadzić solidny remont.
Nastąpiło też niedobre zdarzenie w lipcu tego roku za sprawą bezmyślnych ludzi zdewastowano rzekę Niechwaszcz i częściowo Wdę. Zginęło Kilkaset kilogramów ryb w tym prawnie chronionych. Sprawa została zgłoszona do odpowiednich służb i jest prowadzone postępowanie.
Ad.5 Zarybiono rzekę Wdę kilkakrotnie pstrągiem był to wylęg oraz narybek i narybkiem lipienia. Jeziora Skrzynki i Smolnik zarybiono sandaczem, szczupakiem linem i węgorzem.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku składam w imieniu swoim i Zarządu kolegom z koła Najlepsze Życzenia.

Adam Pryba
Prezes Koła

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Sprawozdanie z działalności koła 52 Czarna Woda za rok 2020. została wyłączona

Zebranie SSR koła 52 Czarna Woda.

przez Adam | 14 grudnia 2020

W dniu 12 grudnia 2020, odbyło się doroczne posiedzenie straży naszego koła. Ze względu na pandemię udział wzięło pięciu strażników.
Omówiono następujące tematy.
1. Sprawy kontroli naszych wód w 2020 r.
2. Niejasności wokół kontroli z PSR.
3. Ochrona rzek i jezior po zarybianiu.
4. Omówiono temat zmian w limitach lipienia i pstrąga obecnie 2 sztuki łącznie, oraz otwarcie odcinka zamkniętego od mostu kolejowego poniżej Wojtala do mostu drogowego w Klonowicacho obie te zmiany od 1 stycznia 2021.
5. Sprzątanie terenów wokół naszych wód.
6. Wyniki zawodów SSR koła i powiatowych o puchar komendanta powiatowego SSR w których nasza ekipa zajęła pierwsze miejsce.
7. Omówienie sprawy dewastacji rzeki Niechwaszcz w lipcu tego roku.
8. Weryfikacja i przedłużenie legitymacji strażników na rok 2021.
9. Plan działania SSR na rok 2021.
Na koniec składam wszystkim kolegom strażnikom najlepsze życzenia świąteczno-noworoczne dużo wyrozumiałości i rozsądku w dążeniu do wspólnego celu jakim jest ochrona i dbałość o nasze wody.

Klemens Rulewski
kom. SSR koła Czarna Woda

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Zebranie SSR koła 52 Czarna Woda. została wyłączona

Odwiedziny Mikołajkowe u seniorów naszego koła.

przez Adam | 6 grudnia 2020

Tradycyjnie po raz kolejny członek zarządu koła kol. Klemens Rulewski odwiedził seniorów naszego koła tj. osoby 70 plus w sumie 15 osób. Wszyscy seniorzy oprócz życzeń otrzymali mikołajkowe upominki oraz tradycyjny Bożonarodzeniowy opłatek. Koledzy seniorzy byli bardzo ucieszeni i wzruszeni tym że w tym ciężkim pandemicznym okresie pamiętamy o nich. Odwiedziny niestety przebiegały w reżimie sanitarnym, trzeba było zachować dystans i maseczka, nie można było dłużej porozmawiać czy wypić kawę. Akcja zorganizowana głównie przez kol. Klemensa Rulewskiego mogła się odbyć dzięki sponsorom z okolicznych firm. Ofiarodawcy chcą pozostać anonimowi. Dlatego też w imieniu seniorów serdeczne podziękowania za wielkie serce, pamięć i prezenty. Oby za rok mogło być normalniej.

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Odwiedziny Mikołajkowe u seniorów naszego koła. została wyłączona

Odwiedziny cmentarzy.

przez Adam | 2 listopada 2020

Jak co roku zgodnie z tradycją członkowie Zarządu naszego koła w składzie prezes Adam Pryba, wiceprezes Klemens Rulewski, sekretarz Stefan Wasiniewski odwiedzili cmentarze w Czarnej Wodzie i Łęgu by zapalić znicze na grobach kolegów wędkarzy z naszego koła. Udało się to zrobić jeszcze przed zamknięciem cmentarzy. W sumie zapalono 32 znicze na grobach zarówno tych sprzed wielu lat, jak i tych którzy odeszli niedawno.

CZEŚĆ ICH PAMIĘCI.

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Odwiedziny cmentarzy. została wyłączona

Uwaga zawody spinningowe o Puchar Burmistrza Czarnej Wody ODWOŁANE.

przez Adam | 11 października 2020

W związku z wprowadzeniem od soboty 17 października na terenach starostw chojnickiego i starogardzkiego strefy czerwonej, jesteśmy zmuszeni odwołać planowane na dzień 17 października zawody spinningowe o Puchar Burmistrza Czarnej Wody. Za tą decyzję niezależną od organizatorów przepraszamy.

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Uwaga zawody spinningowe o Puchar Burmistrza Czarnej Wody ODWOŁANE. została wyłączona

Wyniki zawodów weteranów koła.

przez Adam | 11 października 2020

W sobotę 10 października odbyły się na jeź Skrzynki zawody dla najstarszych członków koła 52 Czarna Woda. Warunkiem uczestnictwa było ukończenie w tym roku 60 lub więcej lat. Startowało 10 zawodników. Po losowaniu stanowisk o godz. 8.oo rozpoczęto rywalizację. Metoda połowu dowolna, spławik lub szeroko pojęta gruntówka. Pogoda w sumie niezła jak na październik, rano trochę pokropiło, lecz dla miłośników wędkarstwa to nie jest przeszkoda. Łowiono do godz. 11.00, bez konkurencyjnie zwyciężył kol. Ryszard Korczak z wynikiem 2960 pkt. drugie miejsce zajął kol. Mieczysław Polakowski 1110 pkt. były wieloletni czł. zarządu i gospodarz koła który po latach pracy za granicą wrócił w tym roku do koła, kolejne miejsce Adam Pliszka 620 pkt. Po zawodach gorąca karkówka i kiełbasa z grilla a nie grochowa, to uwaga dla wścibskiego pana Wojtka, który na tych zawodach nie miał swojego informatora jak to się teraz ładnie mówi. A tak nawiasem mówiąc uczestników zawodów nikt nie kupuje zupkami na każdych zawodach jest zrzutka na ten cel, jemy i pijemy za swoje. Poczęstunek jak i całe zawody przygotował kol. Henryk Redzimski, Przew. Komisji Rewizyjnej Koła pomysłodawca tej imprezy, za co należą mu się gorące podziękowania. Dobry pomysł bo mamy w kole ponad 45 osób w tym wieku, trzeba tylko do pracować informację o zawodach i wcześniejszy termin. Po posiłku wręczenie pucharów i nagród najlepszym zawodnikom którego dokonał Burmistrz Czarnej Wody pan Arkadiusz Gliniecki. Pan Burmistrz zabrał głos inicjując dyskusję o tym jak cenne dla gminy jest istnienie silnego prężnie działającego koła dającego możliwość rozwijania i realizacji swojego hobby dla mieszkańców Gminy i okolicy. Rozpoczęła się dyskusja podsumowująca ten rok, udało się nam zorganizować jak na ten trudny pandemiczny czas wiele zawodów i spotkań, dających możliwość uczestnictwa wielu kolegom z naszego koła. Prowadzono też działalność zarybieniowa i kontrolną naszych wód ale to już historia na osobny artykuł.

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Wyniki zawodów weteranów koła. została wyłączona