Uwaga Wędkarze.

przez Adam | 22 maja 2022

W dniu 4 czerwca, na rzece Wdzie odbędą się zawody spinningowe koła Czarna Woda. Zbiórka uczestników na starej kajakarni o godz. 6.00. Zapisy u kol. Klemensa Rulewskiego tel. 662 245 631 do wtorku 31 maja. Zapisy tylko w godz. 7.00 do 15.00. Zrzutka na ognisko tradycyjnie 20 zł. Szczegóły o zasadach zawodów na porannej odprawie.

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Uwaga Wędkarze. została wyłączona

Żerdzie do korowania.

przez Adam | 19 maja 2022

Koło dzięki kol Marcinowi Tomanie koło pozyskało żerdzie świerkowe na remonty kładek. Drewno to trzeba w miarę szybko okorować. Chętni proszę się zgłaszać do skarbnika, najlepiej po dwie lub więcej osób. Można przywieźć z sobą narzędzia typu skrobaczka, ośnik, siekierka. Zgłaszać się pod tel. 517042832. Myślę że będzie co najmniej tylu chętnych co na zawody.
Prezes koła Adam Pryba.

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Żerdzie do korowania. została wyłączona

Wyniki pierwszych zawodów spławikowych koła w tym roku.

przez Adam | 15 maja 2022

W dniu 14 maja 2022r na jeź. Skrzynki odbyły się spławikowe zawody koła Czarna Woda o Puchar Burmistrza Czarnej Wody. Zawody rozpoczęto odprawą o godz. 5,00 startowało 21 uczestników. Wędkowano od godz. 6.00 do 10.00. Pogoda dobra lekki wiatr, minimalny opad deszczu, ciepło. Najlepszy wynik osiągnął Henryk Redzimski 3705 pkt. drugi Tomasz Kąkolewski 3020 pkt. trzeci Jarosław Ossowski 2325 pkt. czwarty Marcin Tomana 2050 pkt. piąty Marek Makowski 1995 pkt. szósty Roman Gaszkowski 1745 pkt. W tych zawodach każdy z uczestników złowił ryby pomimo że było kilka osób startujących po raz pierwszy w takich zawodach. Puchar za największą rybę zawodów otrzymał również Henryk Redzimski. Puchary zwycięzcom wręczał Burmistrz Czarnej Wody pan Arkadiusz Gliniecki. Po zawodach gorąca grochówka z wkładką przygotowana i podana przez kol. Klemensa i jego sympatyczną rodzinę, za co należą im się gorące podziękowania. Pan Burmistrz powiedział kilka słów o bieżącej sytuacji w naszej gminie. Po zawodach wynikła też dyskusja o ograniczonej ilości miejsc na zawodach na Skrzynkach. Zawody te cieszą się coraz większą popularnością a miejsc na kładkach jest niestety tylko nieco ponad 20. W przyszłości zarząd koła będzie musiał się zmierzyć z tym problemem. Następne zawody koła odbędą się na początku czerwca na Wdzie tam na szczęście miejsca nie zabraknie.

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Wyniki pierwszych zawodów spławikowych koła w tym roku. została wyłączona

Zawody na Skrzynkach.

przez Adam | 11 maja 2022

W dniu 14 maja na jeziorze Skrzynki odbędą się zawody spławikowe koła 52 Czarna Woda. W związku z tym prosimy o niezajmowanie pomostów w godzinach od 5.00 do 11.00.

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Zawody na Skrzynkach. została wyłączona

Wykonano remonty kładek.

przez Adam | 10 kwietnia 2022

W ostatnim czasie dokonano drobne remonty kładek na jeź Skrzynki. W imieniu koła składamy serdeczne podziękowania kolegom Wojtkowi Nodze, Łukaszowi i Adamowi Wesołowskim, SŁawomirowi i Krzysztofowi Kaszubowskim, Jarkowi Ossowskiemu Adamowi Prybie. Tym którzy chcą coś zrobić dla naszych wód polecamy wiosenne sprzątanie brzegów rzeki i jezior. Niebawem się ociepli więc będzie przyjemnie spędzić czas w czystym otoczeniu nad wodą z wędką.

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Wykonano remonty kładek. została wyłączona

Sprzedaż zezwoleń na rok 2022.

przez Adam | 10 kwietnia 2022

Sprzedaż zezwoleń na rok 2022 będzie prowadzona w dniu 23 kwietnia w godzinach 15.oo do 17.00 (w razie potrzeby czas może być wydłużony) w siedzibie koła przy ul Starogardzkiej 13 (stara szkoła). Sprzedaż po uprzedniej rejestracji telefonicznej u skarbnika tel. 517 042 832. Proszę pamiętać o obowiązku zdania rejestru połowów za rok 2021. Osoby które mają do wymiany legitymacje proszę mnie o tym powiadomić w czasie rejestracji, wymiana wydłuża czas obsługi a nie chcę aby koledzy niepotrzebnie czekali. Również osoby które chcą zdać egzamin na kartę wędkarską proszę się rejestrować na wyznaczony termin. Ważna Uwaga!!! termin 23 kwietnia jest ostatnią datą do płacenia bez wpisowego, po tym terminie do 9 maja będę nieosiągalny z powodu wyjazdu, proszę nie dzwonić w tym okresie.
Niestety nie doszło na razie do porozumienia między okręgami Bydgoszcz i Gdańsk, dotyczącymi wzajemnego bezpłatnego połowu na wodach będących pod opieką kół Czersk i Czarna Woda. W związku z tym można wykupować pozwolenie tak jak w ubiegłym roku (po 40 zł).

Skarbnik Koła
Adam Pliszka

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Sprzedaż zezwoleń na rok 2022. została wyłączona

Konkurs plastyczny dla dzieci pod tytułem ,,Z wędka w tle”.

przez Adam | 29 marca 2022

Zarząd koła PZW w Czarnej Wodzie organizuje II edycję konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży z Gminy Czarna Woda, oraz dzieci i wnuków wędkarzy należących do naszego koła.
Będą oceniane dwie grupy wiekowe:
I-IV klasa
V-VIII klasa
Prace powinny być wykonane na papierze – format A-4 lub A-3 malowane dowolną techniką bez użycia materiałów sypkich.
Termin składania prac do 6 maja 2022 dla osób z poza Czarnej Wody w bibliotece miejskiej, pozostali w szkole podstawowej w Czarnej Wodzie. Praca musi być podpisana na odwrocie i podany nr telefonu do kontaktu. Wszystkie prace konkursowe pozostaną własnością koła nr 52 Czarna Woda. Mogą być wykorzystane do następnych Konkursów.

Klemens Rulewski tel. 662245631

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Konkurs plastyczny dla dzieci pod tytułem ,,Z wędka w tle”. została wyłączona

Pierwsze zawody o Puchar Burmistrza Czarnej wody w 2022 r za nami.

przez Adam | 27 marca 2022

Ponieważ nie było odpowiedniego lodu tej zimy. Na Wdzie odbyły się zawody spinningowe jako pierwsze zawody naszego koła w tym roku. Startowało 12 zawodników. Zbiórka o godz.7.00, po odprawie zawodnicy rozjechali się szukać swego szczęścia. Łowiono do godziny 11.00, niestety nagła zmiana pogody spowodowała że było mało brań. Najlepszy wynik osiągnął Jarosław Ossowski który otrzymał z rąk Burmistrza Czarnej Wody okazały puchar. Po zawodach gorąca zupa rybna i kiełbasa z wody dla wzmocnienia sił po wędrówkach wzdłuż rzeki. Pan burmistrz odpowiadał na pytania szczególnie te odnośnie przyszłości służby zdrowia w Czarnej Wodzie no niestety jest niedobrze brak lekarzy na rynku Pracy. Poruszono też temat budowy mostu na Wdzie tam z kolei zaczyna się coś dziać jest plan i pomysł na budowę tego mostu. Kol. Kol. Prezes Adam Pryba i Klemens Rulewski przedstawili zamierzenia na najbliższy okres, zawody spławikowe planowane są w okolicy połowy maja. W najbliższym czasie zostanie ogłoszony konkurs plastyczny dla dzieci z ok Dnia Dziecka.

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Pierwsze zawody o Puchar Burmistrza Czarnej wody w 2022 r za nami. została wyłączona

Zawody spinningowe Pstrąg 2022 o Puchar Burmistrza Czarnej Wody.

przez Adam | 15 marca 2022

W dniu 26 marca na rzece Wdzie odbędą się zawody spinningowe koła. Zbiórka zawodników o godz. 7.00 na starej kajakarni. Zapisy do czwartku 24 marca u kol. Adama Pliszki tel. 517042832. Tradycyjnie zrzutka na ognisko 20 zł. Szczegółowe informacje o zasadach zawodów na porannej odprawie.
Zarząd Koła zaprasza.

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Zawody spinningowe Pstrąg 2022 o Puchar Burmistrza Czarnej Wody. została wyłączona

Notatka z posiedzenia zarządu koła.

przez Adam | 14 marca 2022

W dniu 11 marca odbyło się posiedzenie Zarządu Koła, główne tematy to:
Przegląd stanu kładek na jeziorach Skrzynki i Smolnik dokonany przez gospodarzy. Ustalono że remonty odbędą się po przejściu mrozów, obecnie przygotowuje się drewno i materiały na remonty.
Sprzątanie brzegów rzeki i jezior ustalono na kwiecień.
Ustalono plan zawodów na pierwsze półrocze, pierwsze zawody będą w marcu na Wdzie.
Wytypowano osobę do odznaki PZW na rok 2022.
Delagat koła Adam Pliszka omówił przebieg XXXII zjazdu, oraz pierwszego zebrania Zarządu Okręgu.
Prezesem Okręgu został wybrany kol Włodzimierz Szarafin z koła Skórcz. Nastąpiła zmiana w składzie Zarządu na stanowiskach wiceprezesów ds. sportu i ds. młodzieży. Delegat naszego koła został wybrany w skład Zarządu.
Podjęto decyzję o organizacji konkursu plastycznego z okazji Dnia Dziecka dla uczniów szkoły podstawowej.
Przyjęto plan rozpoczęcia przygotowań do obchodów 70 lecia istnienia naszego koła który będziemy obchodzić na jesień 2023r, pierwsze pomysły już zaczynamy realizować.

Prezes Adam Pryba

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Notatka z posiedzenia zarządu koła. została wyłączona