Zebranie Sprawozdawcze Koła 52 Czarna Woda.

przez Adam | 28 września 2022

W dniu 23 października w sali Biblioteki Miejskiej Urzędu Miejskiego w Czarnej Wodzie, odbędzie się Zebranie Sprawozdawcze koła PZW Czarna Woda. Pierwszy termin zebrania o godz. 9.30. Drugi termin o godz. 10.00. Zarząd koła zaprasza kolegów wędkarzy do udziału w tym dorocznym spotkaniu.
Prezes Koła
Adam Pryba

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Zebranie Sprawozdawcze Koła 52 Czarna Woda. została wyłączona

Wyniki zawodów powiatowych SSR.

przez Adam | 11 września 2022

W dniu 10 września, odbyły się doroczne rotacyjne zawody wędkarskie społecznych strażników wędkarskich z naszego regionu. Zawody na jeź Staroleskim zorganizowało koło Starogard. Nasza drużyna zajęła pierwsze miejsce. Również indywidualnie nasi wypadli świetnie. Pierwsze miejsce zajął Henryk Redzimski, trzecie Marcin Tomana, piąte Radosław Szlęk. Serdeczne podziękowania dla Koła Starogard i Komendanta Powiatowego Witolda Borkowskiego za świetną organizację, poczęstunek, ufundowanie Pucharów.

Komendant SSR Koła Czarna Woda Klemens Rulewski

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Wyniki zawodów powiatowych SSR. została wyłączona

Wyniki zawodów gruntowych o Puchar Prezesa Koła.

przez Adam | 4 września 2022

W sobotę 3 września na jeź. Skrzynki odbyły się zawody gruntowe członków naszego koła. Pogoda wyśmienita cicho, chłodno już czuć było zbliżającą się jesień. Zawody rozpoczęto odprawą o godz. 5.30, wystartowało 20 zawodników. Połowy trwały od 6.00 do 10.00. Rybki brały różnie dużo zależało od umiejętności ale też od wylosowanego stanowiska. Najważniejsze chyba było że można w miłej koleżeńskiej atmosferze posiedzieć nad wodą, pogadać, wyłączyć się od pracy, wojny i polityki. Po zakończeniu wędkowania wspaniałe kiełbaski z rusztu z dodatkami przygotowane i serwowane przez kol. prezesa Adama Prybę. W tym czasie komisja sędziowska dokonała oceny połowów i tak pierwsze miejsce zajął Marcin Tomana 2950 pkt. drugie Jarosław Ossowski 1750 pkt. trzecie Patryk Gaszkowski 1705 pkt. czwarte Radosław Szlęk 1005 pkt. piąte Ryszard Korczak 930 pkt. szóste Marek Belka 725 pkt. Pierwsza dwunastka zdobyła kolejne już ostatnie punkty do klasyfikacji nizinnej wędkarza roku. Puchary najlepszym wręczał Prezes koła, który wzorowo przygotował zawody. Po tym tradycyjnie pamiątkowe zdjęcia. Były tez rozmowy szczególnie na temat dbania o stan kładek i apel prezesa aby w przypadku pojawienia się uszkodzeń dokonywać na bieżąco drobne naprawy a nie czekać że zrobią to krasnoludki. W październiku czeka nas zebranie sprawozdawcze koła oraz zawody spinning dwóch jezior.

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Wyniki zawodów gruntowych o Puchar Prezesa Koła. została wyłączona

Zawody gruntowe na Skrzynkach.

przez Adam | 1 września 2022

W dniu 3 września na jeź. Skrzynki, odbędą się zawody gruntowe koła Czarna Woda. W związku z tym prosimy o niezajmowanie pomostów i stanowisk w pobliżu pomostów w godz. 5.30 do 11.oo.

Zarząd Koła,

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Zawody gruntowe na Skrzynkach. została wyłączona

Wyniki zawodów spinningowych o Puchar firmy STEICO.

przez Adam | 28 sierpnia 2022

W dniu 27 sierpnia odbyły się zawody koła Czarna Woda, zamykające sezon spinningowy na Wdzie. W zawodach uczestniczyło 18 zawodników w tym dwójka członków uczestników dla których to był pierwszy udział w zawodach na Wdzie. Zawody rozpoczęły się zbiórką i odprawą o godz. 6.00. Łowiono na odcinku Wdy od Wojtala do mostu w Zimnych Zdrojach. Łowienie zakończono o godz. 11.00 zbiórką na Starej Kajakarni. Zdecydowana większość tj. 14 uczestników złowiła ryby były to głównie okonie ale były też klenie i pstrągi. Pierwsze miejsce zajął kol. Roland Wegner 7 pkt. drugi Marek Belka 5 pkt. trzeci Jarosław Ossowski 3 pkt. czwarty Henryk Redzimski 2 pkt. piąty Łukasz Stawicki 1 pkt. szósty Jerzy Szlęk. Pierwsza piątka zdobyła punkty do klasyfikacji górala roku. Po zakończeniu połowów gorąca grochówka serwowana przez panią Magdę. Puchary najlepszym wręczał pan Rafał Polakowski przedstawiciel firmy STEICO który pogratulował zwycięzcom sukcesu, a pozostałym uczestnictwa w zawodach, które przebiegły przy wspaniałej pogodzie i w świetnej atmosferze. Zawodnicy podziękowali na ręce przedstawiciela firmy STEICO za opiekę i sponsoring naszego koła. Były rozmowy o planach na jesień będą zawody spinning dwóch jezior, była też informacja o zbliżającym się zebraniu sprawozdawczym koła, które odbędzie się w październiku. Dokładny termin zostanie podany zgodnie z procedurą dotyczącą zebrań w osobnym komunikacie.

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Wyniki zawodów spinningowych o Puchar firmy STEICO. została wyłączona

Zawody spinningowe na Wdzie.

przez Adam | 17 sierpnia 2022

W dniu 27 sierpnia na rzece Wdzie odbędą się zawody wędkarskie na zakończenie sezonu spinningowego o Puchar Firmy STEICO. Zbiórka zawodników o godz. 6.00 na starej kajakarni. Zasady wędkowania na porannej odprawie. Zrzutka na ognisko 25 zł. Zapisy u kol Adama Pliszki tel. 517042832 do środy 24 sierpnia włącznie.
Zarząd Koła 52 Czarna Woda

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Zawody spinningowe na Wdzie. została wyłączona

Wyniki zawodów dla seniorów 60 plus.

przez Adam | 15 sierpnia 2022

W dniu 13 sierpnia 2022 r na jeź, Skrzynki odbyły się kolejne już trzecie zawody wędkarskie dla seniorów 60 plus. Zawody zorganizowało przy wsparciu środkami ze Starostwa Starogard koło 52 Czarna Woda. Do rywalizacji przystąpiło 20 zawodników z okolicznych kół tj. Czerska, Skarszew, i Czarnej Wody z gmin z terenu Kociewia a także np. z Elbląga, Oświęcimia itp. Pogoda wspaniała, słonecznie lekki wiaterek. Do wędkowania przystąpiono po odprawie przy porannej kawie z ciastem i losowaniu stanowisk o godz. 7.00. Łowiono do godz. 11.00. Połów to tradycyjnie płotki, krąpie, uklejki ale zdarzył się większy leszcz, lin czy okonek. Po zakończeniu połowów pyszna zupa gulaszowa i kanapki przygotowane przez kol. Klemensa Rulewskiego. W tym czasie komisja sędziowska w składzie Henryk Redzimski, Mariusz Główczewski i Adam Pryba dokonała podsumowania wyników. I tak pierwsze miejsce kol Zygfryd Borkowski 2540 pkt. drugi Eugeniusz Jafernik 1240 pkt. trzeci Matyka Edward 1060 pkt. czwarty Stefan Wasiniewski 1010 pkt. piąty Mariusz Narloch 985 pkt. szósty Andrzej Babiński 815 pkt. siódmy Adam Pliszka 565 pkt. ósmy Witold Burczyk 525 pkt. Puchary i nagrody zwycięzcom wręczał Sekretarz Starostwa Starogard pan Sebastian Schmidt który dostał brawa za pomoc i wsparcie dla wędkarzy. Najstarszy uczestnik zawodów kol. Ryszard Dahlke który jest członkiem PZW już 65 lat otrzymał pamiątkowy medal. Na zakończenie pamiątkowe zdjęcia i wędkarskie dyskusje o rybach a szczególnie o bolesnej sprawie zatrucia Odry. Wszyscy seniorzy byli zadowoleni z tej formuły zawodów, dziękowali organizatorom i wyrazili chęć udziału za rok.

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Wyniki zawodów dla seniorów 60 plus. została wyłączona

Zawody dla seniorów 60 plus.

przez Adam | 8 sierpnia 2022

W dniu 13 sierpnia na jeź. Skrzynki odbędą się zawody spławikowe dla seniorów w wieku 60 plus. Zbiórka uczestników przy strumyku o godz. 6.00. W związku z zawodami prosimy o niezajmowanie stanowisk na kładkach oraz na łodziach w pobliżu kładek w godzinach od 6.00 do 12.00.
Prezes koła
Adam Pryba

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Zawody dla seniorów 60 plus. została wyłączona

Podsumowanie pierwszego półrocza 2022.

przez Adam | 31 lipca 2022

W dniu 22 lipca odbyło się 7 posiedzenie Zarządu Koła w tym roku. Główne tematy spotkania to:
1 Zapoznanie się z komunikatem nr 2/2022 Zarządu Okręgu.
2 Ustalenie terminu zawodów na III i IV kwartał.
3 Ustalenie daty zebrania sprawozdawczego koła.
4 Przedstawienie zarybiania naszych wód w I półroczu.
5 Informacja o działalności SSR.
6 Obchody 70 lecia naszego koła.
7 Wolne wnioski.

Ad 1 Członkowie zarządu zapoznali się z treścią komunikatu ZO nr 2/2022 (jest do obejrzenia na stronie Okręgu)
Ad 2 Ustalono terminy zawodów koła na – 13 sierpnia spławikowe, dla seniorów 60+ jeź Skrzynki, 27 sierpnia spinningowe Wda Puchar Prezesa firmy STEICO, 3 września gruntowe, jeź Skrzynki o Puchar Prezesa Koła, (Spinning 2 jezior późna jesień termin do ustalenia)
Ad 3 Data zebrania sprawozdawczego wstępnie 23 lub 30 październik, do ustalenia lokal i terminy zaproszonych gości.
Ad 4 W I półroczu nasze wody zostały zarybione linem- Skrzynki i Smolnik, szczupak- Skrzynki, pstrąg narybek górna Wda, sandacz Skrzynki, węgorz Skrzynki i Smolnik.
Ad 5 Komendant SSR omówił działalność straż rybackiej koła.
Ad 6 Ustalono obchody 70 lecia powstania koła na 16 września 2023.
Ad 7 W wolnych wnioskach ustalono potrzebę przeglądu kładek na Skrzynkach.

Jako ciekawostkę podaję że koledzy naszego koła Jarosław Ossowski w kat. seniorów i Mateusz Makowski w kat. młodzieżowej zajęli pierwsze miejsca a trzech członków naszego koła było w czołowej szóstce seniorów. Zawody na jeź Ostrowite zorganizował sklep wędkarski pana Mariusza Narlocha z Czerska, uczestniczyła ponad setka zawodników.

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Podsumowanie pierwszego półrocza 2022. została wyłączona

Wyniki nocnych zawodów Zarządu Koła.

przez Adam | 3 lipca 2022

W nocy z 1 na 2 lipca, odbyły się nocne zawody Zarządu i aktywnych członków koła. Startowało 13 zawodników podzielonych na 5 par na pomostach i 3 osoby z brzegu. Po losowaniu o godz 18.00 zawodnicy byli gotowi do rywalizacji. Niestety trzeba było opóźnić rozpoczęcie do godz. 20.00 ze względu na burzę. W założeniu było łowienie węgorza, noc ciepła cicha. W szuwarach słychać było żerowanie suma i węgorza. Całą noc działała kuchnia gdzie szefował kol. Klemens Rulewski z wnuczką Natalią, która mu pomagała przez całe zawody. Były zimne przekąski, kotlety w świeżej kapuście, kawa i napoje o różnej mocy, nad ranem fasolka po bretońsku od Grzesia Kaczyńskiego. Złowiono głównie leszcze, trochę płoci, węgorzy było kilka ale tylko dwa złowione przez Andrzeja Babińskiego miały wymiar ochronny. Kol Patryk Gaszkowski złowił sumka który również wrócił do wody, był za krótki.
Przedstawiam wyniki zawodów. Pierwsze miejsce Szlęk Radosław 3115 pkt. drugie Polakowski Rafał 2405 pkt. trzecie Gaszkowski Roman 2360 pkt. czwarte Gaszkowski Patryk 2120 pkt. piąte Babiński Andrzej 770 pkt. szóste Główczewski Mariusz 395 pkt. Trójka zawodników była bez ryby.
Puchary najlepszym wręczał pan Sebastian Schmidt, który odwiedził wędkarzy na początku i na końcu zawodów. Na zakończenie tradycyjnie pamiątkowe zdjęcia i korzystając z obecności przedstawiciela Gminy, pytania o to co się dzieje i będzie się działo w Gminie szczególnie jeśli idzie o służbę zdrowia i o inwestycje czyli budowa mostu i rozbudowa remizy, rozpoczęcie budowy kanalizacji. Jeżeli chodzi o inwestycje sytuacja jest dobra natomiast w sprawie ośrodka wszystko rozbija się o brak lekarzy na rynku pracy.
Korzystając z obecności prawie wszystkich czł. Zarządu koła omówiono plany na wakacje, będą zawody dla seniorów 60 plus i zakończenie sezonu pstrągowego w sierpniu. Prezes koła Adam Pryba poruszył temat korowania żerdzi na remont kładek, nie wszystko jest zrobione. Padła propozycja aby zmiejszać ilość kładek skoro nie ma chętnych do Pracy. Dotychczas udział w pracy wzięli Mariusz Główczewski, Marek Belka z synami, Marek i Ania Makowscy, Jarosław i Tomasz Ossowscy oraz kol Adam Pryba który drzewo wyciął w lesie i przewiózł. Gospodarze koła Wojtek Noga i Sławek Prabucki dokonali drobne remonty na wiosnę. Wszystkim tu wymienionym należą się podziękowania. Kilku kolegom którzy w zimie remontowali dziękowaliśmy w wcześniejszej notatce, reszta minus długi jak pas startowy. Wszyscy myślą że zrobią to za nas krasnoludki. Koledzy czas wydorośleć.

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Wyniki nocnych zawodów Zarządu Koła. została wyłączona