Wyniki XXV mistrzostw koła o Puchar Burmistrza Czarnej Wody.

przez Adam | 20 maja 2018
Tradycyjnie w sobotę na jeź. Skrzynki odbyły się wiosenne mistrzostwa koła w wędkarstwie spławikowym. W zawodach udział wzięło 17 zawodników. Zbiórka nad woda o godz. 4.45, po losowaniu stanowisk i informacji o zasadach połowu, przystąpiono do wędkowania. Połowy trwały do godz. 10.00, pogoda słoneczna chociaż było zimno i dość silny wiatr który utrudnił łowienie. Po zakończeniu połowów zawodnicy zgłaszali się do komisji sędziowskiej w celu ważenia i oceny połowu. Każdy z uczestników coś złowił były to przeważnie płotki i uklejki, ale też trochę leszczy i linów. Razem złowiono ponad 30 kg ryb. Następny punkt programu to gorąca grochówka przygotowana przez kol. Klemensa Rulewskiego. Po posiłku komisja sędziowska ogłosiła wyniki zawodów. Pierwsze miejsce zajął Roman Gaszkowski 3254 pkt. drugie Adam Kiedrowski 3154 pkt. trzecie Henryk Redzimski 3114 pkt. jak widać wyrównana rywalizacja. Kolejne miejsca zajęli Patryk Gaszkowski, Roland Wegner, Rafał Polakowski, Jarosław Ossowski, Marek Makowski, Sebastian Narloch, Jacek Glinicki, Tadeusz Trzebiatowski, Remigiusz Kiedrowski. Wymieniona dwunastka zdobyła punkty do GP nizinnej koła, na razie na czele panowie Gaszkowscy. Po ogłoszeniu wyników wręczenie pucharów zwycięzcom którego dokonał Prezes koła kol. Adam Pryba oraz nagrody w postaci sprzętu wędkarskiego dla najlepszych zawodników. Były tradycyjnie pamiątkowe zdjęcia oraz dyskusja o formule zbliżających się zawodów z okazji XXV lecia Gminy Czarna Woda, planowanych na dzień 16 czerwca szczegóły będą w komunikacie który ukaże się ok. 1 czerwca.
Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Wyniki XXV mistrzostw koła o Puchar Burmistrza Czarnej Wody. została wyłączona

XXV zawody spławikowe o Puchar Burmistrza Czarnej Wody.

przez Adam | 11 maja 2018
W dniu 19 maja tj. w sobotę na jeź. Skrzynki odbędą się spławikowe mistrzostwa koła o Puchar Burmistrza Czarnej Wody. Zawody będą zaliczane do GP nizinnej koła na 2018 r. Zbiorka uczestników o godz. 4.45 przy strumyku. Zgłoszenia do czwartku 17 maja włącznie u kol. Klemensa Rulewskiego tel. 662245631. Łowimy na jedną wędkę spławikową, zgodnie z regulaminem PZW. Ilość miejsc na kładkach 24, osoby które zapiszą się po numerze 24 będą łowić z brzegu (trzeba zabrać długie buty). Składka na ognisko 20 zł. Dla zwycięzców nagrody ufundowane przez gminę Czarna Woda i nasze koło.
Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania XXV zawody spławikowe o Puchar Burmistrza Czarnej Wody. została wyłączona

Porządkowanie terenu przy jeziorze Smolnik.

przez Adam | 25 kwietnia 2018
W dniu 24 kwietnia, liczna grupa ok. 20 wędkarzy i sympatyków naszego koła zebrała się do porządkowania placu przy Smolniku. Wyrównano teren, ustawiona została altanka i dwa kosze na śmieci otrzymane od ndl. Kaliska za co serdeczne podziękowania od wędkarzy. Dodatkowo ustawiono stół i dwie ławki na które materiał dał kol. Klemens Rulewski. Prace przebiegły bardzo sprawnie bo było nas dużo za co Prezes składa uczestniczącym serdeczne podziękowania. Pozostało nam jeszcze do naprawy trochę kładek na Skrzynkach. Chętni do pomocy szczególnie ci którzy z różnych względów nie mogli być na Smolniku mogą się skontaktować z kol. Tomkiem Miszewskim tel. 663467955. Do zobaczenia w maju na zawodach spławikowych. Będzie o tym osobny komunikat.
Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Porządkowanie terenu przy jeziorze Smolnik. została wyłączona

Uwaga wędkarze praca nad jeziorem Smolnik.

przez Adam | 20 kwietnia 2018
W dniu 24 kwietnia na parkingu przy jeziorze Smolnik będzie ustawiana altanka, oraz porządkowany będzie teren wokół jeziora. Zbiórka o godz. 16.30 nad jeziorem. Proszę zabrać z sobą łopaty lub grabie do uprządkowania terenu. Altanka jest dość ciężka potrzeba kilkunastu ludzi aby ją przestawić, prosimy o liczne uczestnictwo w tej akcji.                   Prezes Koła   Adam Pryba.
Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Uwaga wędkarze praca nad jeziorem Smolnik. została wyłączona

Film o historii Koła

przez admin | 13 kwietnia 2018
Kolega Henryk Gaszkowski opublikował w serwisie YouTube krótki film, w którym koledzy Adam Pliszka i Klemens Rulewski opowiadają o historii Koła PZW nr 52.
Tematy: Historie | Możliwość komentowania Film o historii Koła została wyłączona

Wyniki podlodowych mistrzostw koła o Puchar Burmistrza Czarnej Wody.

przez Adam | 3 marca 2018
W dniu 3 marca na jez. Skrzynki odbyły się podlodowe zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Czarnej Wody. Zawody rozegrano na żywej rybie. Startowało 25 zawodników, to rekord ostatnich lat, mimo bardzo mroźnej pogody: -12 stopni. Lód miał grubość 15 cm. Rybki nie chciały niestety współpracować, złowiono łącznie 14 kg ryb, głównie drobnej płotki. Ryby po zważeniu wróciły do wody. Zwyciężył kol. Patryk  Gaszkowski, drugi był Roman Gaszkowski , trzeci Krzysztof Liczywek, następnie kolejno Sławomir Prabucki, Ryszard Korczak, Piotr Majkowski, Roland Wegner, Sebastian Narloch, Krzysztof Ostrowski, Jarosław Ossowski, Arkadiusz Połom, Adam Kiedrowski. Wymienieni zawodnicy uzyskali punkty do klasyfikacji GP nizinnej koła na rok 2018. Puchary zwycięzcom wręczał Burmistrz Czarnej Wody pan Arkadiusz Gliniecki. Najlepsi zawodnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Gminę Czarna Woda. Po zawodach była serwowana gorąca zupa gulaszowa przygotowana przez kol. Klemensa Rulewskiego. Następne zawody już bez lodu i mrozu. Do zobaczenia nad wodą wiosną!
Tematy: Ogłoszenia, Podlodowe, Wyniki, Zawody | Możliwość komentowania Wyniki podlodowych mistrzostw koła o Puchar Burmistrza Czarnej Wody. została wyłączona

Podlodowe zawody Klubu „Kiełż”

przez Przemek | 28 lutego 2018
Mroźna pogoda nie odstraszyła członków Klubu Spinningowo-Muchowego ''Kiełż" Czarna Woda w rozegraniu klubowych podlodowych zawodów spławikowych (dozwolona była także mormyszka). W dniu 25 stycznia, stawili się w wyznaczonym miejscu tj. na prywatnym jeziorku Susz, w zdecydowanej większości. Ryby żerowały dobrze każdy był zadowolony z wyników i organizacji. Były to juz drugie zawody o Grand Prix klubu "Kiełż".  
Tematy: Ogłoszenia, Podlodowe, Zawody | Możliwość komentowania Podlodowe zawody Klubu „Kiełż” została wyłączona

Podlodowe mistrzostwa koła o Puchar Burmistrza Czarnej Wodzie.

przez Adam | 26 lutego 2018
W dniu 3 marca na jez. Skrzynki odbędą się podlodowe mistrzostwa koła Czarna Woda o Puchar Burmistrza Czarnej Wody. Zbiórka uczestników o godz. 7.00 przy strumyku. Zapisy u kol. Adama Pliszki tel. 517042832 do czwartku 1 marca wieczorem. Składka na ognisko płatna na miejscu. Łowimy na jedną wędkę - spławik lub mormyszka. Zawody odbędą się na żywej rybie w związku z tym każdy zawodnik powinien posiadać wiaderko. Proszę pamiętać o obowiązku posiadania linki asekuracyjnej, oraz aktualnej składki na rok 2018. Zawody będą zaliczone do GP nizinnej koła na bieżący rok. Dla zwycięzców atrakcyjne nagrody. Zapraszamy do udziału w zawodach, Zarząd Koła nr 52 Czarna Woda. Wyniki zawodów
Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Podlodowe mistrzostwa koła o Puchar Burmistrza Czarnej Wodzie. została wyłączona

Przeprowadzono remont kładek na Skrzynkach.

przez Adam | 24 lutego 2018
W dniu 24 lutego przeprowadzono częściowy remont 2 kładek na Skrzynkach. W trudnych warunkach pogodowych -7 stopni plus śnieżyca mała grupka ośmiu wędkarzy przystąpiła do remontu gładki głównej i kładki od strony Odrów. W pracy udział wzięli udział T. Trzebiatowski, A. Pryba, P. Wieczerzycki, A. Kiedrowski, J. Gliniecki, R. Wegner. A. Pliszka i K. Rulewski który przygotował i przywiózł gorący krupnik plus bułeczki z serem i wędliną. Pisząc te słowa muszę zauważyć że zarówno ja jak i koledzy którzy brali udział w pracach remontowych jesteśmy rozżaleni że z koła które liczy 150 członków, przybyło zaledwie 8 osób. Może cała reszta tych którzy całe lato  siedzą na kładkach prawie codziennie jak i tych którzy są rzadziej lub na zawodach uważa że kładki są niepotrzebne. Biorę udział w remontach kładek 30 lat ale tak mało osób chętnych do pomocy jak dziś nie było nigdy.           WSTYD KOLEDZY WĘDKARZE.
Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Przeprowadzono remont kładek na Skrzynkach. została wyłączona

Uwaga wędkarze remont kładek na Skrzynkach.

przez Adam | 19 lutego 2018
W sobotę 24 lutego jeżeli pogoda pozwoli planujemy remont kładek na jeziorze Skrzynki. Zbiórka o godz. 9.00 przy strumyku, proszę zabrać z sobą narzędzia typu młotek, piła, stópka, piła motorowa lub ręczna, obcęgi, młot 10 kg itp. Chętni do pracy proszeni są o kontakt z kol. prezesem tel. 609531811 żeby ustalić ile będzie osób.
Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Uwaga wędkarze remont kładek na Skrzynkach. została wyłączona