Zarybianie rzeki Wdy, jezior Skrzynki i Smolnik w 2019 roku.

przez Adam | 27 grudnia 2019

W roku 2019 odbyło się na naszych wodach 15 zarybień, które prowadzili ichtiolodzy i rybacy Okręgu Gdańskiego.
W zarybianiu udział brali systematycznie: Klemens Rulewski, Jerzy Szlęk, Adam Pryba, Adam Pliszka; doraźnie: Dariusz Krauze, Roland Wegner, Marian Majkowski, Remigiusz Kiedrowski, Sebastian Narloch, Krystian Narloch, Jacek Gliniecki, Dawid Piesik.
Zarybiono rzekę wylęgiem pstrąga potokowego, kroczkiem pstrąga i lipienia oraz podchowanym pstrągiem potokowym.
Jezioro Skrzynki zarybiono wylęgiem szczupaka, węgorzem, sandaczem, karasiem, karpiem i linem.
Jezioro Smolnik zarybiono wylęgiem szczupaka, sieją, węgorzem i linem.

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Zarybianie rzeki Wdy, jezior Skrzynki i Smolnik w 2019 roku. została wyłączona

Sprzedaż znaków PZW na rok 2020.

przez Adam | 27 grudnia 2019

Sprzedaż znaków PZW na rok 2020, będzie prowadzona w dniach 28.12.2019 tj. w sobotę,oraz w dniu 30. 12. 2019 tj. poniedziałek w godz.14.00 do 16.00. W miesiącach od stycznia do kwietnia 2020r w pierwszą i trzecią sobotę również w godz. 14.00 do 16.00 w siedzibie koła na zapleczu Gminy. Ze względu na prowadzoną ankietę zgłaszamy się osobiście. Nie będzie sprzedaży w domu. Proszę pamiętać o obowiązku zdawania rejestru połowów za rok 2019. Szczegółowe informacje na temat składek na stronie internetowej okręgu gdańskiego lub u skarbnika koła kol. Adama Pliszki tel. 517042832.

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Sprzedaż znaków PZW na rok 2020. została wyłączona

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE.

przez Adam | 22 grudnia 2019

Najlepsze Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia, oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym roku 2020, składa kolegom wędkarzom z naszego koła Prezes wraz z Zarządem.

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE. została wyłączona

Zebranie Sprawozdawcze Koła 52 Czarna Woda.

przez Adam | 22 grudnia 2019

W dniu 19 stycznia 2020r odbędzie się zebranie sprawozdawcze koła nr 52 Czarna Woda. Zebranie odbędzie się w remizie OSP w sali na piętrze. Pierwszy termin o godz. 10.30. W przypadku braku wymaganej statutem liczby członków koła, drugi termin o godz. 11.00 w tym samym dniu. Zapraszam kolegów wędkarzy do wzięcia udziału w tym ważnym dla przyszłości koła spotkaniu.

Uwaga! Z powodu obchodów WOŚP w dniu 12 stycznia w sali remizy, nastąpiła zmiana daty zebrania na 19 stycznia. Za zmianę przepraszamy.

Prezes koła Adam Pryba.

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Zebranie Sprawozdawcze Koła 52 Czarna Woda. została wyłączona

Odwiedziny u Seniorów naszego koła.

przez Adam | 8 grudnia 2019

W dniu Świętego Mikołaja członkowie zarządu koła, wiceprezes Klemens Rulewski i skarbnik Adam Pliszka, odwiedzili z mikołajkowymi upominkami 15 seniorów naszego koła na terenie Czarnej Wody i Łęga. Dwaj najstarsi seniorzy liczą obecnie 87 lat. Do koła dołączyło również dwóch nowych kolegów, czynnych wędkarzy 70 latków. Seniorzy szczególnie ci najstarsi byli bardzo wzruszeni, że o nich pamiętamy. Akcja odbyła się dzięki sponsorom głównie z okolicznych firm. Ofiarodawcy chcą pozostać anonimowi.

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Odwiedziny u Seniorów naszego koła. została wyłączona

Uwaga wędkarze, nowe zasady wędkowania na Wdzie od 1 stycznia 2020r.

przez Adam | 23 listopada 2019

Zarząd Okręgu PZW w Gdańsku wprowadza całkowity zakaz wędkowania na odcinku Wdy od wiaduktu kolejowego (trasa Kościerzyna-Bydgoszcz) do mostu drogowego w miejscowości Klonowice. Decyzja ta podjęta została na wskutek wniosków i wypowiedzi grupki wędkarzy naszego koła, oraz wypowiedzi na forach społecznościowych o potrzebie ratowania i ochrony populacji pstrąga i lipienia w rzece Wdzie.

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Uwaga wędkarze, nowe zasady wędkowania na Wdzie od 1 stycznia 2020r. została wyłączona

Zebranie strażników i członków zarządu koła.

przez Adam | 16 listopada 2019

W dniu 21 listopada tj. w czwartek o godz. 17.30 w siedzibie koła, odbędzie się zebranie strażników SSR koła Czarna Woda.
W tym samym dniu o godz. 18.oo odbędzie się zebranie Zarządu Koła. Ze względu na ważność poruszanych tematów obecność obowiązkowa.

Zapraszamy kolegów. Prezes Adam Pryba i Komendant SSR Klemens Rulewski.

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Zebranie strażników i członków zarządu koła. została wyłączona

Wspomnienie kolegów wędkarzy.

przez Adam | 5 listopada 2019

Członkowie zarządu koła wzorem lat ubiegłych, odwiedzili w dniach 1 do 2 listopada na cmentarzach w Czarnej Wodzie i Łęgu groby kolegów wędkarzy z naszego koła. W sumie na około 25 grobach zapalono symboliczne znicze, wspominając tych którzy jeszcze niedawno byli wśród nas.

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Wspomnienie kolegów wędkarzy. została wyłączona

Relacja z zawodów Lipień Jesieni.

przez Adam | 7 października 2019

W sobotę 5 października rozegrano tradycyjne zawody muchowe o Puchar Burmistrza Czarnej Wody, kończące jesinny sezon wędkarski. Zawody odbyły się na Wdzie, odcinek od Wojtala do Zimnych Zdroji. Do konkursu przystąpiło 12 zawodników. Po czterech godzinach wędkowania wyłoniono zwycięzcę, zwyciężył kol. Jerzy Szlęk z wynikiem 2270 pkt. drugi był Radosław Szlęk z wynikiem 1020 pkt. Pozostałym zawodnikom nie udało się złowić wymiarowej ryby. Po zawodach tradycyjne ognisko i pieczenie kiełbasek oraz pyszna zupa rybna przygotowana przez kol. Klemensa Rulewskigo. Puchary zwycięzcom w imieniu Burmistrza wręczył Przewodniczący Rady Miasta Sebastian Szmidt. Pogoda była dobra jak na tą porę roku, atmosfera również każdemu przyda się chwila relaksu na łonie natury. Czekamy teraz oby był lód, najlepiej gruby.

Tematy: Muchowe, Ogłoszenia, Wyniki | Możliwość komentowania Relacja z zawodów Lipień Jesieni. została wyłączona

Uwaga wędkarze zawody muchowe na Wdzie.

przez Adam | 24 września 2019

W dniu 5 października na rzece Wdzie, odcinek Zimne Zdroje- Wojtal odbędą się zawody muchowe o Puchar Burmistrza Czarnej Wody. Zbiórka uczestników o godz. 7.00 na starej kajakarni. Zapisy u kol. Adama Pliszki tel. 517042832 do czwartku 3 października włącznie. Składka na ognisko 20 zł płatna na miejscu zawodów. Zapraszamy członków koła do udziału.

Zarząd Koła

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Uwaga wędkarze zawody muchowe na Wdzie. została wyłączona