XXIII Zawody spławikowe o Puchar Burmistrza Czarnej Wody.

przez Kris | 28 kwietnia 2016

W dniu 7 maja tj. w sobotę na jeź. Skrzynki odbędą się spławikowe mistrzostwa koła o Puchar Burmistrza Czarnej Wody. Zbiórka uczestników o godz.5.00 przy strumyku. Czas połowu 5 godz. Zgłoszenia do czwartku włącznie u kol. Adama Pliszki tel.517 042 832. Dla zwycięzców nagrody ufundowane przez Urząd Gminy i koło Czarna Woda. Ilość miejsc na kładkach ograniczona do 22 osób. Pozostałe zgłoszenia będą to stanowiska z brzegu dlatego proszę zabrać długie buty. Zawody zaliczane są do Grand Prix koła w kategorii nizinnej. Po zawodach tradycyjnie poczęstunek. Składka na ognisko 20 zł.

Zapraszam w imieniu organizatorów.

Zmarł Kol. Bolesław Sztormowski

przez Kris | 21 kwietnia 2016

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość że 21 kwietnia zmarł

Ś.P.

Bolesław Sztormowski

Współzałożyciel i wieloletni Wiceprezes Koła Wędkarskiego w Czarnej Wodzie

Na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

Pożegnanie kolegi Bolesława rozpocznie się w sobotę 23 kwietnia w kościele parafialnym w Łęgu o godz. 10.30

Wyrazy szczerego współczucia Rodzinie Zmarłego składają wędkarze z koła PZW w Czarnej Wodzie.

 

 

 

XIX Towarzyskie Zawody Pstrąg Wdy im. E. Jędrzejewskiego.

przez Kris | 4 kwietnia 2016

W sobotę 16 kwietnia odbędą się XIX spiningowe otwarte zawody ,, Pstrąg Wdy ” dla wszystkich wędkarzy PZW. Zbiórka zawodników o godz. 7.00 na Starej Kajakarni w Czarnej Wodzie. Składka na ognisko 20 zł. Zgłoszenia do kol. Przemysława Wieczerzyckiego do czwartku 14 kwietnia  tel. 507018343. Informacje o szczegółach dotyczących zawodów również u kol. Przemka.

 

 

 

Zebranie sprawozdawcze koła za rok 2015.

przez Adam | 22 lutego 2016

W dniu 7 lutego odbyło się zebranie sprawozdawcze Koła Czarna Woda za rok 2015. Przyjęto sprawozdanie Zarządu i Organów Koła za rok 2015 oraz przedstawiono założenia działalności na rok 2015. W zebraniu uczestniczyło 26 członków koła oraz zaproszeni goście: Wiceprezes Zarządu Okręgu kol. Mirosław Karolczyk i Komendant Powiatowy SSR kol. Witold Borkowski. Wręczono wyróżnienia i odznaczenia za aktywną działalność na rzecz Koła.

Wyniki zawodów o Puchar firmy Henal

przez Kris | 2 lutego 2016

W dniu  30 stycznia odbyły się kolejne trzecie już w tym roku zawody podlodowe. Zawody zostały rozegrane na jeź. Płocicz, dopuszczono łowienie na mormyszkę lub wędkę spławikową. Po ponad  trzygodzinnych połowach wyłoniono zwycięzcę a został nim Henryk Redzimski z wynikiem 2816 g, drugi był Piotr Majkowski z wynikiem 2262 g, trzecie miejsce zajął Jerzy Szlęk z wynikiem 1742 g. Kolejne miejsca zajęli ; Marian Majkowski 1222 g, Patryk Gaszkowski 1192 g, Adam Pliszka 1078 g. Pierwsza trójka otrzymała Puchary i nagrody które ufundował i wręczał Prezes firmy Henal pan Henryk Gaszkowski, specjalny puchar otrzymał również najmłodszy wędkarz zawodów junior Makowski. Złowione ryby po zważeniu wróciły do wody.

Po zawodach wspaniała zupa gulaszowa przygotowana przez kol. Klemensa Rulewskiego któremu dzielnie pomagała pani Monika Gaszkowska.  Sponsorowi i organizatorom w imieniu wędkarzy składamy serdeczne podziękowania, dzięki nim mamy już trzecie zawody na lodzie w tym roku.

 

 

Kolejne zawody podlodowe w tym roku

przez Kris | 24 stycznia 2016

W dniu 30 stycznia 2016 r tj.  w sobotę odbędą się na jez. Płocicz podlodowe zawody o Puchar Prezesa firmy ,,Henal”. Zbiórka zawodników o godz. 7.00 przy jez. Płocicz. Udział mogą wziąć członkowie koła Czarna Woda. Łowimy na jedną wędkę ( spławik lub mormyszka). Zawody będą przeprowadzone na żywej rybie. Zgłoszenia do dnia 28 stycznia tj. czwartku u kol. Romana Gaszkowskiego tel. 692561303. Dla zwycięzców puchary, nagrody i poczęstunek dla wszystkich.

Zapraszamy do udziału – Organizatorzy .

Uwaga Wędkarze!!! Zebranie Sprawozdawcze.

przez Adam | 24 stycznia 2016

W dniu 7 lutego tj. w niedzielę o godz. 11.00, drugi termin 11.15 w sali konferencyjnej UM w Czarnej Wodzie, odbędzie się zebranie sprawozdawcze koła 52 PZW Czarna Woda. W programie sprawozdanie Zarządu i Organów Koła za rok 2015. Informacja o zasadach połowów ,zarybianiu, planach na rok 2016 itp. Wręczenie odznaczeń i wyróżnień, pucharów za klasyfikację GP koła nizinną i górską.

Serdecznie zapraszamy kolegów wędkarzy do udziału w tym dorocznym spotkaniu.

Zarząd Koła.

Podlodowe Zawody o Puchar Burmistrza rozstrzygnięte

przez Adam | 23 stycznia 2016

W dniu 23 stycznia odbyły się tradycyjne zawody podlodowe o puchar Burmistrza Czarnej Wody. Zawody te rozegrano po raz pierwszy na jeziorze Smolnik. Wędkarsko były to zawody bardzo udane, złowiono ogółem 31,5 kg ryb. Nie były to wprawdzie ryby wielkie ale taka jest specyfika zawodów podlodowych – wędkarze łowią bardzo delikatnym sprzętem  i na małe przynęty. Zawody rozegrano na „żywej rybie” to znaczy po połowach i zważeniu żywe ryby wróciły do wody. Uznanie należy się wszystkim szesnastu zawodnikom ponieważ łowiono przy bardzo dużym mrozie – z rana było -15° C. Później jednak pojawiło się słońce pogoda była bezwietrzna, a zimowa sceneria zmrożonej i oszronionej okolicy jeziora robiła ogromne wrażenie. Grubość lodu wynosiła około 20 cm.

Najlepszy wynik osiągnął kolega Tomasz Miszewski –  4202 pkt. Drugi wynik uzyskał kol. Ryszard Korczak –  3038 pkt., trzeci – kol. Adam Kiedrowski – 2682 pkt., następnie Patryk Gaszkowski – 2398 pkt. , Roman Gaszkowski – 2350 pkt. Szóste miejsce zajął jedyny członek uczestnik startujący w zawodach – Mateusz Polakowski (15 l.) – 2312 pkt. Brawo!

Złowione ryby to głównie płotki i leszczyki, jedynie kolega Jerzy Szlęk złowił kilka ładnych okoni. Po zawodach było ognisko i pieczenie kiełbasy oraz poczęstunek gorącą zupą rybną, przygotowaną przez kolegę Klemensa Rulewskiego. Później odbyła się ceremonia dekoracji. Puchary wręczał zawodnikom Burmistrz Arkadiusz Gliniecki. Zawodnicy otrzymali również nagrody ufundowane przez Urząd Gminy Czarna Woda. Zawody te są zaliczane do GP Nizinnej Koła Czarna Woda.

Do zobaczenia na następnych zawodach!

Podlodowe mistrzostwa koła o Puchar Burmistrza Czarnej Wody!!!

przez Adam | 17 stycznia 2016

W dniu 23 stycznia 2016r. tj. w sobotę odbędą się na jeź. Smolnik podlodowe mistrzostwa koła o Puchar Burmistrza Czarnej Wody. Zbiórka uczestników o godz. 7.00 na parkingu przy kładkach. Składka na ognisko 20 zł płatna na miejscu. Proszę pamiętać o obowiązku opłat na rok 2016, oraz posiadania linki asekuracyjnej. Łowimy na jedną wędkę (spławik lub mormyszka). Zgłoszenia do dnia 21 stycznia tj. czwartku do kol. Adama Pliszki tel. 517042832.

Dla zwycięzców atrakcyjne nagrody.

Zawody będą zaliczane do GP nizinnej koła na 2016r.

Zapraszamy do udziału w zawodach Zarząd Koła.

Sezon podlodowy 2016 rozpoczęty!!!

przez Adam | 12 stycznia 2016

W dniu 9 stycznia na jeź. Płocicz odbyły się podlodowe zawody zorganizowane dla zarządu, oraz aktywnych członków koła PZW Czarna  Woda. Puchary, nagrody oraz poczęstunek ufundował kol. Roman Gaszkowski organizator zawodów. Zawody trwały od godz. 8.00 do11.30. startowało 14 zawodników. Łowiono tylko i wyłącznie na błystkę pod lodową Złowione ryby po zważeniu wróciły do jeziora. Pierwsze miejsce zajął Patryk Gaszkowski ,drugie Piotr Majkowski , trzecie Adam Pryba . Po zawodach gorąca grochówka przygotowana przez Klemensa Rulewskiego , któremu dzielnie pomagała małżonka organizatora pani Monika Gaszkowska . Po poczęstunku wręczenie pucharów i nagród .Są to już kolejne zawody na prywatnym jeziorze dla członków naszego koła za co należą się kol. Romanowi Gaszkowskiemu serdeczne podziękowania.