XX TOWARZYSKIE ZAWODY SPINNINGOWE ”PSTRĄG WDY 2017” IM. E. JĘDRZEJEWSKIEGO

przez Przemek | 15 kwietnia 2017
W sobotę 8 kwietnia odbyły się po raz dwudziesty z rzędu zawody spinningowe ''PSTRĄG WDY 2017''. Na miejscu zbiórki o godz. 6.00 ,stawiło się 34 uczestników. Są to zawody otwarte więc przyjechali koledzy wędkarze z Tczewa, Skarszew,Starogardu Gd, Śliwic,Rytla, Żukowa i Czarnej Wody. W tym roku organizatorzy, w związku że była to impreza jubileuszowa, dopuścili do połowu oprócz Wdy , wszystkie dopływy tej rzeki. Wydłużono czas trwania zawodów do 6 godz. Do punktacji zaliczono pstrąga potokowe od 34 cm, trocie,łososia i głowacicę .Oczywiście te ostatnie trzy gat. są bardzo rzadko spotykane we Wdzie ,ale nigdy nic nie wiadomo. Pogoda raczej sprzyjała ,także wyniki też nie były najgorsze. I tak : I miejsce  zajął Adam Kiedrowski z Czarnej Wody (po raz trzeci w historii zawodów) II miejsce - Tomasz Miszewski z Czarnej Wody III miejsce - Jacek Gliniecki z Czarnej Wody IV miejsce-  Marcin Czapiewski ze Starogardu Gdańskiego V miejsce - Przemek Wieczerzycki z Czarnej Wody VII miejsce - Piotr Gierszewski z Rytla VIII miejsce - Jerzy Szlęk z Czarnej Wody IX miejsce -Roland Wegner Z Czarnej Wody Po wręczeniu pucharu dla zwycięzcy i rozdaniu wartościowych nagród i upominków dla wszystkich uczestników, odbyła się tradycyjna biesiada przy ognisku. Organizatorzy przygotowali potrawy z grilla, napoje i grzaniec. Serdeczne podziękowania dla sponsorów tej imprezy tj. Jarosław Kłopotek z Bydgoszczy główny i wieloletni (16 lat) sponsor, Mirosław Chmara Olimpijczyk z Seulu, Firma "DRAGON"z Białych Błot, Adam Pryba z Czarnej Wody. Dziękujemy również Piotrowi Glinieckiemu i Piotrowi Jędrzejewskiemu, którzy juz od wielu lat ''walczą'' przy grillach oraz Państwu Sękowskim za udostępnienie miejsca na biesiadę. Zawody organizował KLUB SPINNINGOWO -MUCHOWY '' KIEŁŻ'' działający przy naszym kole wędkarskim      
Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania XX TOWARZYSKIE ZAWODY SPINNINGOWE ”PSTRĄG WDY 2017” IM. E. JĘDRZEJEWSKIEGO została wyłączona

Podlodowe zawody o Puchar Burmistrza Czarnej Wody rozstrzygnięte

przez Adam | 12 lutego 2017
W dniu 12 lutego odbyły się  zawody podlodowe o Puchar Burmistrza Czarnej Wody. Zawody rozegrano po raz drugi na jez. Smolnik. Startowało 19  twardzieli, bo pogoda była dość ekstremalna ok. -10 stopni, do tego wiatr to na otwartej tafli  lodowej. To daje w kość. Zawody były udane, złowiono łącznie 26,57 kg ryb, głównie płotki ale było kilka okazów po kilkadziesiąt dkg. Najlepszy wynik osiągnął  Patryk Gaszkowski -3050 pkt, drugi wynik uzyskał  Arkadiusz Połom - 2862 pkt, trzeci Jarosław Ossowski -2550 pkt, czwarty Tomasz Miszewski - 2056 pkt, piąty Roland Wegner -1860 pkt, szósty Roman Gaszkowski - 1848 pkt, siódmy Piotr Majkowski -1764 pkt, ósmy  Jerzy Szlęk - 1546 pkt. Po zawodach była gorąca zupa gulaszowa przyrządzona przez nowego Prezesa Adama Prybę który zorganizował zawody i sędziował je wspólnie z kol. Klemensem Rulewskim. Następnie odbyła się dekoracja zwycięzców,  puchary wręczał Burmistrz Arkadiusz Gliniecki, czołowi zawodnicy otrzymali również  nagrody ufundowane przez Urząd Gminy Czarna Woda. Zawody te są zaliczane do klasyfikacji GP nizinnej koła na rok 2017.  Do zobaczenia nad wodą.
Tematy: Ogłoszenia, Podlodowe, Wyniki, Zawody | Możliwość komentowania Podlodowe zawody o Puchar Burmistrza Czarnej Wody rozstrzygnięte została wyłączona

Zawody podlodowe o Puchar Burmistrza Czarnej Wody.

przez Adam | 7 lutego 2017
W dniu 12 lutego na jeź. Smolnik odbędą się podlodowe mistrzostwa koła o Puchar Burmistrza Czarnej Wody. Zbiórka uczestników o godz. 7.00 na parkingu przy jeziorze. Zapisy u kol. Adama Pliszki tel.517042832 do piątku wieczorem. Składka na ognisko 20 zł, płatna na miejscu. Łowimy zgodnie z regulaminem PZW na jedną wędkę, mormyszka lub spławik. Zawody będą zaliczane do GP nizinnej koła na rok 2017. PROSZĘ PAMIĘTAĆ O OBOWIĄZKU POSIADANIA  AKTUALNEJ SKŁADKI NA  ROK  2017, ORAZ LINKI ASEKURACYJNEJ. Dla zwycięzców atrakcyjne nagrody. Zapraszamy do udziału w zawodach, Zarząd Koła.
Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Zawody podlodowe o Puchar Burmistrza Czarnej Wody. została wyłączona

Otwarcie sezonu podlodowego 2017r.

przez Adam | 5 lutego 2017
W dniu 4 lutego na jez. Płocicz odbyły się pierwsze w tym sezonie zawody podlodowe. Puchary, nagrody i poczęstunek ufundował kol. Roman Gaszkowski, organizator zawodów, któremu należą się serdeczne podziękowania od wędkarzy koła Czarna Woda. Zawody rozpoczęły się o godz. 7.15 i trwały do 11.00. Łowiono na jedną wędkę, mogła to być mormyszka, błystka podlodowa lub spławikówka. Lód na jeziorze miał grubość 20 cm, pogoda była dobra, ryby też brały dobrze. Najlepszy wynik osiągnął Bartosz Keister, drugi był Marian Majkowski, trzeci Piotr Majkowski, czwarty Mateusz Makowski, piąty Piotr Gliniecki, szósty Ryszard Korczak. Startowało 20 uczestników. Puchar za największą rybę zdobył 12 letni Matusz Makowski który złowił dużego szczupaka i pokazał starszym kolegom jak się łowi. Po zważeniu ryby wróciły do wody. Na zakończenie wędkowania była gorąca grochówka przygotowana przez kol. Klemensa Rulewskiego któremu pomagała pani Monika Gaszkowska. Później aastępąpiła dekoracja zwycięzców, wspólne zdjęcia i rozmowy o zawodach. Oby takich świetnie przygotowanych i przeprowadzonych zawodów więcej.
Tematy: Podlodowe, Wyniki, Zawody | Możliwość komentowania Otwarcie sezonu podlodowego 2017r. została wyłączona

Zawody podlodowe na Płociczu.

przez Adam | 30 stycznia 2017
W sobotę 4 lutego na jez. Płocicz odbędą się zawody o Puchar właściciela jez.  Płocicz kol. R Gaszkowskiego. Zbiórka nad jez. o godz. 7.00. Łowimy na jedną wędkę, dopuszczalne metody: oblewka, mormyszka, spławik. Proszę zabrać z sobą wiaderko, zawody odbędą się na żywej rybie. Będzie dodatkowy puchar za największą rybę. Szczegółowe informacje u kol. R Gaszkowskiego tel.692 561303.
Tematy: Ogłoszenia, Podlodowe, Zawody | Możliwość komentowania Zawody podlodowe na Płociczu. została wyłączona

Remont kładek przeprowadzony.

przez Adam | 30 stycznia 2017
W sobotę 28 stycznia na jeź. Skrzynki przeprowadzono remont kładek. W pracach udział wzięli: T Trzebiatowski, T Miszewski, S Gatz, R Wegner, J Gliniecki, P Gliniecki, H Krause, M Sikorski, J Ossowski, A Kiedrowski, J Szlęk, R Polakowski, P Majkowski, K Narloch. Kol. K Rulewski ugotował smaczną grochówkę. Wszystkim którzy wzięli udział w przygotowaniu i udział w remoncie kol. prezes A Pryba składa podziękowania, szkoda że nie było kilku osób które siedzą całe lato na kładkach a nie kwapią się do pomocy. Osobne podziękowania dla panów Bernarda Kuklińskiego i Zbigniewa Liczywka. Jest jeszcze trochę pracy do wykonania chętni mogą się kontaktować z kol. T Miszewskim.
Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Remont kładek przeprowadzony. została wyłączona

Remont kładek na Skrzynkach.

przez Adam | 21 stycznia 2017
W dniu 28 stycznia tj. w sobotę planujemy remont kładek na Skrzynkach. Zbiórka o godz 8.30 nad jeziorem, proszę zabrać narzędzia typu młotek, piła łapka. Wszyscy chętni proszeni są o kontakt z kol. Tomaszem Miszewskim tel.663467955 przed wyjazdem aby się upewnić czy warunki pogodowe będą odpowiednie.
Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Remont kładek na Skrzynkach. została wyłączona

Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Koła

przez Adam | 21 stycznia 2017
Dnia 15 stycznia 2017 r. o godz. 9.45 rozpoczęło się Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Koła Wędkarskiego Nr 52 w Czarnej Wodzie. Z uwagi na brak kworum w pierwszym terminie – obecnych było 27 członków koła, co stanowi 17,41 % ze stanu osobowego 155 wędkarzy za rok 2016, zebranie ponownie rozpoczęto w drugim terminie o godz. 10.00. Zebranie otworzył Prezes Koła Stefan Wasiniewski Następnie zebrani na przewodniczącego zebrania wybrali kol. Adama Pliszkę a na protokolanta kol. Henryka Redzimskiego. Przew. zebrania wspomniał nazwiska licznych kol. którzy zmarli w roku 2016 a byli to:  Barbara Ulatowska, Stanisław Babiński, Bolesław Labuda, Andrzej Grzyb, Bolesław Sztormowski, Bronisław Osowski, Mirosław Pakuła i poprosił o uczczenie ich pamięci minutą ciszy. Po przyjęciu porządku obrad przedstawiono sprawozdania z działalności jednostek organizacyjnych koła:
  • Sprawozdanie z prac Zarządu Koła przedstawił Prezes Stefan Wasiniewski.
  • Sprawozdanie z działalności finansowej przestawił Skarbnik Adam Pliszka.
  • Sprawozdanie Społecznej Straży Rybackiej przedstawił Komendant Społecznej Straży Rybackiej Klemens Rulewski.
  • Sprawozdanie Sądu Koleżeńskiego przedstawił przewodniczący Sądu Tadeusz Trzebiatowskiego.
  • Sprawozdanie z działalności rzecznika dyscyplinarnego przedstawił Henryk Krauze.
  • Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej przedstawił przewodniczący Komisji Henryk Redzimski.
Komisja Rewizyjna w swoim sprawozdaniu wnioskowała o udzielenie całemu zarządowi absolutorium za okres czteroletniej kadencji 2013-2016. Wniosek podano głosowaniu, za było 27 głosów,  przeciw – 0 wstrzymujących 0 wobec czego Zarząd otrzymał absolutorium za okres całej kadencji. Dalszym punktem obrad były wybory władz koła na następną kadencję. Jednogłośnie przegłosowano, że wybory będą jawne. W tym celu powołano komisję skrutacyjną w składzie: Radosław Szlęk, Marek Makowski, Jarosław Ossowski. W pierwszej kolejności przystąpiono do wyboru Prezesa Koła. P0nieważ dotychczasowy prezes kol. Stefan Wasiniewski zrezygnował z pełnienia tej funkcji zaproponowano dwóch kandydatów kol. Adama Prybę i Przemysława Wieczerzyckiego.W wyniku głosowania Adam Pryba otrzymał 18 głosów, Przemysław Wieczerzycki 9 głosów. Przewodniczący komisji skrutacyjnej ogłosił że prezesem koła na następną kadencję został kol. Adam Pryba. Następnie wybrano:
  • Zarząd Koła w składzie: Klemens Rulewski, Przemysław Wieczerzycki, Adam Pliszka, Tomasz Miszewski, Adam Kiedrowski, Sławomir Prabucki, Jerzy Szlęk, Piotr Gliniecki, Stefan Wasiniewski.
  • Komisję Rewizyjną Koła w składzie: Henryk Redzimski, Remigiusz Kiedrowski, Roland  Wegner, Krzysztof Liczywek.
  • Sąd Koleżeński: Tadeusz Trzebiatowski, Marian Majkowski, Jacek Gliniecki, Piotr Majkowski.
  • Delegata na okręgowy zjazd wyborczy – Adama Pliszkę a na zastępcy delegata na okręgowy zjazd wyborczy –Henryka Redzimskigo.
Nowo wybrany Prezes przedstawił plan pracy Koła na najbliższy rok, natomiast skarbnik poinformował o obowiązujących opłatach i składkach za wędkowanie. Następnie wręczono wyróżnienia dla aktywnych strażników SSR oraz wiodących wędkarzy Koła. Opiekun Koła z ramienia Okręgu kol. Mirosław Karolczyk wręczył aktywnym strażnikom okolicznościowe statuetki, które otrzymali: Tomasz Miszewski, Henryk Redzimski, Sławomir Prabucki, Przemysław Wieczerzycki. Wyróżnienie które wręczył kom. powiatowy kol. Witold Borkowski otrzymał kom. naszej SSR. Klemens Rulewski. Wyróżnienia w postaci grawertonu i statuetki za dotychczasową działalność  otrzymali kol. S. Wasiniewski i A. Pliszka wyróżnienia te wręczał  kol. K. Rulewski, który również wręczył puchary zwycięzcom klasyfikacji G.P. koła za rok 2016 nizinnej Tomaszowi Miszewskiemu i górskiej Jerzemu Szlękowi. Wcześniej przed zebraniem wręczono pamiątkowe grawertony  panu   Ireneuszowi  Bojanowskiemu nadleśniczemu z Czerska oraz strażnikom leśnym Marcinowi Żychskiemu i Waldemarowi Jeziorskiemu za współpracę w gospodarowaniu na jeź. Skrzynki. Kolejny punktem były dyskusja i wnioski. Głos zabrał kol. Mirosław Karolczyk, który przedstawił informację o planowanych zarybieniach, zawartych porozumieniach oraz odpowiadał na pytania wędkarzy, które dotyczyły w szczególności wzrostu składek członkowskich. Na zakończenie głos zabrał głos Sekretarz U.G. Czarna Woda który zapewnił o wsparciu gminy dla wędkarzy.
Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Koła została wyłączona

Zebranie Sprawozdawczo Wyborcze Koła Czarna Woda.

przez Adam | 20 grudnia 2016
W dniu 15 stycznia 2017 r. niedziela o godz. 9.45 w sali konferencyjnej U. M. w Czarnej Wodzie odbędzie się zebranie sprawozdawczo wyborcze koła 52 Czarna Woda. W przypadku  braku wymaganej liczby członków koła drugi termin zebrania w tym samym dniu o godz. 10.00. W programie zebrania sprawozdanie z działalności koła za rok 2016, wybory prezesa kola, zarządu i organów koła na następną kadencję, plany i zamierzenia na rok 2017. Zapraszamy kolegów wędkarzy i sympatyków koła szczególnie ze względu na wybory do licznego udziału w zebraniu. ZARZĄD KOŁA
Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Zebranie Sprawozdawczo Wyborcze Koła Czarna Woda. została wyłączona

Opłaty na rok 2017.

przez Adam | 20 grudnia 2016
Sprzedaż znaków PZW na rok 2017 będzie prowadz0na w dniach : 30 grudnia 2016 r. w godz. 15.00 do 17.00 .   Następna sprzedaż w każdą drugą sobotę miesięcy od stycznia do kwietnia 2017 r. Plus dodatkowo w ostatnią sobotę tj. 29. kwietnia 2017 r. w godz. 15.00 do 16.00. Sprzedaż będzie się odbywała w siedzibie koła w bud. Urzędu Miejskiego w Czarnej Wodzie. Proszę pamiętać o obowiązku zdawania rejestrów połowów za rok 2016. Szczegółowe informacje u skarbnika koła kol. Adama Pliszki tel.517042 832.
Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Opłaty na rok 2017. została wyłączona