Komunikat – zakup składek na rok 2020 drogą bezgotówkową, lub przez wpłatę w banku.

przez Kris | 18 marca 2020

UWAGA:PREZYDIUM ZO WPROWADZA Z DNIEM 17.03.2020R. MOŻLIWOŚĆ ZAKUPU SKŁADEK CZŁONKOWSKICH OGÓLNOZWIĄZKOWYCH ORAZ NA OCHRONĘ I ZAGOSPODAROWANIE WÓD W ROKU 2020 DROGĄ BEZGOTÓWKOWĄ NA KONTO BANKOWE OKRĘGU

-powyższa forma obowiązuje do końca trwania epidemii.

W przypadku podjęcia decyzji opłacenia składek w tej formie należy postępować w następujący sposób:

1. Wykonać telefon do skarbnika Koła (Skarbnik PZW Czarna Woda tel. 517-042-832) celem ustalenia rodzaju składki i wysokości opłaty.

2. Dokonać wpłaty na konto bankowe Okręgu PZW w Gdańsku: Bank Millennium 71 1160 2202 0000 0001 7552 0735. W treści wpłaty należy wpisać imię i nazwisko,przynależność do kola wędkarskiego oraz rodzaj opłaconych składek.

3. Wpłata upoważnia wędkarza do wędkowania na wodach Okręgu PZW w Gdańsku (bez konieczności wklejania znaków) z zezwoleniem za rok 2019. Wędkarz podczas wędkowania musi posiadać wymienione zezwolenie, dowód opłaconej składki (można okazać go we telefonie komórkowym) oraz kartę wędkarską.

4. Po okresie karencji skarbnicy w kolach wkleją wędkarzom do legitymacji opłacone wcześniej składki, wydadzą zezwolenie wędkarskie na rok 2020, a pobiorą potwierdzenie zapłaty za wcześniej wykupione składki oraz zezwolenie 2019.

W przypadku nowo wstępujących wędkarzy obowiązuje wpisowe zgodnie z Statutem PZW. Nowy członek PZW ma prawo skorzystać z powyższej metody opłacenia składek , a wówczas na łowisku będzie legitymował się kartą wędkarską, potwierdzeniem opłaty w tym i wpisowego, który zwalnia go na czas epidemii z posiadania zezwolenia.

Następnie, po okresie karencji ma obowiązek zgłoszenia się do koła wędkarskiego z potwierdzeniem wykupionych składek celem zakupu legitymacji członkowskiej do której skarbnik koła wklei mu opłacone składki i wyda zezwolenie na rok 2020.

Na wędkarzach spoczywa obowiązek zgłoszenia się do kół wędkarskich w celu wklejenia do legitymacji wędkarskich znaków składek oraz otrzymania zezwolenia na rok 2020 w ciągu 30 dni od daty ogłoszenia zakończenia epidemii i ogłoszenia tej daty w odrębnym komunikacie PZW zamieszczonym na stronie internetowej.Po przekroczeniu wyznaczonej daty tracą ważność dopuszczone na czas epidemii zezwolenia-potwierdzenia przelewów, a brak składek w legitymacji członkowskiej i zezwolenia na rok 2020 będzie traktowane na łowisku jak kłusownictwo.

 

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Komunikat – zakup składek na rok 2020 drogą bezgotówkową, lub przez wpłatę w banku. została wyłączona

Remonty kładek na Skrzynkach i Smolniku dokonane.

przez Adam | 10 marca 2020

W sobotę 14 marca dokonano remontu kładek na jeź. Skrzynki, zrobiono dwie nowe platformy, wyremontowano pozostałe kładki i dojścia. Posprzątano teren wokół jeziora. W pracach wzięli udział Adam Pryba, Ryszard Korczak, Zdzisław Paszek, Rafał Keister, Mateusz Polakowski, Tadeusz Trzebiatowski, Kazimierz Pocheć, Sebastian Szmidt Przewodniczący Rady Gminy Czarna Woda , Adam Pliszka oraz Klemens Rulewski który tradycyjnie zadbał o gorący posiłek i kanapki, chętnie zjadane przez uczestników akcji bo temperatura tego dnia była poniżej zera. Wcześniej w pracach przy konserwacji drewna, udział wzięli Rafał Polakowski, Krzysztof Sakowski, Roland Wegner, Paweł Narloch a w przygotowaniu do remontu Zbigniew Liczywek i Tomasz Miszewski. W dniu 21 marca natomiast silna grupa pod dowództwem prezesa Adama Pryby w składzie Wojciech Noga, Rafał Keister, Paweł Narloch, Remigiusz Kiedrowski, Mateusz Polakowski, Zdzisław Paszek, Kazimierz Pocheć, Radosław Szlęk, zajęła się pomostami na Smolniku. Zrobiono dwie nowe platformy dwa nowe dojścia, oraz wyremontowano pozostałe dojścia i platformy. Wszystkim Kolegom którzy brali udział w tych pracach należą się duże brawa i wielkie podziękowania za zaangażowanie w tych trudnych czasach. Jest sporo miejsca na naszych wodach można bezpiecznie usiąść i w odpowiednim dystansie od siebie oddać się wędkowaniu.

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Remonty kładek na Skrzynkach i Smolniku dokonane. została wyłączona

Wyniki zawodów o Puchar Przewodniczącego Gminy Czarna Woda.

przez Adam | 8 marca 2020

Już po raz drugi tej niby zimy wędkarze z koła 52 Czarna Woda, przystąpili do rywalizacji na krótkie zimowe wędki. Ponieważ lodu ani na lekarstwo zawody rozegrano na pomostach mariny ośrodka Largo nad jeź. Wdzydze. Do konkursu przystąpiło 23 zawodników którzy wyciągnęli wnioski z poprzednich zawodów i łowienie na dużych głębokościach przebiegało znacznie lepiej. Rybki też lepiej współpracowały. Po trzech godzinach wędkowania sędzia główny zawodów kol. Klemens Rulewski ogłosił wyniki Pierwsze miejsce zajął kol. Wegner Roland z wynikiem 3050 pkt. drugie Tomana Marcin 2915 pkt. trzecie Gaszkowski Roman 2710 pkt. i dalej kolejno Babiński Andrzej 2395 pkt. Gaszkowski Patryk 2265 pkt. Korczak Ryszard 2255 pkt. Makowski Marek 1875 pkt. Miszewski Tomasz 1825 pkt. Połom Arkadiusz 1585 pkt. 10 miejsce razem zajęli Narloch Paweł i Redzimski Henryk z wynikiem 1510 pkt. jedenaste Ossowski Jarosław 1455 pkt. dwunaste Kiedrowski Adam 1270 pkt. Puchary zwycięzcom wręczał przewodniczący Rady Gminy Sebastian Szmidt, który podziękował wędkarzom za sportową rywalizację na zawodach i działalność koła na terenie gminy. Wędkarze podziękowali brawami za wielkie wsparcie ze strony Gminy dla naszego koła. Podziękowano brawami kol. Romanowi Gaszkowskiemu , Adamowi Prybie i Sebastinowi Szmidtowi za wsparcie oprawy i organizację zawodów. Osobne podziękowania dla pani Ani Makowskiej i Klemensa Rulewskiego za gorące napoje serwowane podczas zawodów. Po części oficjalnej smaczny obiad w karczmie ośrodka Largo, tutaj też serdeczne dzięki za udostępnienie pomostów które świetnie nadają się do tego typu zawodów, szkoda że niedługo zacumują tam jachty. Podziękowania również dla szefa spółki rybackiej Wdzydze za promocyjne udostępnienie łowiska. Jest to niewątpliwie dobra alternatywa na brak lodu, uczestnicy zawodów orzekli że te zawody się im podobały.

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Wyniki zawodów o Puchar Przewodniczącego Gminy Czarna Woda. została wyłączona

Zawody w Borsku na zakończenie sezonu zimowego.

przez Adam | 29 lutego 2020

W dniu 7 marca odbędą się zawody zimowe koła 52 o puchar Przewodniczącego Gminy Czarna Woda. Zawody odbędą się na pomostach ośrodka Largo na jeź. Wdzydze. Zbiórka zawodników o godz. 7.00 na parkingu ośrodka Largo. Łowimy na jedną wędkę krótką zimową, spławik lub mormyszka na żywej rybie. Każdy uczestnik ma mieć wiadro do ryb. Składka na zezwolenie i obiad 20 zł zbierana na miejscu zbiórki. Proszę pamiętać o posiadaniu przy sobie karty wędkarskiej. Zapisy u kol. Adama Pliszki tel. 517042832 do środy 4 marca włącznie. W programie obiad w restauracji Largo, puchary i nagrody dla zwycięzców. Zawody te są organizowane dla uczczenia 70 rocznicy powstania Polskiego Związku Wędkarskiego.

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Zawody w Borsku na zakończenie sezonu zimowego. została wyłączona

Wyniki zawodów towarzyskich koła 52 Czarna Woda, o Puchar firmy Henal.

przez Adam | 16 lutego 2020

W dniu 15 lutego, koło PZW Czarna Woda rozpoczęło sezon wędkarski 2020. Ponieważ zima nie nadchodziła, kol. Roman Gaszkowski wpadł na pomysł aby zawody zimowe rozegrać na pomostach mariny ośrodka Largo na jeź. Wdzydze. Do rywalizacji stanęło 22 zawodników, pogoda trochę nas zaskoczyła bo w nocy było -5 stopni mrozu i cienka tafla ok. 2 cm lodu przy pomostach. Dla większości uczestników było to łowisko nieznane o głębokościach od 10 do 17 m a więc trudne technicznie. Ryb nie złowiono zbyt wiele, ale wystarczająco aby rozstrzygnąć konkurs. Po 3 godz. wędkowania sędzia główny zawodów kol. Klemens Rulewski przedstawił zwycięzców. Pierwsze miejsce zajął kol. Henryk Redzimski, dalej kolejno Ryszard Korczak, Roman Gaszkowski, Adam Pryba, Jerzy Szlęk, Paweł Narloch, Sławomir Prabucki, Sergiusz Kiedrowski, Remigiusz Kiedrowski, Roland Wegner, Jarosław Ossowski, Andrzej Babiński. Puchar za największą rybę zawodów otrzymał kol. Ryszard Korczak. Wymieniona dwunastka zdobyła punkty do klasyfikacji najwszechstronniejszego wędkarza nizinnego roku 2020. W czasie zawodów uczestnicy mogli się poczęstować gorącymi napojami przygotowanymi przez kol. Klemensa Rulewskiego któremu dzielnie pomagała pani Ania Makowska. Wręczenia pucharów i nagród dokonał pan Henryk Gaszkowski, który podziękował uczestnikom i osobom biorącym udział w organizacji zawodów. W czasie zawodów pan Henryk kręcił filmik będzie więc wspomnienie tych zawodów. Po części oficjalnej gorący poczęstunek w karczmie Largo. Podziękowania złożono szefostwu ośrodka Largo za udostępnienie pomostów i karczmy oraz paniom z kuchni za bardzo smaczny żurek i bigos. W imieniu koła przekazano panom Henrykowi i Romanowi Gaszkowskim dyplom i pamiątkową tabliczkę za wieloletni sponsoring i działalność na rzecz koła Czarna Woda. Głos zabrał również Burmistrz Czarnej Wody pan Arkadiusz Gliniecki który tradycyjnie odwiedził wędkarzy. Podziękowania dla spółki rybackiej Wdzydze za udostępnienie wody. Ogólnie ta formuła zawodów uczestnikom się spodobała, szkoda że ryb było mało może późniejszy termin byłby lepszy. Jeszcze raz serdeczne podziękowania dla panów Henryka i Romana Gaszkowskich za organizację i sponsoring zawodów od członków koła 52 Czarna Woda.

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Wyniki zawodów towarzyskich koła 52 Czarna Woda, o Puchar firmy Henal. została wyłączona

Zawody zimowe w Borsku.

przez Adam | 7 lutego 2020

W dniu 15 lutego odbędą się zawody zimowe o Puchar firmy Henal dla członków koła 52 Czarna Woda. Zawody będą przeprowadzone na pomostach ośrodka Largo na jeź. Wdzydze. Zbiórka zawodników o godz. 7.00 na parkingu ośrodka Largo. Łowimy na jedną wędkę krótką zimową, mormyszka lub spławik na żywej rybie. Każdy uczestnik ma mieć wiadro do ryb. Składka na zezwolenie oraz konsumpcję 20 zł zbierana na miejscu zbiórki. Prosimy pamiętać o posiadaniu przy sobie karty wędkarskiej. Zapisy u skarbnika kol. Adama Pliszki tel. 517042832 do środy 12 lutego włącznie. W programie ciepły poczęstunek w restauracji w Largo, puchary i nagrody dla zwycięzców.

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Zawody zimowe w Borsku. została wyłączona

Sprawozdanie z zebrania sprawozdawczego koła.

przez Adam | 26 stycznia 2020

W dniu 19 stycznia odbyło się doroczne Zebranie Sprawozdawcze koła 52 Czarna Woda. Zebranie odbyło się w drugim terminie, wzięło w nim udział 48 na 151 członków naszego koła. Zebranie zagaił prezes koła kol. Adam Pryba który przywitał zebranych oraz zaproszonych gości w osobach prezesa Zarządu Okręgu Mieczysława Górskiego, sekretarza Zarz. Okręgu Zdzisława Nowakowskiego, czł. Zarz. Okręgu Witolda Borkowskiego oraz Burmistrza Czarnej Wody Arkadiusza Glinieckiego. Wybrano na przewodniczącego zebrania kol. Adama Pliszkę, sekretarza zebrania kol. Roberta Oksętowicza. Następnie wybrano jednomyślnie komisję mandatową która była też komisją uchwał i wniosków z zebrania w osobach Pawła Narlocha, Piotra Majkowskiego, Przemysława Wieczerzyckiego. Prowadzący zebranie przedstawił porządek obrad przyjęty bez uwag przez zgromadzonych, po czym przystąpiono do części sprawozdawczej. Prezes kola przedstawił sprawozdanie z działalności Zarządu koła za rok 2019, omówił sukcesy i porażki. Zorganizowano w sumie 10 zawodów i imprez wędkarskich, były liczne zarybienia naszych wód, kontrole Straży Rybackiej, remonty kładek na jeź. koła, sprzątanie brzegów rzeki i jeź. koła zakupiono sporo drewna na kładki. Były też i niepowodzenia główne to: konflikt z powołaniem klubu Kiełż, które Zarz. Okręgu uznał za nieskuteczne, brak dopływu młodzieży do koła, brak już trzeci rok z rzędu solidnego lodu uniemożliwiający poważniejszy remont kładek, oraz wprowadzenie odcinka zamkniętego na Wdzie. Prezes podziękował wszystkim którzy brali udział w organizacji zawodów, sprzątaniu brzegów naszych wód szczególnie grupie uczniów ze Szkoły Podstawowej i ich opiekunowi panu Pawłowi Rybackiemu, tym którzy brali udział w pracach na rzecz koła wszystkim którzy złożyli dobrowolne wpłaty na rzecz koła. Szczególne podziękowania dla Gminy za duże wsparcie finansowe i pomoc w działalności, firmie Steico również za wsparcie finansowe i świetne drewno na kładki. Przew komisji rewizyjnej koła dokonał oceny działalności koła w ubiegłym roku głównie pod względem finansowym i celowości wydatków. Zaapelował też o rozsądek i wstrzemięźliwość wypowiedzi szczególnie na portalach internetowych. Sprawozdanie z działalność Sądu Koleżeńskiego przedstawił kol. Tadeusz Trzebiatowski, w roku 2019 sąd nie rozpatrywał żadnych spraw dyscyplinarnych. Skarbnik koła przedstawił krótką informację o dochodach i wydatkach koła w ubiegłym roku. I tak główne pozycje po str. dochodów to stan na początku roku, dobrowolne wpłaty dla koła, wpisowe, opłaty egzaminacyjne, odpis dla koła, dotacja od Steico, ponadto zwroty za del. SSR i prowizji. Wydatki koła były głównie na: dział organizacyjny, młodzież, sport, zagospodarowanie wód, stan kasy koła na koniec roku 2019 to 3081,32 zł. Po części sprawozdawczej dokonano wręczenia odznaczeń i tak Prezes ZO Mieczysław Górski odznaczył brązową odznaką PZW Adama Prybę. Wręczono puchary za GP górską gdzie zwycięzcą został kol. Jerzy Szlęk i nizinną gdzie zwyciężył kol. Roman Gaszkowski. Po przerwie został przedstawiony plan pracy koła na rok 2020 zakłada on 11 zawodów w tym dwa otwarte, jedne SSR koła i zawody powiatowe SSR, remonty kładek, pomoc przy zarybianiu, kontrole wód. Po czym skarbnik przedstawił preliminarz budżetowy na rok 2020. Plan pracy i preliminarz zostały przyjęte bez uwag jednomyślnie. Przystąpiono do zgłaszania wniosków do Zarządu Okręgu i tak zebranie przyjęło uchwałę o nietworzeniu na Wdzie odcinków zamkniętych i typu złów i wypuść. Uchwałę o podjęcie działań o wybudowanie przepławki na Wdzie w Wojtalu. O zniesienie ochrony okresowej okonia na Wdzie. Do zarządu koła przyjęto uchwałę o ustalenie sposobu informowania naszych członków o uchwałach z zebrania koła i zarządu koła na stronie internetowej, oraz uchwałę w sprawie ustalenia przez Zarząd Koła sposobu informowania członków koła o planowanym zarybieniu rzeki Wdy. Zgłoszono wniosek o możliwość utworzenia klubu zainteresowań wędkarskich, wniosek ten nie uzyskał większości głosów zgromadzonych. Po wyczerpaniu tematów w dyskusji prezes koła kol. Adam Pryba podziękował gościom i członkom koła za liczny udział i przewodniczący zebrania ogłosił zakończenie obrad.

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Sprawozdanie z zebrania sprawozdawczego koła. została wyłączona

Zarybianie rzeki Wdy, jezior Skrzynki i Smolnik w 2019 roku.

przez Adam | 27 grudnia 2019

W roku 2019 odbyło się na naszych wodach 15 zarybień, które prowadzili ichtiolodzy i rybacy Okręgu Gdańskiego.
W zarybianiu udział brali systematycznie: Klemens Rulewski, Jerzy Szlęk, Adam Pryba, Adam Pliszka; doraźnie: Dariusz Krauze, Roland Wegner, Marian Majkowski, Remigiusz Kiedrowski, Sebastian Narloch, Krystian Narloch, Jacek Gliniecki, Dawid Piesik.
Zarybiono rzekę wylęgiem pstrąga potokowego, kroczkiem pstrąga i lipienia oraz podchowanym pstrągiem potokowym.
Jezioro Skrzynki zarybiono wylęgiem szczupaka, węgorzem, sandaczem, karasiem, karpiem i linem.
Jezioro Smolnik zarybiono wylęgiem szczupaka, sieją, węgorzem i linem.

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Zarybianie rzeki Wdy, jezior Skrzynki i Smolnik w 2019 roku. została wyłączona

Sprzedaż znaków PZW na rok 2020.

przez Adam | 27 grudnia 2019

Sprzedaż znaków PZW na rok 2020, będzie prowadzona w dniach 28.12.2019 tj. w sobotę,oraz w dniu 30. 12. 2019 tj. poniedziałek w godz.14.00 do 16.00. W miesiącach od stycznia do marca 2020r w pierwszą i trzecią sobotę również w godz. 14.00 do 16.00 w siedzibie koła na zapleczu Gminy. Ze względu na epidemię sprzedaż od kwietnia na zasadach podanych w komunikacie specjalnym. Szczegółowe informacje na temat składek na stronie internetowej okręgu gdańskiego lub u skarbnika koła kol. Adama Pliszki tel. 517042832.

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Sprzedaż znaków PZW na rok 2020. została wyłączona

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE.

przez Adam | 22 grudnia 2019

Najlepsze Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia, oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym roku 2020, składa kolegom wędkarzom z naszego koła Prezes wraz z Zarządem.

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE. została wyłączona