W piątek 8 grudnia przedstawiciele koła PZW nr 52 Czarna Woda kol. Klemens Rulewski i Adam Pliszka odwiedzili 12 seniorów naszego koła. Wręczono paczki ze świątecznymi prezentami oraz złożono odwiedzonym życzenia. Najstarszy z odwiedzonych kol. Kazimierz Borkowski liczy 85 lat. Wszyscy seniorzy byli zaskoczeni i mile wzruszeni tą wizytą i pamięcią ze strony kolegów z koła. Środki na zakup upominków uzyskano od sponsorów, za co koło Czarna Woda w imieniu seniorów serdecznie dziękuje.
Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Paczki świąteczne dla seniorów. została wyłączona

Zawody Zarządu i Komisji koła Czarna Woda.

przez Adam | 2 grudnia 2017
W sobotę 25 listopada na jeziorach  Skrzynki i Smolnik odbyły się  spinningowe zawody Zarządu i Komisji koła Czarna Woda. Zwycięzcą został kol. Adam Kiedr0wski który w nagrodę otrzymał pamiątkowy Puchar. Po południu w siedzibie koła odbyło się połączone zebranie Zarządu i Komisji koła. Poruszono tematy związane z zarybieniem naszych wód, oraz z odłowami kontrolnymi. Ustalono plan zawodów wędkarskich, przybliżone terminy oraz odpowiedzialnych za organizację zawodów w 2018 r. Omówiono przygotowania do remontu kładek na jeziorach koła. Ustalono termin zebrania sprawozdawczego koła na styczeń 2018 r. oraz propozycje gdzie zebranie przeprowadzić. Dokonano podsumowanie G.P nizinnej i górskiej koła za 2017 r. Ustalono też osoby które będą podane do odznaczeń do Zarządu Okręgu.   Było to ostatnie spotkanie Zarządu i zawody w tym roku, czekamy teraz na lód by rozpocząć sezon 2018.
Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Zawody Zarządu i Komisji koła Czarna Woda. została wyłączona

OTWARTE ZAWODY MUCHOWE O PUCHAR FIRMY ”PJ ELEKTRIC” Z CZARNEJ WODY

przez Przemek | 25 listopada 2017
W sobotę 18 listopada odbyły się zawody muchowe na rzece Wdzie. Pomimo mroźnej pogody uczestniczyło dziesięciu wędkarzy z Brodnicy, Czerska i Czarnej Wody. Zawody odbyły się na żywej rybie. Po czterech godzinach zmagań najlepszym tego dnia wędkarzem został Jurek Szlęk, kolejno Patrycja Kiedrowska, a na trzecim miejscu Krzysztof Ostrowski. Po wręczeniu nagród i "pucharu" przez osobę z ramienia sponsora, Janusza Narlocha odbyło się tradycyjne ognisko. Serdeczne podziękowania składamy sponsorowi tj. Firmie "PJ ELEKTRIC", która ufundowała zwycięzcom nagrody oraz statuetkę lipienia. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli spotkać się na kolejnych zawodach o puchar tej Firmy. Dodatkowe podziękowania składamy Państwu Sękowskim za udostępnienie wiaty wraz z całą infrastrukturą oraz Pani Ewie Kiedrowskiej i Renacie Wegner za przygotowanie przepysznego poczęstunku. Kolejne podziękowania składamy Sklepowi Wędkarskiemu M. Narloch z Czerska za wykonanie bezpłatnie miarek na potrzeby Klubu "KIEŁŻ" Zawody zorganizowal klub "KIEŁŻ"
Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania OTWARTE ZAWODY MUCHOWE O PUCHAR FIRMY ”PJ ELEKTRIC” Z CZARNEJ WODY została wyłączona

ZAWODY O PUCHAR KLUBU ”KIEŁŻ”

przez Przemek | 2 listopada 2017

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

W sobotę 28 pażdziernika , odbyły się kolejne zawody spinningowe dla członków Klubu spinningowo- muchowego "KIEŁŻ". Zawody rozgrywane były na jez. Skrzynki Małe. Pogoda  nie bardzo sprzyjała uczestnikom. Ale zawsze ktoś coś tam złowi. I tak zawody wygrał  prezes zaszego klubu -Roland Wegner , który złowił kilkanaście okoni.
Przy okazji pozbieraliśmy śmieci zalegające przy brzegu i  zostało naprawione zarwane dojście na jedną kładkę. Potem tradycyjnie ognisko.
.

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania ZAWODY O PUCHAR KLUBU ”KIEŁŻ” została wyłączona

TOWARZYSKIE ZAWODY MUCHOWE „LIPIEŃ JESIENI 2017”

przez Przemek | 19 października 2017
W sobotę 14.10 2014. odbyły się po raz kolejny zawody muchowe "LIPIEŃ JESIENI'' . Zawody rozgrywane sa na rzece Wdzie na odcinku od Wojtala do Błędna. W imprezie wzięło udział 20 wędkarzy (najwięcej w historii tej edycji ) z Tczewa,Czarnej Dąbrówki, Ustki, Rytla,Bydgoszczy,Pelplina i Czarnej Wody.Zawody były organizowane po raz pierwszy w historii naszego koła, na żywej rybie.Z tego widać ,że warto otwierać się się na świat . Pogoda dopisała ,było ciepło i bezwietrznie, choc poziom rzeki jest naprawde wysoki Lipienie łowiono głownie na dolna nimfę aczkolwiek na suchą też. I tak po pięciu godzinach zmagań, bezkonkurencyjny nie dając szans innym, zawody wygrał Jurek Szlęk ,który złowił komplet lipieni. Drugie miejsce zajął kol. Idler Rafał z Bydgoszczy , trzeci był Korczak Ryszard, następnie Maciejewicz Wojciech z Tczewa i dalej  Góralski Artur z Ustki. Ogólnie złowiono 14 lipieni powyżej 34 cm ,bo takie były tylko zaliczane do punktacji. Po wręczeniu pucharu i nagród  było tradycyjne ognisko. Dziękujemy sponsorom którzy ufundowali nagrody tj. koło PZW Czarna Woda, Jarosław Kłopotek z Bydgoszczy i Roland Wegner oraz Państwu Sękowskim
Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania TOWARZYSKIE ZAWODY MUCHOWE „LIPIEŃ JESIENI 2017” została wyłączona

Monitoring nad rzeką Wdą , jez. Skrzynki Mł.i jez . Smolnik

przez Przemek | 4 października 2017
Nasza Straz Rybacka została wyposażona w  przenośną kamerę służącą do monitoringu wód będących pod nasza opieką. Zapewne pomoże to urządzenie w skutecznym zwalczaniu i egzekwowaniu nielegalnego połowu ryb i zaśmiecania akwenów
Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Monitoring nad rzeką Wdą , jez. Skrzynki Mł.i jez . Smolnik została wyłączona

Wyniki zawodów o Puchar Prezesa koła.

przez Adam | 4 września 2017
W dniu 3 września na jeź Wielkie koło Zblewa odbyły się wędkarskie zawody gruntowe o Puchar Prezesa koła Czarna Woda. Jezioro Wielkie to nowa woda pozyskana dla okręgu Gdańskiego 2 lata temu. Opiekunem tej wody jest koło Pinczyn. Przy jeziorze gmina Stara Kiszewa wybudowała ładny parking oraz kąpielisko. W zawodach wzięło udział 21 zawodników. Do klasyfikacji zaliczano ryby zgodnie z regulaminem PZW jednak nie krótsze niż 18 cm. Zawody odbyły się przy dobrej jak na ten rok pogodzie i trwały od 6.20 do11.00. Zwycięzcą został Jarosław Ossowski który zdeklasował resztę zawodników wynikiem 2592 pkt. drugi był Henryk Redzimski 1030 pkt. trzeci Jerzy Szlęk 1022 pkt. Kolejne miejsca zajęli Adam Kiedrowski 868 pkt. Roland Wegner 738 pkt. Rafał Keister 342 pkt. Zawody te rozstrzygnęły rywalizację GP nizinną na rok 2017. Po zawodach gorąca zupa oraz kiełbaski z grilla przygotowane przez kol. prezesa. Następnie wręczenie przez Prezesa pucharu zwycięzcy, oraz nagród najlepszym zawodnikom. Tradycyjnie pamiątkowe zdjęcia i rozmowy o zawodach i planach na przyszłość. Przed nami jeszcze zawody Lipień Wdy a więc do zobaczenia nad Wdą.
Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Wyniki zawodów o Puchar Prezesa koła. została wyłączona

ZAKOŃCZENIE SEZONU SPINNINGOWEGO NA WDZIE.

przez Przemek | 26 sierpnia 2017
Choć do końca sezonu pstragowego pozostało jeszcze parę dni to w sobotę 19 sierpnia zakończyliśmy formą zawodów, sezon spinningowy na rzece Wdzie. Spotkalismy sie tradycyjnie na Starej kajakarni o godz. 5.00. Było nas czternastu chłopa w tym koledzy z Tczewa. Łowiliśmy wszystkie gatunki ryb oprócz szczupaka i tęczaka. Po pięciu godzinach zmagań z deszczem, pokrzywami i komarami no i wysoką wodą w rzecze zwycięzcą zawodów został nie kto inny tylko Jurek Szlęk. Następni to Adam Kiedrowski ( pstrąg potokowy 48,5 cm) potem Jacek Gliniecki i Roland Wegner.  Był tradycyjnie grill i miła atmosfera z opowieściami. Organizatorem spotkania był Klub "KIEŁŻ''
Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania ZAKOŃCZENIE SEZONU SPINNINGOWEGO NA WDZIE. została wyłączona

Zawody gruntowe o Puchar Prezesa koła.

przez Adam | 23 sierpnia 2017
W dniu 3 września 2017 r  na jeź . Wielkie koło Zblewa odbędą się tradycyjne zawody gruntowe o Puchar Prezesa koła Czarna Woda . Zbiórka uczestników o godz. 5.30 na parkingu przy jeziorze na trasie Zblewo - Kościerzyna . Łowimy na dwie wędki gruntowe (bez spławika) . Proszę zabrać długie buty. Zgłoszenia do kol. Adama Pliszki tel. 517 042 832 do czwartku 31 sierpnia 2017 r. Składka na ognisko tradycyjnie 20 zł zbierana na miejscu . Wyniki zawodów będą zliczone do GP nizinnej koła za rok 2017 r. Zapraszamy członków koła,  do zdobycia cenne nagrody, oraz możliwość poznania nowego łowiska . Zarząd Koła.
Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Zawody gruntowe o Puchar Prezesa koła. została wyłączona

ZAWODY KLUBU ”KIEŁŻ”

przez Przemek | 26 czerwca 2017
W niedzielę 25 czerwca ,członkowie naszego klubu "KIEŁŻ'' zorganizowali pierwsze zawody o Puchar Klubu. Zawody na które zaproszono kolegów z Tucholi ,odbyły się na rzece Brdzie . Łowiliśmy metoda spinningową przez pięć godz. tj. od 5.00 do 10.00. Do punktacji zaliczane były wszystkie gat. ryb biorące na spinning. Pierwsze miejsce zajął nie  kto inny  ,tylko nasz kolega klubowy Jerzy Szlęk , który złowił lipienia 33 cm i okonią 19,5 cm. Drugi był kolega Andrzej Bojkowski z Tucholi - pstrąg potokowy 42.5 cm a trzeci również członek klubu "KIEŁŻ'' -Krzysztof Ostrowski ,który złowił jazia 37,5 cm i okonia 19,5 cm. Było ognisko , grill i napoje oraz miła atmosfera Puchar nagrody oraz kulinaria pochodziły ze środków własnych
Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania ZAWODY KLUBU ”KIEŁŻ” została wyłączona