Wyniki zawodów o Puchar Firmy PJ ELEKTRIC.

przez Adam | 30 października 2018

W sobotę 27 października, odbyły się na rzece Wdzie kolejne zawody muchowe o Puchar firmy PJ ELEKTRIC. Zawody odbyły się na żywej rybie. Tym razem startowało 9 zawodników z Bydgoszczy, Brodnicy i Czarnej Wody. Najlepszy wynik osiągnął Jerzy Szlęk 1500 pkt. drugie miejsce zajął Roland Wegner 1220 pkt. Trzecie miejsce z równym wynikiem 800 pkt. zajęli Ryszard Korczak i Rafał Idler. Po zawodach tradycyjnie poczęstunek który się przydał zziębniętym zawodnikom bo pogoda w czasie zawodów była kiepska. Serdeczne podziękowania należą się sponsorowi firmie PJ ELEKTRIC która ufundowała puchar i nagrody. Zawody zorganizowali członkowie klubu ,,Kiełż”.     

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Wyniki zawodów o Puchar Firmy PJ ELEKTRIC. została wyłączona

Zmarł Kolega Piotr Gliniecki.

przez Adam | 27 października 2018

 Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość że w dniu 27 października zmarł

Ś.P.

Piotr Gliniecki

                                      

Wieloletni członek Zarządu koła wędkarskiego w Czarnej Wodzie.

 

Msza żałobna za kolegę Piotra będzie odprawiona w kościele parafialnym w Czarnej Wodzie, w poniedziałek 29 października  o godz. 11.00.

 

Szczere wyrazy współczucia rodzinie zmarłego składają wędkarze z koła PZW w Czarnej Wodzie.

 

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Zmarł Kolega Piotr Gliniecki. została wyłączona

Relacja z zawodów ,,Lipień Jesieni”.

przez Adam | 23 października 2018

W sobotę 20 października odbyły się tradycyjne jesienne zawody muchowe ,,Lipień Jesieni”. Zawody rozegrano na rzece Wdzie w okolicach Czarnej Wody. Pomimo że zawody rozegrano na żywej rybie do konkursu przystąpiło tylko 7 zawodników. Być może powodem była też zimna jesienna pogoda i fakt że za tydzień będą również zawody muchowe o puchar firmy PJ ELEKTRIC. Dolny wymiar ryby został ustalony na 33 cm więc sporo złowionych ryb było za krótkich. Po 5 godzinach połowu najlepszym zawodnikiem okazał się kol. Roland Wegner sześć ryb, drugie miejsce zajął Jerzy Szlęk trzy ryby, trzeci był Ryszard Korczak dwie ryby. Po zawodach tradycyjnie poczęstunek pyszna karkówka i kiełbasa przygotowana przez kol. Przemka Wieczerzyckiego   

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Relacja z zawodów ,,Lipień Jesieni”. została wyłączona

Otwarte zawody muchowe o Puchar firmy PJ ELEKTRIC z Czarnej Wody.

przez Adam | 17 października 2018

W dniu 27 października tj. w sobotę na rzece Wdzie odbędą się otwarte zawody muchowe o Puchar firmy PJ ELEKTRIC. Zbiórka uczestników o godz. 7.30 na kajakarni .Zapisy u kol. Adama Kiedrowskiego tel. 663278704 do piątku 26 października. Zawody również jak Lipień Jesieni odbędą się na żywej rybie, proszę pamiętać o sprzęcie foto do udokumentowania połowu. Organizatorzy z klubu Kiełż zapraszają kolegów z koła i okolicy do wzięcia udziału w ostatnich jesiennych zawodach. 

 

 

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Otwarte zawody muchowe o Puchar firmy PJ ELEKTRIC z Czarnej Wody. została wyłączona

Zawody muchowe ,,Lipień Jesieni”.

przez Adam | 15 października 2018

W dniu 20 października 2018 tj. w sobotę odbędą się otwarte zawody muchowe. Miejsce zawodów rzeka Wda w rejonie Czarnej Wody. Zbiórka uczestników o godz. 7.30 na kajakarni. Zapisy u kol. Adama Kiedrowskiego tel. 663278704 do piątku 19 października. Zbiórka na ognisko 20 zł płatna na miejscu. Zawody będą przeprowadzone na żywej rybie więc proszę pamiętać o aparacie do udokumentowania połowu. Zarząd zaprasza członków naszego koła i sympatyków z okolicznych kół do spotkania nad Wdą.

 

 

 

 

 

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Zawody muchowe ,,Lipień Jesieni”. została wyłączona

Wyniki zawodów o Puchar Prezesa.

przez Adam | 1 października 2018

W dniu 29 września na jeź. Skrzynki odbyły się zawody gruntowe o Puchar Prezesa koła Czarna Woda. Zawody te były też z okazji 65 rocznicy powstania naszego koła. Niestety bardzo niesprzyjająca pogoda spowodowała że startowało tylko 10 zawodników. Najlepszy wynik osiągnął kol. Marek Makowski, który złowił również największą rybę zawodów leszcza o masie 1384 g. Zdobył tym samym puchar prezesa i puchar za największą rybę. Drugie miejsce zajął kol. Roman Gaszkowski który  przypieczętował swoje zwycięstwo w G.P. nizinnej koła za 2018r. trzeci był Henryk Redzimski. Kolejne miejsca zajęli, Patryk Gaszkowski, Jarosław Ossowski, Andrzej Babiński i Adam Kiedrowski. Po zawodach gorąca gulaszowa przygotowana przez kol. prezesa i dorsz po grecku przygotowany przez kol. Rulewskiego. Przed nami jeszcze Lipień Wdy którym zakończymy tegoroczny sezon sportowy. A więc do zobaczenia nad Wdą.     

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Wyniki zawodów o Puchar Prezesa. została wyłączona

Zawody gruntowe o Puchar Prezesa koła.

przez Adam | 17 września 2018

W dniu 29 września 2018 r na jeziorze  Skrzynki, odbędą się zawody gruntowe o Puchar Prezesa  koła. Zbiórka uczestników o godz. 6.00 przy strumyku. Łowimy na dwie wędki gruntowe ( bez spławika) .Do wagi będą zaliczone tradycyjnie ryby powyżej 18 cm .   Zgłoszenia do kol. Adama Pliszki tel. 517042832, do czwartku 27 września włącznie. Składka na ognisko 20 zł zbierana na miejscu. Wyniki będą zaliczone do GP nizinnej koła na rok 2018. Ponieważ zawody te są  też z okazji 65 lecia powstania naszego koła będą atrakcyjne nagrody. Zarząd koła zaprasza do rywalizacji.

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Zawody gruntowe o Puchar Prezesa koła. została wyłączona

Uwaga! Do okorowania drągi na remont kładek.

przez Adam | 3 września 2018

Koło zakupiło 30 ładnych żerdzi świerkowych do remontu naszych kładek. To drewno jest świeże trzeba je okorować żeby do zimy przeschło a następnie zaimpregnować. Zapraszamy kolegów wędkarzy do pracy, jest to sprawa pilna puki drewno jest surowe. Chętni do pracy zgłaszać się najlepiej w grupkach dwu lub kilku osobowych do kol. Adama Pliszki tel. 517042832. Proszę zabrać rękawice robocze, jakąś ostrą siekierkę, lub sprzęt do korowania drewna. Myślę że do zawodów gruntowych z ok. 65 lecia koła uporamy się z tą pracą.

                                Zarząd koła 

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Uwaga! Do okorowania drągi na remont kładek. została wyłączona

Kontrola SSR i Policji

przez Przemek | 19 lipca 2018

W sobotę 14 lipca Członkowie Klubu Spinningowo-Muchowego Kiełż z Czarnej Wody należący do struktur Społecznej Straży Rybackiej przy kole Czarna Woda wraz z Komisariatem Policji w Czersku zorganizowali wspólny patrol na akwenach im podległych. Akcja ma na celu poprawę sytuacji nad naszymi wodami zarówno w kwestii przestrzegania przepisów połowu ryb, zwalczaniu kłusownictwa oraz utrzymania w czystości brzegów rzek i jezior. Dzięki temu nasze wody staną się bardziej atrakcyjne dla turystów, a ład i porządek będzie cieszył również jej stałych mieszkańców.

Kontrola została przeprowadzona na jez. Skrzynki Małe, gdzie skontrolowano 5 osób. Następnie grupa operacyjna udała się nad rzekę Wdę w kilka popularnych miejsc a także tych trudniej dostępnych. Później przeniosła się nad jez. Wieck gdzie nie zastano wędkarzy. Strażnicy wystosowali kilka słownych upomnień – głównie za brak wpisu daty i numeru łowiska w rejestrze. Osoby te zostały pouczone i w przypadku ponownej kontroli i braku wpisu zostaną ukarane mandatem. Kontrolowane osoby okazywały potrzebne dokumenty, siatkę ze złowionymi wymiarowymi rybami oraz plecak i bagażnik samochodu. Nie stwierdzono u nikogo ryb objętych okresem i wymiarem ochronnym.

Jako wędkarze cieszymy się ze wspólnej akcji z udziałem Policji. Dziękujemy z tego miejsca Komendantowi Komisariatu Policji w Czersku a także Naszemu Klubowemu Koledze pracującemu na tym posterunku, który wyszedł z inicjatywą wspólnego patrolu. Ta współpraca dobrze rokuje na przyszłość, dzięki czemu kontrole będą od tego momentu przeprowadzane dużo częściej niż do tej pory.

Do zobaczenia nad wodą.

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Kontrola SSR i Policji została wyłączona

Piknik wędkarski z okazji 25 lecia Gminy Czarna Woda.

przez Adam | 17 czerwca 2018

W sobotę 16 czerwca na jeź. Skrzynki odbył się piknik wędkarski koła Czarna Woda. Zawody rozegrano w dwóch turach. Zbiórka zawodników o godz. 4.00, następnie 2,5 godz. łowienia metodą spławikową. Przerwa pół godz. na zmianę sprzętu, na połów metodą gruntową. Po następnych 2,5 godz. połowu komisja sędziowska dokonała oceny zawodników. Najlepszy wynik uzyskał kol. Jacek Gliniecki 3437 pkt. drugie miejsce zajął Jarosław Ossowski 2654 pkt. trzecie Roman Gaszkowski 2416 pkt. czwarte Adam Kiedrowski 2252 pkt. piąte Adam Pliszka 1952 pkt. szóste jedyna pani w tym gronie Patrycja Kiedrowska 1884 pkt. Każdy z uczestników złowił ryby.  Wyłoniono też zwycięzcę w kategorii największa ryba którym został Adam Pliszka łowca lina o masie 1080 g, wyprzedzając Pawła Chełmowskiego który złowił także lina o masie 1008 g. Zawodników nad wodą odwiedził przew. Rady Gminy Czarna Woda. Podsumowanie wyników, wręczenie Pucharów i nagród odbyło się po południu w wypożyczalni kajaków państwa Zarębów. Puchary zwycięzcom wręczał Burmistrz Czarnej Wody pan Arkadiusz Glinicki, który w krótkim wystąpieniu podziękował wędkarzom za współpracę na rzecz promocji gminy a szczególnie za dbanie o czystość rzeki Wdy. W imieniu wędkarzy kol. Klemens Rulewski główny organizator zawodów podziękował przedstawicielom gminy za wsparcie i bardzo dobrą współpracę z kołem wędkarskim. Impreza była bardzo udana pogoda wręcz wyśmienita oby więcej tak udanych konkursów.  

 

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Piknik wędkarski z okazji 25 lecia Gminy Czarna Woda. została wyłączona