Wyniki zawodów o puchar Firmy GRAVEL.

przez Adam | 18 lipca 2021

W dniu 17 lipca odbyły się kolejne już szóste w tym roku zawody koła Czarna Woda. Były to zawody spławikowe na jeź. Skrzynki o puchar Prezesa Firmy GRAVEL Pogoda wspaniała, atmosfera zawodów również, a co najważniejsze rybki chętnie współpracowały. Łowiono od godz. 6.00 do 10.00. Najlepszy wynik osiągnął kol. Marcin Tomana 5295 pkt. drugi Jarosław Ossowski 3460 pkt. trzeci Henryk Redzimski 2905 pkt. czwarty Tomasz Miszewski 2720 pkt. piąty Andrzej Babiński 2390 pkt. szósty Sławomir Prabucki 2345pkt. który również złowił największą rybę zawodów leszcza. Łowiono głównie krąpie, płocie, ukleje ale były też liny i leszcze. Po ważeniu ryb tradycyjna przekąska pół świetnego kurczaka z rożna plus surówka, można było się najeść. Przy kuchni uwijały się panie Ania Makowska i Magda Rulewska za co otrzymały w podziękowaniu gorące brawa od wędkarzy. Puchary i nagrody najlepszym wręczał Prezes Firmy GAVEL Pan Marek Jankowski który wraz z synami i wnukiem są członkami naszego koła. Firma GRAVEL ufundowała nagrody i puchary na te zawody. Pan Marek Jankowski powiedział kilka słów do wędkarzy o możliwościach współpracy i przyjemności czerpania z wypoczynku z wędką nad wodą. Zgromadzeniu podziękowali brawami panu Jankowskiemu. Po części oficjalnej rozmowy o planach na sierpień czekają nas zawody gruntowe o Puchar Prezesa naszego koła, zawody dla seniorów 60 + , nasza ekipa jedzie na zawody z okazji 70-lecia koła Skarszewy. Niestety znowu bałagan po pseudo wędkarzach nocnych, ślady po ogniskach resztki po jedzeniu puszki, butelki. Będą kontrole z policją trzeba takich niechlujów ukrócić.

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Wyniki zawodów o puchar Firmy GRAVEL. została wyłączona

Uwaga kolejne zawody spławikowe na jeź. Skrzynki.

przez Adam | 11 lipca 2021

W dniu 17 lipca 2021r, odbędą się zawody spławikowe koła Czarna Woda o Puchar firmy Gravel. Zbiórka uczestników przy strumyku o godz.5.00. Zrzutka na ognisko 20 zł. płatna na miejscu. Prosimy kolegów o niezajmowanie w tym dniu kładek i stanowisk z łodzi w pobliżu kładek.
Zarząd koła.

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Uwaga kolejne zawody spławikowe na jeź. Skrzynki. została wyłączona

Wyniki nocnych zawodów gruntowych Zarządu Koła o Puchar Przewodniczącego Gminy.

przez Adam | 4 lipca 2021

W nocy z 2 na 3 lipca, na jeź Skrzynki odbyły się nocne zawody Zarządu i aktywnych członków koła. Startowało 15 zawodników, podzielonych na 7 par. Po losowaniu uczestnicy zajęli pomosty i o godz. 18.00 2 lipca rozpoczęto wędkowanie. W założeniu było łowienie węgorza który był najwyżej punktowany. Niestety aura tym razem nie sprzyjała wędkującym, dużo opadów drobnego deszczu utrudniało połowy. Ale nikt nie zrejterował ze stanowiska, zawody zakończono o godz. 7.00 3 lipca. Na szczęście o poprawę humoru zadbał jak zwykle niezawodny kucharz kol. Klemens Rulewski wraz z rodziną. Był gorący bigos, kanapki, kawa ciasto i coś mocniejszego na rozgrzewkę a rano fasolka po bretońsku. Po podsumowaniu ogłoszono wyniki, pierwsze miejsce zajął kol. Roman Gaszkowski, drugie Marek Makowski, trzecie Rafał Polakowski, tuż za podium Adam Pryba, dalej Klemens Rulewski i Adam Pliszka. Łowiono głównie leszcze, krąpie i płotki, był też karp i parę linów. Niestety poszukiwane węgorze były krótkie. Puchary i nagrody wręczał najlepszym Przewodniczący Gminy Czarna Woda Sebastian Schmidt. Po zakończeniu połowów sprzątanie brzegów jeziora. Niestety dużo śmieci oraz liczne ślady po paleniu ognisk co jest już skrajną głupotą w lecie i w lesie palić otwarty ogień. Podczas zawodów nad wodą odwiedził nas patrol policji z Czerska i tą sprawę zgłoszono panom policjantom. Po zawodach pamiątkowe zdjęcia i rozmowy o planach na wakacje. A także korzystając z obecności przedstawiciela gminy pytania o najważniejsze zamiary inwestycyjne Gminy. A będzie się działo, budowa mostu na W

dzie, przejazd pod ziemią pod torami, budowa nowej trasy na Szyszkowcu i wiele innych tematów.

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Wyniki nocnych zawodów gruntowych Zarządu Koła o Puchar Przewodniczącego Gminy. została wyłączona

Zawody nocne Zarządu Koła.

przez Adam | 27 czerwca 2021

W nocy z 2 na 3 lipca odbędą się nocne zawody zarządu i aktywnych członków koła 52 Czarna Woda. W związku z tym prosimy wędkarzy o niezajmowanie kładek i stanowisk od strony kąpieliska, w godz. 18.00 piątek 2 lipca do 8.00 sobota 3 lipca. Wolne będą kładki przy strumyku i od strony Odrów.

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Zawody nocne Zarządu Koła. została wyłączona

Zawody o Puchar firmy Henal rozstrzygnięte.

przez Adam | 27 czerwca 2021

W dniu 26 czerwca na jeziorze Skrzynki zostały zorganizowane zawody o puchar firmy Henal, które tradycyjnie w normalnych czasach odbywały się na lodzie na jeziorze Płocicz. Zawody te ze względu na pandemię odbyły się w tym roku na jeziorze Skrzynki. Starowało 22 zawodników bo tyle mieści się na kładkach. Zawody rozpoczęto o godz.5.00 losowaniem stanowisk, po odprawie zawodnicy udali się na stanowiska. Był piękny cichy poranek, każdy pełen nadziei na dobry wynik. Po zakończeniu wędkowania poczęstunek przygotowany tradycyjnie przez kol. Klemensa Rulewskiego, świetna zupa gulaszowa. Po czterech godz. wędkowania wyłoniono zwycięzców. Najlepszy okazał się kol. Jarosław Ossowski 15 pkt. drugi Henryk Redzimski 12 pkt. trzeci Ryszard Korczak 10 pkt który złowił największą rybę zawodów lina o masie 1230 g, czwarty Sławomir Prabucki 9 pkt. piąty Tomasz Musiał 8 pkt. szósty Rafał Polakowski 7 pkt. Sklasyfikowanych zostało 17 zawodników. Puchary i nagrody które stanowiło 12 kołowrotków wręczał prezes firmy Henal pan Henryk Gaszkowski i tutaj gromkie brawa dla braci Henryka i Romana Gaszkowskich którzy od wielu lat organizują i sponsorują zawody dla członków naszego koła. Po części oficjalnej miłe spotkanie w koleżeńskiej atmosferze, pamiątkowe zdjęcia rozmowy i plany na najbliższą przyszłość. W planie dwa zawody na lipiec i jedno na sierpień. Do zobaczenia nad wodą.

Przy okazji zakończonych zawodów poniżej do obejrzenia wspomnienie z zawodów zimowych w lutym 2020 na pomostach Largo nad jeziorze Wdzydze:
https://www.youtube.com/watch?v=FQJ9ZK3o-a4

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Zawody o Puchar firmy Henal rozstrzygnięte. została wyłączona

Uwaga zawody spławikowe.

przez Adam | 20 czerwca 2021

W dniu 26 czerwca 2021 odbędą się zawody spławikowe koła Czarna Woda o Puchar firmy Henal. Zbiórka uczestników przy strumyku o godz. 5.00. Prosimy kolegów wędkarzy o niezajmowanie w tym dniu kładek i stanowisk z łodzi w pobliżu kładek w godzinach od 5.00 do 12.00.
Zarząd koła Czarna Woda.

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Uwaga zawody spławikowe. została wyłączona

Wyniki zawodów o Puchar Firmy Steico.

przez Adam | 13 czerwca 2021

W dniu 12 czerwca odbyły się już trzecie zawody zorganizowane przez nasze koło w tym roku . Były to zawody spinningowe na rzece Wdzie odcinek Wojtal- Zimne Zdroje. Wystartowało 12 zawodników, po porannej odprawie o godz. 6.00 zaczęto wędkowanie, łowiono wszystkie gatunki drapieżne dopuszczone regulaminem. Zawody zakończono o godz. 11.00 Największą rybę złowił kol’ Marek Makowski był to szczupak 63 cm , były też pstrągi i okonie. W ostatniej godz. zawodów zaczął padać deszcz ale można było wytrzymać pod dachem i gorącej pysznej zupie rybnej oraz kiełbasie w cebuli przygotowanej przez kol Klemensa Rulewskiego. Komisja sędziowska dokonała oceny połowów, puchary w imieniu Prezesa firmy Steico wręczał najlepszym pan Rafał Polakowski. Pierwsze miejsce i 8 pkt. zdobył kol. Marek Makowski, drugie Adam Pryba 5 pkt. trzecie Stefan Wasiniewski 3 pkt. czwarte Łukasz Stawicki 2 pkt. piąte Henryk Redzimski 1 pkt. Po dekoracji przystąpiono do losowania pudełka z pięknymi woblerami wykonanymi przez Radka Szlęka, któremu właśnie urodził się syn gratulujemy. Szczęśliwy los wylosował kol prezes Adam Pryba który miał dziś szczęśliwy dzień. Pan Rafał Polakowski złożył gratulacje wszystkim uczestnikom zawodów i mówił o dobrej współpracy na linii koło Steico. Po tym odbyło się krótkie otwarte posiedzenie Zarządu Kola, oceniono pierwsze półrocze min. zakończenie prac w siedzibie koła, zarybianiu, i zawodach. Przedstawiono też plan pracy na drugie półrocze, Do zobaczenia na zawodach o Puchar firmy Henal.

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Wyniki zawodów o Puchar Firmy Steico. została wyłączona

Rozstrzygnięcie konkursu plastyczno- fotograficznego „Z wodą w tle”.

przez Adam | 3 czerwca 2021

W związku z sytuacją pandemiczną i niemożnością zorganizowania zawodów z wędkarskich z okazji Dnia Dziecka, Zarząd Koła nr 52 w Czarnej Wodzie, przy współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową w Czarnej Wodzie i Biblioteką Miejską w Czarnej Wodzie zorganizował I-szą edycję konkursu plastyczno-fotograficznego dla dzieci i młodzieży.
Konkurs plastyczny został przeprowadzony w dwóch grupach wiekowych 6-9 lat i 10-13 lat. Prace były wykonane na formatach A3 i A4, techniką dowolną. Konkurs fotograficzny dotyczył grupy wiekowej 14- 17 lat.
Celami konkursu było propagowanie wśród dzieci i młodzieży piękna przyrody wokół Czarnej Wody, ze szczególnym uwzględnieniem Borów Tucholskich, rzeki Wdy i pobliskich jezior oraz świadomości ekologicznej.
Do konkursu zgłoszono ok. 200 prac, które w pierwszym etapie zostały ocenione w szkole. Po wstępnej weryfikacji, w drugim etapie zostały ocenione w Bibliotece Miejskiej w Czarnej Wodzie.

Wyniki konkursu:

Kategoria dzieci do lat 9:
Tymon Mickiewicz
Igor Wierzbicki
Patrick Delerue
Franciszek Klein

Kategoria wiekowa 10-13 lat:
Antoni Nadolski
Oliwia Prabucka
Witold Giermaniuk
Aleksander Warda

Konkurs fotograficzny:
Natalia Wiśniewska
Alicja Giermaniuk
Franciszek Raczkowski

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali puchary, kubki, dyplomy oraz nagrody i słodycze. Pozostali laureaci otrzymali dyplomy, nagrody oraz słodycze. Nagrodami były hulajnoga, śpiwory, rolki, piłki, rakietki oraz słoiki z żurawiną. Prace z I miejsc zostały uwiecznione na pamiątkowych kubkach. Ponadto przyznano 17 wyróżnień nagrodzonych dyplomami oraz słodyczami.
Przy okazji wręczania nagród uczestnikom konkursu, przedstawiciel Koła PZW Czarna Woda wręczył nauczycielowi Szkoły Pawłowi Rybackiemu statuetkę za całokształt działań na rzecz czystości terenów przyległych do rzeki Wdy, które Pan Paweł od wielu lat prowadzi z uczniami Szkoły.

Koło PZW Czarna Woda składa pracownikom Szkoły, Biblioteki oraz wszystkim sponsorom serdeczne podziękowania za wkład w organizację tego konkursu.

Wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace plastyczne będą zgłoszone do konkursu organizowanego przez Okręg PZW w Gdańsku.
Zdjęcia z konkursu pozostaną w siedzibie Koła PZW Czarna Woda jako wystawa.

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Rozstrzygnięcie konkursu plastyczno- fotograficznego „Z wodą w tle”. została wyłączona

Zawody spinningowe na Wdzie o Puchar Prezesa firmy Steico.

przez Adam | 31 maja 2021

W dniu 12 czerwca 2021 odbędą się zawody spinningowe koła 52 Czarna Woda o Puchar Prezesa Firmy Steico. Zawody odbędą się na odcinku Wdy Wojtal- Zimne Zdroje. Zbiórka uczestników o godzinie 6.00 przy starej kajakarni. Zrzutka na ognisko 20 zł. Zapisy u kol. Adama Pliszki tel. 517042832 do czwartku 10 czerwca do godz.20.00. Szczegóły na porannej odprawie.

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Zawody spinningowe na Wdzie o Puchar Prezesa firmy Steico. została wyłączona

Wyniki zawodów spławikowych o Puchar Burmistrza Czarnej Wody.

przez Adam | 23 maja 2021

W dniu 22 maja odbyły się pierwsze w tym roku zawody spławikowe naszego koła. Startowało 21 uczestników. Po odprawie i losowaniu stanowisk o godz. 6.00 rozpoczęto wędkowanie. Pogoda była znośna lecz po wczorajszej ulewie rybki nie bardzo chciały brać. Łowiono głównie krąpie leszcze i płotki zdarzył się karaś i trochę drobnicy czyli ukleje i jazgarze. Wędkowano do godz. 10.00 po czym do oceny przystąpiła komisja sędziowska. W międzyczasie zawodnicy posilali się gorącą grochówką przygotowaną przez kol. Klemensa Rulewskiego. Po posiłku ogłoszono wyniki zawodów, najlepszy wynik osiągnął Henryk Redzimski który zdeklasował resztę stawki. Puchary najlepszym wręczał Burmistrz Arkadiusz Gliniecki. Kol. Henryk Redzimski zajął pierwsze miejsce 15 pkt. drugi Adam Pliszka 12 pkt. trzeci Andrzej Babiński10 pkt. czwarty Ryszard Korczak 9 pkt. piąty Rafał Polakowski 8 pkt. szósty Jarosław Ossowski 7 pkt. W sumie sklasyfikowanych zostało 13 zawodników. Największą rybę zawodów złowił Rafał Polakowski był to leszcz o wadze 1055 g. Ogłoszono wynik z klasyfikacji na najlepszego wędkarza nizinnego roku 2020 został nim Adam Kiedrowski który otrzymał z rąk Prezesa Adama Pryby okazały Puchar. Po dekoracjach do wędkarzy krótkie przemówienie wygłosił Burmistrz Arkadiusz Gliniecki mówiąc pozytywnie o działalności naszego koła, oraz o planach gminy z szczególnym naciskiem na budowę mostu nad Wdą przy przedszkolu. Po czym spotkanie zakończono bo w naszym domku nad wodą pojawiły się pisklęta drozda, które domagały się karmienia a obecność wędkarzy im przeszkadzała. Następne zawody 12 czerwca o szczegółach poinformuję,

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Wyniki zawodów spławikowych o Puchar Burmistrza Czarnej Wody. została wyłączona