Zawody gruntowe o Puchar Prezesa koła.

przez Adam | 17 września 2018

W dniu 29 września 2018 r na jeziorze  Skrzynki, odbędą się zawody gruntowe o Puchar Prezesa  koła. Zbiórka uczestników o godz. 6.00 przy strumyku. Łowimy na dwie wędki gruntowe ( bez spławika). Zgłoszenia do kol. Adama Pliszki tel. 517042832, do czwartku 27 września włącznie. Składka na ognisko 20 zł zbierana na miejscu. Wyniki będą zaliczone do GP nizinnej koła na rok 2018. Ponieważ zawody te są  też z okazji 65 lecia powstania naszego koła będą atrakcyjne nagrody. Zarząd koła zaprasza do rywalizacji.

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Zawody gruntowe o Puchar Prezesa koła. została wyłączona

Uwaga! Do okorowania drągi na remont kładek.

przez Adam | 3 września 2018

Koło zakupiło 30 ładnych żerdzi świerkowych do remontu naszych kładek. To drewno jest świeże trzeba je okorować żeby do zimy przeschło a następnie zaimpregnować. Zapraszamy kolegów wędkarzy do pracy, jest to sprawa pilna puki drewno jest surowe. Chętni do pracy zgłaszać się najlepiej w grupkach dwu lub kilku osobowych do kol. Adama Pliszki tel. 517042832. Proszę zabrać rękawice robocze, jakąś ostrą siekierkę, lub sprzęt do korowania drewna. Myślę że do zawodów gruntowych z ok. 65 lecia koła uporamy się z tą pracą.

                                Zarząd koła 

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Uwaga! Do okorowania drągi na remont kładek. została wyłączona

Kontrola SSR i Policji

przez Przemek | 19 lipca 2018

W sobotę 14 lipca Członkowie Klubu Spinningowo-Muchowego Kiełż z Czarnej Wody należący do struktur Społecznej Straży Rybackiej przy kole Czarna Woda wraz z Komisariatem Policji w Czersku zorganizowali wspólny patrol na akwenach im podległych. Akcja ma na celu poprawę sytuacji nad naszymi wodami zarówno w kwestii przestrzegania przepisów połowu ryb, zwalczaniu kłusownictwa oraz utrzymania w czystości brzegów rzek i jezior. Dzięki temu nasze wody staną się bardziej atrakcyjne dla turystów, a ład i porządek będzie cieszył również jej stałych mieszkańców.

Kontrola została przeprowadzona na jez. Skrzynki Małe, gdzie skontrolowano 5 osób. Następnie grupa operacyjna udała się nad rzekę Wdę w kilka popularnych miejsc a także tych trudniej dostępnych. Później przeniosła się nad jez. Wieck gdzie nie zastano wędkarzy. Strażnicy wystosowali kilka słownych upomnień – głównie za brak wpisu daty i numeru łowiska w rejestrze. Osoby te zostały pouczone i w przypadku ponownej kontroli i braku wpisu zostaną ukarane mandatem. Kontrolowane osoby okazywały potrzebne dokumenty, siatkę ze złowionymi wymiarowymi rybami oraz plecak i bagażnik samochodu. Nie stwierdzono u nikogo ryb objętych okresem i wymiarem ochronnym.

Jako wędkarze cieszymy się ze wspólnej akcji z udziałem Policji. Dziękujemy z tego miejsca Komendantowi Komisariatu Policji w Czersku a także Naszemu Klubowemu Koledze pracującemu na tym posterunku, który wyszedł z inicjatywą wspólnego patrolu. Ta współpraca dobrze rokuje na przyszłość, dzięki czemu kontrole będą od tego momentu przeprowadzane dużo częściej niż do tej pory.

Do zobaczenia nad wodą.

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Kontrola SSR i Policji została wyłączona

Piknik wędkarski z okazji 25 lecia Gminy Czarna Woda.

przez Adam | 17 czerwca 2018

W sobotę 16 czerwca na jeź. Skrzynki odbył się piknik wędkarski koła Czarna Woda. Zawody rozegrano w dwóch turach. Zbiórka zawodników o godz. 4.00, następnie 2,5 godz. łowienia metodą spławikową. Przerwa pół godz. na zmianę sprzętu, na połów metodą gruntową. Po następnych 2,5 godz. połowu komisja sędziowska dokonała oceny zawodników. Najlepszy wynik uzyskał kol. Jacek Gliniecki 3437 pkt. drugie miejsce zajął Jarosław Ossowski 2654 pkt. trzecie Roman Gaszkowski 2416 pkt. czwarte Adam Kiedrowski 2252 pkt. piąte Adam Pliszka 1952 pkt. szóste jedyna pani w tym gronie Patrycja Kiedrowska 1884 pkt. Każdy z uczestników złowił ryby.  Wyłoniono też zwycięzcę w kategorii największa ryba którym został Adam Pliszka łowca lina o masie 1080 g, wyprzedzając Pawła Chełmowskiego który złowił także lina o masie 1008 g. Zawodników nad wodą odwiedził przew. Rady Gminy Czarna Woda. Podsumowanie wyników, wręczenie Pucharów i nagród odbyło się po południu w wypożyczalni kajaków państwa Zarębów. Puchary zwycięzcom wręczał Burmistrz Czarnej Wody pan Arkadiusz Glinicki, który w krótkim wystąpieniu podziękował wędkarzom za współpracę na rzecz promocji gminy a szczególnie za dbanie o czystość rzeki Wdy. W imieniu wędkarzy kol. Klemens Rulewski główny organizator zawodów podziękował przedstawicielom gminy za wsparcie i bardzo dobrą współpracę z kołem wędkarskim. Impreza była bardzo udana pogoda wręcz wyśmienita oby więcej tak udanych konkursów.  

 

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Piknik wędkarski z okazji 25 lecia Gminy Czarna Woda. została wyłączona

Piknik wędkarski dla dzieci

przez admin | 10 czerwca 2018

W sobotę, 9 czerwca odbył się Piknik Wędkarski z okazji Dnia Dziecka.  Imprezę zorganizowali po raz drugi nad jeziorem w Klaninach członkowie klubu spiningowego „Kiełż” z Koła PZW Czarna Woda. Pogoda była wspaniała więc mali wędkarze mogli połowić. Startowało 18 zawodników. Konkurs odbył się w dwóch grupach wiekowych: 5-9 lat oraz 10-13 lat. Po 2,5 godzinach wędkowania  ryby zostały poważone, pomierzone i wróciły do wody, zwycięzcy zostali wyłonieni:

Grupa młodsza: I miejsce – Wiktor Narloch, II miejsce –  Samanta Gaszkowska, III miejsce – Łukasz Polakowski.

Grupa starsza: I miejsce – Mateusz Makowski, II miejsce – Maja Kromer, III miejsce – Eryk Kromer.

Największą rybę zawodów złowiła Klaudia Prochoń, zaś najmniejszą Leon Wegner, który zapowiedział, że za rok się poprawi.

Po wędkowaniu serwowano potrawy z grila i gorącą grochówkę przygotowane przez  Karczmę Ostoja.  Przygotowano też inne zabawy dla dzieci. Największą atrakcją był pokaz sprzętu strażackiego, który skończył się radosnym polewaniem się wodą ze strażackich sikawek. Na koniec odbyło się wręczenie pucharów, nagród i słodyczy. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali słodycze i losowali drobne upominki w postaci sprzętu sportowego.

Organizatorzy pikniku pragną podziękować sponsorom, bez których wsparcia piknik nie mógłby się odbyć:

 • Urząd Miasta w Czarnej Wodzie
 • Koło PZW Czarna Woda
 • Pan Adam Pryba
 • Pan Tomasz Miszewski
 • Firma Gabmel Gabriel Gałgan
 • Firma Henal Roman Gaszkowski
 • Gospodarstwo Szkółkarskie Piotr Drewek
 • Karczma Ostoja
 • Firma Drew-Trans II
 • Sklep wędkarski Adam Pacek i Sebastian Narloch
 • Pan Stanisław Mokwa
 • Sklep spożywczy Państwa Różańskich

 

Podziękowania należą się również Pani Sołtys z Klanin Danucie Prochoń, która pomogła w organizacji Zawodów oraz właścicielowi jeziora  Panu Jerzemu Frischmutowi.

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Piknik wędkarski dla dzieci została wyłączona

Materiał filmowy z zawodów podlodowych na Płociczu

przez admin | 31 maja 2018

W serwisie youtube opublikowano film z zawodów podlodowych o puchar prezesa spółki „HENAL” Sp. z o.o. rozegranych 10 lutego 2018 na jeziorze Płocicz w Klaninach.

Tematy: Podlodowe | Możliwość komentowania Materiał filmowy z zawodów podlodowych na Płociczu została wyłączona

Zawody wędkarskie z okazji 25 lecia powstania Gminy Czarna Woda.

przez Adam | 28 maja 2018

W dniu 16 czerwca w sobotę nad jeź. Skrzynki odbędą się zawody z okazji 25 lecia powstania gminy Czarna Woda. Zbiórka uczestników o godz. 4.00 przy strumyku. Zawody odbędą się w dwóch turach, 1 tura ok 2,5 godz. spławik, 2 tura, gruntowe- dwie wędki. Łowimy zgodnie z regulaminem PZW. Zapisy do dnia 10 czerwca niedziela do kol. Adama Pliszki tel. 517042832. Ilość miejsc ograniczona do 24 obowiązuje, kolejność zgłoszeń. Podsumowanie wyników i wręczenie pucharów po południu w Czarnej Wodzie. Szczegóły na miejscu zawodów, wpisowe na ognisko 20 zł.

Tematy: Ogłoszenia, Zawody | Możliwość komentowania Zawody wędkarskie z okazji 25 lecia powstania Gminy Czarna Woda. została wyłączona

Piknik z okazji Dnia Dziecka.

przez Adam | 28 maja 2018

W dniu 9 czerwca nad jeziorem Klaniny odbędzie się tradycyjnie Piknik z okazji Dnia Dziecka. Zbiórka uczestników nad jeziorem Klaniny o godz. 8.00. Dzieci obowiązkowo z pełnoletnim opiekunem. Startują 2 grupy wiekowe, do lat 9 włącznie i do lat 13 włącznie. W programie konkurs wędkarski, oraz dodatkowe konkursy. Dla uczestników nagrody oraz słodycze.  Szczegółowe informacje u kol. Adama Kiedrowskiego tel. 663278704.

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Piknik z okazji Dnia Dziecka. została wyłączona

Wyniki XXV mistrzostw koła o Puchar Burmistrza Czarnej Wody.

przez Adam | 20 maja 2018

Tradycyjnie w sobotę na jez. Skrzynki odbyły się wiosenne mistrzostwa koła w wędkarstwie spławikowym. W zawodach udział wzięło 17 zawodników. Zbiórka nad wodą o godz. 4.45, po losowaniu stanowisk i informacji o zasadach połowu, przystąpiono do wędkowania. Połowy trwały do godz. 10.00, pogoda słoneczna chociaż było zimno i dość silny wiatr który utrudnił łowienie. Po zakończeniu połowów zawodnicy zgłaszali się do komisji sędziowskiej w celu ważenia i oceny połowu. Każdy z uczestników coś złowił były to przeważnie płotki i uklejki, ale też trochę leszczy i linów. Razem złowiono ponad 30 kg ryb. Następny punkt programu to gorąca grochówka przygotowana przez kol. Klemensa Rulewskiego. Po posiłku komisja sędziowska ogłosiła wyniki zawodów. Pierwsze miejsce zajął Roman Gaszkowski 3254 pkt. drugie Adam Kiedrowski 3154 pkt. trzecie Henryk Redzimski 3114 pkt. jak widać wyrównana rywalizacja. Kolejne miejsca zajęli Patryk Gaszkowski, Roland Wegner, Rafał Polakowski, Jarosław Ossowski, Marek Makowski, Sebastian Narloch, Jacek Glinicki, Tadeusz Trzebiatowski, Remigiusz Kiedrowski. Wymieniona dwunastka zdobyła punkty do GP nizinnej koła, na razie na czele panowie Gaszkowscy. Po ogłoszeniu wyników wręczenie pucharów zwycięzcom którego dokonał Prezes koła kol. Adam Pryba oraz nagrody w postaci sprzętu wędkarskiego dla najlepszych zawodników. Były tradycyjnie pamiątkowe zdjęcia oraz dyskusja o formule zbliżających się zawodów z okazji XXV lecia Gminy Czarna Woda, planowanych na dzień 16 czerwca szczegóły będą w komunikacie który ukaże się ok. 1 czerwca

.

Tematy: Galeria, Ogłoszenia, Wyniki | Możliwość komentowania Wyniki XXV mistrzostw koła o Puchar Burmistrza Czarnej Wody. została wyłączona

XXV zawody spławikowe o Puchar Burmistrza Czarnej Wody.

przez Adam | 11 maja 2018

W dniu 19 maja tj. w sobotę na jeź. Skrzynki odbędą się spławikowe mistrzostwa koła o Puchar Burmistrza Czarnej Wody. Zawody będą zaliczane do GP nizinnej koła na 2018 r. Zbiórka uczestników o godz. 4.45 przy strumyku. Zgłoszenia do czwartku 17 maja włącznie u kol. Klemensa Rulewskiego tel. 662245631. Łowimy na jedną wędkę spławikową, zgodnie z regulaminem PZW. Ilość miejsc na kładkach 24, osoby które zapiszą się po numerze 24 będą łowić z brzegu (trzeba zabrać długie buty). Składka na ognisko 20 zł. Dla zwycięzców nagrody ufundowane przez gminę Czarna Woda i nasze koło

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania XXV zawody spławikowe o Puchar Burmistrza Czarnej Wody. została wyłączona