Zawody Wędkarskie z okazji Dnia Dziecka

By kris | czerwiec 11, 2014

Tradycyjnie już od dziewiętnastu lat w czerwcu wędkarze z Czarnej Wody organizują zawody wędkarskie dla najmłodszych mieszkańców naszej Gminy. W tym roku zawody te odbyły się 7 czerwca   w Lubikach na jez. Szarmachy. Do rywalizacji przystąpiło łącznie 33 dzieci w dwóch grupach wiekowych: do 10 lat oraz 11-13 lat. Po dwóch godzinach wędkowania wyłoniono najlepszych. W grupie dzieci młodszych pierwsze miejsce zajęła Samanta Gaszkowska, drugie miejsce przypadło Mateuszowi Suchomskiemu, a trzecia była Tamara Szturmowska. W grupie 11-13 lat zwyciężył Marcel Kaszubowski, drugi był Maciej Wiecierzycki, a na najniższym stopniu podium znalazł się Jakub Dulek. Zdobywcy pierwszych trzech miejsc otrzymali medale oraz puchary, ponadto pierwsza piątka otrzymała również pamiątkowe dyplomy. Każde dziecko , niezależnie od wyniku wędkarskiego otrzymało również za udział w zawodach nagrodę rzeczową oraz słodycze. Po zakończonym wędkowaniu na dzieci czekały kiełbaski z grilla oraz napoje. Oprócz rywalizacji wędkarskiej przeprowadzono również dodatkowe konkursy w łowieniu drewnianych rybek oraz w przenoszeniu wody  na czas za pomocą œścierki z jeziora do słoika. Planowany również był pokaz Ochotniczej Straży Pożarnej, która przyjechała nad jezioro wozem bojowym. W czasie rozkładania sprzętu strażacy otrzymali wezwanie, więc błyskawicznie musieli wyjechać na akcję ratowniczą. Całą imprezę przygotował Prezes Koła Stefan Wasiniewski. Wielkie podziękowania za przygotowanie bufetu dla Danki Wasiniewskiej oraz Hani Rulewskiej. Dużą pomoc wnieœli również inni koledzy z naszego Koła m.in. Piotr Gliniecki, Przemysław Wiecierzycki, Adam Pliszka oraz Henryk Redzimski.

Wielkie podziękowania należą się sponsorom zawodów, dzięki którym już od tylu lat możemy organizować  zawody dla najmłodszych. Sponsorami tegorocznych zawodów byli: Urząd Miasta Czarna Woda, STEICO S.A. Czarna Woda, Drew -Trans II Chojnice, Senator RP Andrzej Grzyb, Koło Wędkarskie z Czarnej Wody, AD-Bud Adam Pryba, Skup Złomu – Roman Gaszkowski, ZPUH Stanisław Mokwa, GAMBEL – Gabriel Gałgan, WOJ-BUD –Wojciech Noga, Sklep Żeglarsko - Wędkarski F. Sobczak – Chojnice.

ZAWODY WĘDKARSKIE DLA MŁODZIEŻY

By Przemek | czerwiec 8, 2014

W SOBOTĘ 14.06.2014. ODBĘDĄ SIĘ ZAWODY WĘDKARSKIE DLA MŁODZIEŻY W WIEKU OD 13 DO 18 LAT . ZBIÓRKA ZAWODNIKÓW O GODZ. 6.30. PRZY STRUMYKU NA JEZ. SKRZYNKI MAŁE /

ZGŁOSZENIA UCZESTNIKÓW DO PIATKU 13.06. 2014 U KOL. ADAMA KIEDROWSKIEGO TEL. 663278704

ZAPRASZAMY

Zawody z okazji Dnia Dziecka!!!

By kris | czerwiec 2, 2014

W dniu 7 czerwca tj. w sobotę nad jeź. Szarmachy z okazji Dnia Dziecka odbędzie się tradycyjny piknik wędkarski. Zapraszamy dzieci do lat 13 z opiekunami, w programie zawody wędkarskie oraz inne atrakcje.Proszę o zabranie kaloszy .Zbiórka o godz. 9.00 nad wodą. Zapraszamy organizatorzy koło wędkarskie Czarna Woda

XVII TOWARZYSKIE ZAWODY SPINNINGOWE ” PSTRĄG WDY 2014” IM. E. JĘDRZEJEWSKIEGO

By Przemek | maj 15, 2014

W sobotę 12 kwietnia odbyły się po raz siedemnasty z rzędu, otwarte zawody spinningowe ” PSTRĄG WDY ”.

Zawody miały charakter towarzyski polegający na wzajemnym zaufaniu i koleżeństwie.

W tym roku zgłosiło się 45 uczestników, sympatyków ”czerwonej kropki”. Przyjechali koledzy wędkarze z Tczewa, Skarszew, Żukowa, Śliwic , Pelplina, Rytla, Kalisk  i miejscowi z Czarnej Wody. Impreza cieszy się chyba coraz większą popularnością i renomą. W tym roku mieliśmy rekordową ilość zawodników.

Łowiliśmy na rzece Wdzie od Górek do Młynek przez 5 godzin.

1 m. zajął Adam Kierdowski z Czarnej Wody

2 m. zajął Adam Pryba  z Czarnej Wody

3 m. zajął Michał Wiczanowski ze Śliwic

Po wręczeniu pucharu i atrakcyjnych nagród odbyła się tradycyjnie biesiada wędkarska przy ognisku. Organizatorzy zadbali o żołądki uczestników (kiełbaski, karkówki, krupniaki)  a nasz “kołowy kucharz” Klemens Rulewski, ugotował kocioł przepysznej grochówki.

Opowieści o wyprawach wędkarskich trwały do wieczora.

Serdeczne podziękowania dla fundatorów nagród tj.:

- Jarosław Kłopotek z Bydgoszczy (główny i wieloletni sponsor zawodów)

- firma “DRAGON ”  z Białych Błot

- Adam Pryba z Czarnej Wody.

Dziękujemy również kucharzom - Piotrom Glinieckiemu i Jędrzejewskiemu za dzielną prace przy grillach i ognisku, oraz Państwu Sękowskim za udostępnienie miejsca na biesiadę.

Wyniki XXI mistrzostw koła o Puchar Burmistrza Czarnej Wody.

By Adam | maj 11, 2014

W sobotę 10 maja odbyły się po raz dwudziesty pierwszy spławikowe zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Czarnej Wody. Zawody rozegrano na jeź. Skrzynki. Startowało 22 zawodników. Po losowaniu i zajęciu  stanowisk o godz. 5.15 rozpoczęto wędkowanie które trwało do godz. 10.15. Po tym czasie zawodnicy zgłaszali się z połowem do komisji sędziowskiej, ostatni do wagi przybył kol. Tadeusz Trzebiatowski trzymając konkurentów w niepewności. Złowiono ogółem 29 większych ryb głównie linów, ale były też karpie i karasie, oraz sporo mniejszych głównie płoci i leszczy.

Po podsumowaniu wyników przez sędziów zwycięzcą okazał się kol. Tadeusz Trzebiatowski z  wynikiem 2300 g [w tym karp 1390 g ], drugie miejsce zajął Rafał Polakowski 1932 g , trzeci był Tomasz Miszewski 1830 g. Kolejne miejsca zajęli Adam Kiedrowski, Marek Makowski, Paweł Narloch, Karol Kaszubowski, Jarosław Ossowski, Henryk Krause,  Roman Gaszkowski, Jerzy Szlęk, Piotr Gliniecki. Ww. dwunastka zdobyła punkty do klasyfikacji GP nizinnej. Następnie odbyła się dekoracja zwycięzców, którzy otrzymali puchary z rąk Burmistrza Czarnej Wody pana Arkadiusza Glinieckiego. Najlepsi zawodnicy otrzymali również nagrody w postaci sprzętu wędkarskiego ufundowanego przez Gminę Czarna Woda oraz koło PZW nr 52. Po dekoracji posiłek, tym razem główny kuchmistrz kol. Klemens Rulewski przygotował wspaniały krupnik, oraz kiełbaski z grila. Dziękujmy wszystkim uczestnikom za miłe spotkanie nad wodą oraz zapraszamy na zawody o Puchar Prezesa STEICO i tradycyjny piknik z ok. Dnia Dziecka które planujemy na początku czerwca. Szczegóły na naszej stronie i na tablicach ogłoszeń.

Zarząd koła nr 52 Czarna Woda.

XXI zawody spławikowe o Puchar Burmistrza Czarnej Wody!!!

By Adam | kwiecień 30, 2014

W dniu 10 maja 2014 r na jeź. Skrzynki odbędą się spławikowe mistrzostwa koła 52 o Puchar Burmistrza Czarnej Wody. Zbiórka uczestników o godz. 4.30 przy strumyku. Czas połowu 5 godz. Zgłoszenia do czwartku 8 maja włącznie u kol. Klemensa Rulewskiego nr tel. 662245 631,lub Adama Pliszki nr tel. 517042832. Dla zwycięzców cenne nagrody ufundowane przez urząd gminy oraz koło PZW Czarna Woda. Zapraszamy kolegów wędkarzy do udziału, zawody są zaliczane do klasyfikacji Grand Prix koła. Po zawodach tradycyjnie poczęstunek. Organizatorzy.

Wyniki zawodów pod lodowych o Puchar Burmistrza Czarnej Wody.

By Adam | luty 16, 2014

W dniu 15 lutego na jeź. Skrzynki Małe odbyły się tradycyjne podlodowe zawody wędkarskie koła Czarna Woda o Puchar Burmistrza Czarnej Wody.Do konkursu przystąpiło 15 zawodników, połów był dozwolony na wędkę spławikową lub za pomocą mormyszki na jedną wędkę. Po czterech godzinach wędkowania przystąpiono do ważenia. Najlepszy wynik uzyskał kol. R. Gaszkowski - 930 pkt. drugie miejsce zajął rzutem na taśmę dzięki złowieniu lina (co jest rzadkością w zimie) kol. J. Ossowski - 514 pkt., trzecie kol. K. Gliniecki - 474 pkt. czwarte kol. T Miszewski - 472 pkt., piąte kol. P. Gaszkowski - 466 pkt, szóste A. Kiedrowski - 456 pkt. Jak widać walka wyrównana, różnice niewielkie. 12 zawodników uzyskało punkty do G. P. na rok 2014. Wręczenia Pucharów zwycięzcom dokonał Burmistrz Czarnej Wody pan  Arkadiusz Gliniecki. Zwycięzcy otrzymali również nagrody ufundowane przez Gminę i PZW. Po zawodach wyśmienita zupa pomidorowa i kiełbaski z ogniska przygotowane przez kol. Klemensa Rulewskiego za co należą mu się gorące podziękowania.

Podlodowe zawody o puchar Burmistrza Czarnej Wody !!!

By Adam | luty 10, 2014

W dniu 15 lutego tj. w sobotę odbędą się podlodowe mistrzostwa koła o puchar Burmistrza Czarnej Wody. Zbiórka zawodników o godz. 7.30 przy strumyku, składka na ognisko 20 zł. Proszę pamiętać o obowiązku posiadania linki asekuracyjnej oraz opłat na rok 2014. Zgłoszenia do czwartku 13 lutego u kol. A Pliszki tel. 517042832. Zawody będą zaliczane do klasyfikacji Grand Prix koła. Proszę również o kontakt w piątek 14 lutego ponieważ w związku z pogodą może ulec zmianie miejsce rozegrania zawodów.

Zaprasza Zarząd Koła.

Pierwsze zawody na jeź. Płocicz rozstrzygnięte !!!

By Adam | luty 9, 2014

W dniu 9 lutego odbyły się wędkarskie zawody spławikowe koła Czarna Woda, o Puchar Prezesa firmy Henal.Do konkursu przystąpiło 18 zawodników. Tym razem młodzież nie dała szans starym mistrzom, pierwsze cztery miejsca zajęli młodzi wędkarze i tak najlepszy okazał się Piotr Majkowski z wynikiem 2718 pkt. następnie Krystian Narloch 1944 pkt. Jarosław Ossowski 1747 pkt. Patryk Gaszkowski 1708 pkt. Marek Makowski 1624 pkt. Kazimierz Pocheć 1430 pkt. Po wręczeniu pucharów pierwszej trójce przez organizatora zawodów kol. Romana Gaszkowskiego dokonano równierz wręczenia pucharu za zajęcie pierwszego miejsca w klasyfikacji Grand Prix nizinnej za rok 2013. Wręczenia dokonał Senator Andrzej Grzyb który wraz z małżonką odwiedził wędkujacych. Kol. Gaszkowski otrzymał równierz medal koła Czarna Woda za wspieranie wędkarstwa, wręczenia dokonał Prezes kol. S Waśiniewski. Po zawodach ognisko i pyszna grochówka przygotowana przez panią Monikę. Podziękowania również dla kol. K. Rulewskiego, oraz rodziny i pracowników kol. Gaszkowskiego za doskonałe przygotowanie zawodów. Złowiono ogółem ponad 18 kg płoci która żywa została wypuszczona do innego jeziora.

Kładki na Smolniku.

By Adam | luty 9, 2014

W sobotę 8 lutego korzystając z odpowiednio grubego lodu przystąpiono do budowy kładek na jeź. Smolnik.Po 6 godz. pracy przygotowano szkielety pod trzy kładki. Warto tu wymienić nazwiska osób pracujących przy budowaniu kładek a byli to Kacper, Jacek i Piotr Glinieccy B.Galikowski, R. Gaszkowski, S. Gatz, R. Janikowski, K. Kaszubowski, F. Kożyczkowski,  H.Krause, R. Korczak, T. Miszewski.K. Narloch J. Ossowski. A. Pliszka. K. Pocheć. A Połom, K. Rulewski, S. Waśiniewski, M. Turzyński. Po zakończeniu pracy była gorąca zupa rybna i pieczone na ognisku kiełbaski przygotowane przez kol. K. Rulewskiego.

SZUKAJ

Strony wędkarskie