Wyniki zawodów o Puchar firmy STEICO.
W dniu 6 czerwca odbyły się na wodach rzeki Wdy, zawody spinningowo muchowe koła 52 Czarna Woda. Startowało 12 zawodników, zbiórka i odprawa o godz. 6,00, łowiono do godz. 10.00. Pogoda słoneczna wspaniała, lecz taka pogoda plus bardzo niski stan wody powoduje że ryby widzą wędkarza i kryją się w swoich kryjówkach. Jednak najlepsi coś złowili, były pstrągi, okonie, a nawet jeden jelec. Po zakończeniu wędkowania zbiórka na starej kajakarni gdzie czekał smakowity kurczak z grila. W tym czasie sędziowie oceniali w telefonach zdjęcia długości złowionych ryb. Najlepszy wynik osiągnął Jarosław Ossowski, drugi Mateusz Makowski, trzeci Adam Pryba, czwarty Adam Kiedrowski, piąty Bogusław Narloch, szósty Michał Sturmowski. Puchary i nagrody w imieniu prezesa firmy STEICO wręczał kol. Rafał Polakowski. Na zakończenie pamiątkowe zdjęcia i omówienie planów na lato.
Zawody pstrągowo – lipieniowe.
W dniu 06.06.2026 roku na rzece Wda, odbędą się zawody pstrągowo-lipieniowe o Puchar Firmy „STEICO”.
Informacje tel.665140711.
Wyniki zawodów rodzinnych.
W dniu 30 maja odbyły się na jeziorze Skrzynki zawody spławikowe naszego koła. Startowały duety rodzinne w układzie ojciec-syn, dziadek -wnuk. Startowało 12 ekip. Zawody rozpoczęły się losowaniem stanowisk. Pogoda średnia trochę drobnego deszczu. Wędkowanie rozpoczęto o godzinie 6.30- łowiono do 10.00. Łowiono głównie leszcze, krąpie płotki i uklejki. Po ważeniu rybki do wody, a zawodnicy na gorącą grochówkę z wkładką, która wbrew obawom głównego kuchmistrza wszystkim smakow1ała. Trochę ruchu i przebywania na świeżym powietrzu to najlepszy dodatek na apetyt. W tym czasie komisja sędziowska dokonała ocenę wyników. Najlepszy wynik osiągnęli Rafał Polakowski i syn Łukasz, drugi Lorek Krzysztof i syn Łukasz, trzeci Wasiniewski Stefan i wnuk Marcel, czwarty Narloch Paweł i syn Wiktor, piąty Niechajczuk Mariusz i syn Antoni, szósty Gierszewski Piotr i syn Franciszek. Puchary i nagrody ufundowane przez sponsorów wręczał burmistrz Czarnej Wody pan Arkadiusz Glinicki. Były to nagrody typu sprzęt wędkarski dla młodzieży i do tego słodycze. Każdy z młodych uczestników otrzymał jakąś nagrodę. Były pamiątkowe zdjęcia i pytanie do młodzieży czy się im takie zawody podobały, odpowiedź była zdecydowanie na tak. Następne zawody będą na Wdzie w dniu 6 czerwca.
Rodzinne zawody wędkarskie
W dniu 30.05.2026 roku na jeziorze Skrzynki Małe, odbędą się rodzinne zawody wędkarskie.
Prosimy o nie zajmowanie kładek w godzinach od 05:00 do 12:00.
Wyniki zawodów spławikowych o Puchar Burmistrza.
W sobotę 23 maja na jeziorze Skrzynki odbyły się pierwsze w tym roku zawody spławikowe. Po intensywnym wędkowaniu zimowym przypominam było 8 zawodów na lodzie, czas rozpocząć sezon wiosenny i letni. Startowało 24 zawodników w tym dwóch juniorów. Zbiórka o godzinie 5.00 rano, odprawa losowanie stanowisk i do boju. Wędkowanie od 5.30 do 9.30, pogoda dopisała, po porannym chłodzie wyszło słoneczko i było świetnie. Ryby brały różnie dość kapryśnie, łowiono głównie krąpie, trochę płoci okoni i uklei. Najlepszy wynik uzyskał Henryk Redzimski, drugi Roman Gaszkowski, trzeci Jarosław Ossowski, czwarty Patryk Gaszkowski, piąty Dawid Belka, szósty Marek Belka. Prawie wszyscy uczestnicy złowili jakąś rybę. Ryby po zważeniu przez komisję sędziowską wracały do wody. Po zakończeniu zawodów pyszna zupa gulaszowa przygotowana przez kolegę Klemensa. Kolejno wręczenie Pucharów i nagród najlepszym którego dokonał Burmistrz Czarnej Wody pan Arkadiusz Gliniecki. Uczestnicy zawodów pytali burmistrza o sprawy związane z działalnością gminy, szczególnie w temacie służby zdrowia. Odbyło się również wręczenie pucharów dla pierwszej trójki najlepszych na zawodach belonowych, patrz poprzedni wpis. Następne zawody na Skrzynkach w sobotę 30 maja, będą to zawody uczestników i młodzieży z naszego koła z opiekunami. W związku z tym prosimy o niezajmowaniu kładek w godzinach 6.00 12.00.
Wyniki zawodów belonowych.
W dniu 20 maja odbyły się kolejne trzecie już zawody spinningowe naszego koła nad morzem . Zawody odbyły się w Rzucewie nad zatoką Pucką, startowało 11 zawodników. Rybą dopuszczoną do wyniku była belona ryba która w maju zbliża się do brzegu żeby odbyć tarło. Pogoda niezbyt ciekawa bo gęsta mgła kręciła się nad zatoką. Wędkowano z łodzi i z brzegu, pierwsze miejsce zajął Adam Pryba , łowiący z pontonu, drugi Marek Belka łowiący z brzegu. Jest to specyfika zawodów na rozległych płyciznach zatoki Puckiej. trzeci Henryk Redzimski, czwarty Stefan Wasiniewski, piąty Jarosław Ossowski, szósty Dawid Belka. Za trzy dni zawody spławikowe o Puchar burmistrza na Skrzynkach.
Zawody wędkarskie na jeziorze Skrzynki Małe.
W dniu 23.05.2026r., na jeziorze Skrzynki Małe odbędą się zawody wędkarskie.
Prosimy o nie zajmowanie kładek w godz. 05:00 – 12:00.
Belona 2026
W dniu 20.05.2026r. odbędą się zawody wędkarskie „Belona 2026” w miejscowości Rzucewo.
Informacje tel. 665140711.
Notatka z życia Koła Czarna Woda.
W ostatnim okresie sporo się działo wokół naszych wód. Odbyły się zarybienia, szczupakiem i karpiem jezior. Zarybiono także rzekę Wdę narybkiem jesiennym pstrąga potokowego. Po zarybianiach kilkakrotna kontrola miejsc zarybień przez strażników SSR. Koledzy ze Straży dokonali także sprzątania brzegów jezior Skrzynki i Smolnik. Ku zdziwieniu sprzątających śmieci było niewiele, rośnie kultura ekologiczna wśród wędkarzy. Wykonano także oczyszczenia dopływu i odpływu strumyka na Skrzynkach. Dokonano też oceny stanu kładek na tych jeziorach. Trzeba poprawić niewielkie uszkodzenia. W tym miejscu podziękowania dla tych którzy brali udział w tych pracach.
Wyniki zawodów o Puchar Przewodniczącego Rady Miasta.
W dniu 18 kwietnia na rzece Wdzie odbyły się pierwsze zawody spinningowe naszego koła w tym roku. Rybą dopuszczoną do punktacji był pstrąg. Po zbiórce o godzinie 6.00 na starej Kajakarni i odprawie zawodnicy udali się szukać swojej szansy. Startowało 12 zawodników. Pogoda mroźna słoneczna, niestety długotrwały brak opadów spowodował niski stan wody. Ryby pochowały się w swoich kryjówkach. Najlepszy wynik osiągnął kol. Marek Makowski, drugi Bogusław Narloch. Reszta zawodników łowiła też ryby ale niestety krótkie. Po zawodach bigos z kiełbasą przygotowany przez kol. Klemensa Rulewskiego. Puchary i nagrody zwycięzcom wręczał Przewodniczący Rady miasta pan Sebastian Schmidt, odbyło się również wręczenie pucharów za wyniki na zawodach śledziowych, które odbyły się na przekopie do zalewu wiślanego w dniu 10 kwietnia. Został przedstawiony plan najbliższych wiosennych zawodów. Do zobaczenia na spotkaniu w Rzucewie na zatoce Puckiej w maju, czekamy na wieści o belonie.