XX Zawody dla dzieci za nami.

By kris | czerwiec 24, 2015

Tradycyjnie już od dwudziestu lat wędkarze z Czarnej Wody organizują w czerwcu zawody wędkarskie dla najmłodszych mieszkańców naszej Gminy. Zawody te odbyły się 13 czerwca w Lubikach na jez. Szarmachy. Okazało się, że niż demograficzny zawitał również do Czarnej Wody. W tym roku do rywalizacji przystąpiło łącznie 23 dzieci w dwóch grupach wiekowych: do 10 lat oraz 11-13 lat. Nie jest to liczba zbyt imponująca, porównując lata rekordowe, w których rywalizowało nawet 70 dzieci. Po dwóch godzinach wędkowania wyłoniono najlepszych . W grupie dzieci młodszych pierwsze miejsce zajął Łukasz Polakowski, drugie miejsce przypadło Antoniemu Niechajczukowi, a trzecia była Agata Odya. W grupie 11-13 lat zwyciężył Sebastian Szum, drugi był Kamil Delklok, a na najniższym stopniu podium znalazł się Adrian Ossowski.

Zdobywcy pierwszych trzech miejsc otrzymali puchary oraz okolicznościowe dyplomy.

Każde dziecko, niezależnie od wyniku wędkarskiego otrzymało również za udział w zawodach nagrodę rzeczową oraz słodycze. Po zakończonym wędkowaniu na dzieci czekały kiełbaski z grilla oraz napoje.

Oprócz rywalizacji wędkarskiej przeprowadzono również dodatkowe konkursy dla dzieci m.in. w przenoszeniu wody na czas za pomocą ścierki z jeziora do słoików ustawionych na brzegu.

Odbył się również pokaz Ochotniczej Straży Pożarnej, która przyjechała nad jezioro wozem bojowym.

Całą imprezę przygotował Prezes Koła Stefan Wasiniewski. Wielkie podziękowania za przygotowanie bufetu dla Danki Wasiniewskiej oraz Hani Rulewskiej. Dużą pomoc wnieśli również inni wędkarze z czarnowodzkiego koła m.in. Piotr Gliniecki, Adam Pliszka oraz Henryk Redzimski.

Wielkie podziękowania należą się sponsorom zawodów, dzięki którym już od tylu lat możemy organizować zawody dla najmłodszych.

Sponsorami tegorocznych zawodów byli: Starostwo Powiatowe w Starogardzie Gdańskim, Urząd Miasta Czarna Woda, STEICO S.A. Czarna Woda, Drew -Trans II Chojnice, Koło Wędkarskie z Czarnej Wody, AD-Bud Adam Pryba, Skup Złomu – Roman Gaszkowski, ZPUH Stanisław Mokwa.

Z pozdrowieniami

Henryk Redzimski

Zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka !!!

By Adam | czerwiec 8, 2015

W dniu 13.06. 2015r tj. w sobotę nad jeziorem Szarmachy odbędzie się tradycyjny Piknik Wędkarski z okazji Dnia Dziecka. Zapraszamy dzieci w grupie wiekowej do lat 13 z opiekunami. W programie zawody wędkarskie oraz inne atrakcje. Zbiórka o godz. 9.00 nad wodą, prosimy o zabranie kaloszy dla dzieci.

Zapraszamy i życzymy dobrej zabawy -koło wędkarskie Czarna Woda.

Wyniki XXII mistrzostw koła o Puchar Burmistrza Czarnej Wody.

By Adam | maj 17, 2015

W sobotę 16 maja odbyły się na jeź. Skrzynki kolejne zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Czarnej Wody. Startowało 24 zawodników, chętnych było więcej ale tylko tylu mieści się na kładkach. Po losowaniu stanowisk i zajęciu miejsc o godz. 5.15 zaczęto łowienie, które trwało do godz. 10.15. Po sygnale końcowym zawodnicy zgłaszali się z połowem do komisji sędziowskiej. Złowiono ogółem 8926 g ryb głównie płoci, krąpi, uklei, były też 2 liny. Jest to bardzo słaby wynik na tle lat poprzednich. Pierwsze miejsce zajął kol. Henryk Redzimski wynikiem 1856 pkt. drugie miejsce zajął Maciej Klawikowski 1624 pkt. trzeci był Rafał Polakowski 836 pkt. Kolejne miejsca zajęli: Jarosław Ossowski, Tomasz Miszewski, Krzysztof Liczywek, Adam Kiedrowski, Andrzej Babiński, Krystian Narloch, Piotr Gliniecki,Patryk Gaszkowski, Henryk Krause. Ww. dwunastka zdobyła punkty do GP nizinnej koła. Następnie odbyła się dekoracja zwycięzców, którzy otrzymali Puchary z rąk Przewodniczącego Rady Miasta Czarna Woda p. Sebastiana Szmidta. Najlepsi zawodnicy otrzymali również nagrody w postaci sprzętu wędkarskiego ufundowanego przez Gminę Czarna Woda, oraz nasze koło wędkarskie. Odbyło się również wręczenie pamiątkowych statuetek strażnikom leśnym z ndl. Czersk panom Waldemarowi Jeziorskiemu i Marcinowi Żychskiemu którzy opiekują się terenem wokół Skrzynek. Po dekoracji gorący bigos i parówki przygotowany przez kol. Klemensa Rulewskiego, Gospodarz koła podziękował kolegom którzy brali udział w remoncie kładek. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za spotkanie nad wodą, oraz zapraszamy na tradycyjny piknik z ok. Dnia Dziecka który planowany jest na początku czerwca. Szczegóły będą w ogłoszeniu na stronie koła.

Zarząd koła nr 52 Czarna Woda.

Uwaga remont kładek!!!.

By Adam | maj 6, 2015

W dniu 8 maja tj. w piątek będzie przeprowadzony remont kładek.Chętni do pomocy proszeni są o przybycie na godz. 16. Zbiórka przy kąpielisku . Tel. kontaktowy do gospodarza koła  T. Miszewskiego 663467955.

XXII Zawody spławikowe o Puchar Burmistrza Czarnej Wody !!!

By Adam | maj 6, 2015

W dniu 16 maja na jeź. Skrzynki odbędą się spławikowe mistrzostwa koła 52 o  Puchar Burmistrza Czarnej Wody. Zbiórka uczestników 0 godz. 4.30 przy strumyku. Czas połowu 5 godz. Zgłoszenia do czwartku 14 maja włącznie u kol. K.Rulewskiego nr tel. 662245631,lub u A. Pliszki nr tel, 517042832. Dla zwycięzców cenne nagrody ufundowane przez Urząd Gminy i koło Czarna Woda. Ilość miejsc na kładkach 24 osoby, pozostałe zgłoszenia będą to stanowiska z brzegu dlatego proszę zabrać gumowe buty. Zawody są zaliczane do Grand Prix koła w kategorii nizinnej. Po zawodach tradycyjnie poczęstunek,składka na ognisko 20 zł. Zapraszamy w im. Organizatorów.

Wyniki podlodowych zawodów o Puchar Burmistrza Czarnej Wody.

By Adam | luty 22, 2015

W dniu 21 lutego na jeź. Płocicz odbyły się podlodowe mistrzostwa koła o puchar Burmistrza Czarnej Wody. Do konkursu przystąpiło 21 zawodników. Połów był dozwolony na jedną wędkę spławikową i trwał 3,5 godz. Po sygnale końcowym sędziowie przystąpili do ważenia ryb. Złowiono ogółem 15475 g ryb, głównie płoci, największą rybę okonia o wadze 640 g złowił T. Miszewski jednak pierwsze miejsce zajął kol. R. Gaszkowski z wynikiem 2368 pkt. drugie miejsce zajął T. Miszewski 2310 pkt. trzeci był P. Majkowski,dalej kolejno: Paweł Narloch- 1488 pkt.J. Ossowski-1226 pkt. B. Keister-832 pkt. H. Redzimski-700 pkt. Patryk Gaszkowski-620 pkt. M. Makowski- 619 pkt. K. Liczywek-580 pkt. T. Trzebiatowski-556 pkt. A. Pliszka- 526 pkt. Wymieniona dwunastka uzyskała punkty do G.P. na rok 2015. Po ważeniu była gorąca grochówka i kiełbaski przygotowane przez kol. K. Rulewskiego. Po posiłku przystąpiono do wręczenia Pucharów i nagród ufundowanych przez gminę i koło najlepszym zawodnikom. Wręczenia nagród dokonał Prezes koła Stefan Wasiniewski. Tradycyjnie pamiątkowe zdjęcie grupowe na tle jeż. Płocicz. W tym miejscu składamy gorące podziękowania kol. R. Gaszkowskiemu za udostępnienie jeż. gdzie był odp. gruby ponad 20 cm. lód. Również dziękujemy kol. K. Rulewskiemu za organizację zawodów i przygotowanie poczęstunku. Do zobaczenia na następnych zawodach a będzie to Pstrąg Wdy.

Zarząd koła.

Podlodowe zawody o Puchar Burmistrza Czarnej Wody !!!

By Adam | luty 15, 2015

W dniu 21 lutego w sobotę odbędą się na jeź. Płocicz podlodowe mistrzostwa koła, o Puchar Burmistrza Czarnej Wody. Zbiórka zawodników o godz. 6.45 nad jeź. Płocicz. Dla nieznających drogę dojazdu zbiórka u kol. R. Gaszkowskiego o godz. 6.20. Składka na ognisko 20 zł. płatna na miejscu zawodów. Proszę pamiętać o obowiązku opłat na rok 2015, oraz o posiadaniu sprzętu asekuracyjnego. Łowimy na jedną wędkę spławikową. Zgłoszenia do dnia 19 lutego u kol. K. Rulewskiego, tel. 662245631,lub u kol. A Pliszki tel. 517042832. Zawody będą zaliczane do klasyfikacji  GP nizinnej koła na rok 2015.

Zapraszamy Zarząd Koła.

Uwaga Wędkarze !!!

By Adam | styczeń 12, 2015

W dniu 25 stycznia 2015r ( niedziela ) o godz. 11.00 drugi termin godz. 11.15 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Czarnej Wodzie odbędzie się Zebranie Sprawozdawcze koła nr 52 PZW Czarna Woda. W programie zebrania sprawozdanie Zarządu i Organów Koła za rok 2014, dyskusja o zamierzeniach na bieżący rok, wręczenie odznaczeń i wyróżnień. Serdecznie zapraszamy kolegów wędkarzy do udziału w tym dorocznym spotkaniu,Zarząd Koła.

Uwaga wędkarze !!!

By Adam | grudzień 17, 2014

Sprzedaż znaków PZW na rok 2015 będzie prowadzona w dniach: 30 grudnia 2014r, oraz w każdą drugą sobotę w miesiącach od stycznia do kwietnia 2015r. Plus dodatkowo w ostatnią niedzielę kwietnia tj. 26.04.2015r. Sprzedaż będzie prowadzona w godz. od 15.00 do16.00 w siedzibie koła PZW na tyłach budynku Urzędu Miejskiego w Czarnej Wodzie. Proszę pamiętać o obowiązku zdawania rejestrów połowu za rok 2014. Informacje o wysokości opłat na tablicy ogłoszeń w siedzibie koła, stronie internetowej Okręgu Gdańskiego lub u skarbnika koła kol. Adama Pliszki tel. 585878405 lub 517042832.

Wyniki zawodów o Puchar Prezesa koła !!!

By kris | wrzesień 11, 2014

W dniu 6 września odbyły się kolejne zawody o Puchar Prezesa koła. Do rywalizacji przystąpiło 17 wędkarzy. Najlepszy wynik uzyskał kol. Remigiusz Kiedrowski 606 pkt. drugi był Henryk Redzimski 562 pkt. trzeci Jerzy Szlęk 546 pkt. Dalsze miejsca zajęli: Henryk Krause 528 pkt. Tomasz Miszewski 450 pkt. Roman Gaszkowski 384 pkt. Złowiono łącznie 4696 g ryb głównie leszcza, lina, płoci, okonia był też pojedynczy karaś. Były to ostatnie zawody do klasyfikacji G P nizinnej. Przed nami jeszcze zawody muchowe Lipień Wdy i to już będą ostatnie zawody w 2014 r . Do zobaczenia nad Wdą.

SZUKAJ

Strony wędkarskie