Uwaga wędkarze następne zawody nocne.

przez Adam | 5 lipca 2020

W nocy z 10 na 11 lipca na jeź. Skrzynki, odbędą się nocne zawody koła 52 Czarna Woda. W związku z tym prosimy wędkarzy o niezajmowanie kładek i stanowisk od strony kąpieliska w godz. 18.00 piątek 10 lipca do 8.00 sobota 11 lipca. Wolne będą kładki przy strumyku i od strony Odrów.

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Uwaga wędkarze następne zawody nocne. została wyłączona

Nocne zawody Zarządu i Komisji koła 52 Czarna Woda.

przez Adam | 5 lipca 2020

W nocy z 3 na 4 lipca na jez. Skrzynki, odbyły się nocne zawody Zarządu i Komisji koła 52 Czarna Woda. Udział wzięło w sumie 14 uczestników. Rywalizowano o Puchar Przewodniczącego Miasta Czarna Woda Pana Sebastiana Schmidta. Zawody rozpoczęto od robienia pompek, była prowadzona zbiórka na leczenie małego Olka Lewandowskiego z Czarnej Wody. Zawody rozegrano w luźnej, towarzyskiej atmosferze, dopuszczone metody: gruntowa lub spłąwik. Całą noc działa stołówka prowadzona przez Kolegów Klemensa Rulewskiego i Sławka Prabuckiego. Były kanapki, ryba po grecku, kawa gorąca herbata i inne napoje, a nad ranem gorąca grochówka. Najtwardsi zawodnicy walczyli całą noc z komarami i zimnem do godziny 6 rano.
Najlepszy wynik osiągnął kolega Remigiusz Kiedrowski 2025 pkt, drugi był Piotr Majkowski 1545 pkt, trzeci Roland Wegner 1530 pkt, czwarty Henryk Redzimski 980 pkt, piąty Adam Pliszka 210 pkt. Pozostali zawodnicy zajęli ex equo bardzo dobre 6 miejsce. Puchar zwycięzcom wręczył Przewodniczący Rady Miasta Czarna Woda Sebastian Schmidt, który odwiedził wędkarzy na początku i na zakończenie zawodów.

Przy okazji spotkania Zarządu i Komisji Koła poruszono bieżące tematy i zamierzenia na okres letni.

Podziękowanie dla Kolegi Klemensa za przygotowanie i świetną organizację zawodów a także kolegom Adamowi Prybie ze swoją ekipą i Zbigniewowi Liczywkowi za remonty kładek przed zawodami.

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Nocne zawody Zarządu i Komisji koła 52 Czarna Woda. została wyłączona

Uwaga wędkarze.

przez Adam | 29 czerwca 2020

W nocy z 3 na 4 lipca na jeź. Skrzynki, odbędą się nocne zawody Zarządu i Komisji koła 52 Czarna Woda. W związku z tym prosimy wędkarzy o niezajmowanie kładek i stanowisk od strony kąpieliska w godz. 18.00 piątek 3 lipca do 8.00 sobota 4 lipca. Wolne będą kładki przy strumyku i od strony Odrów.

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Uwaga wędkarze. została wyłączona

Dzień Wędkarza.

przez Adam | 22 czerwca 2020

Najlepsze życzenia z okazji dnia wędkarza sukcesów nad wodą zdrowia i pomyślności w tych trudnych czasach składa kolegom z koła Czarna Woda Zarząd Koła.

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Dzień Wędkarza. została wyłączona

Wyniki zawodów spinningowych o Puchar firmy STEICO.

przez Adam | 21 czerwca 2020

W dniu 20 czerwca 2020, odbyły się na rzece Wdzie kolejne towarzyskie zawody naszego koła. Rywalizowano o Puchar firmy STEICO, zgodnie z tradycją łowiono wszystkie drapieżniki oprócz szczupaka. Zawody rozpoczęły się odprawą o godz. 5.00 Po czym przystąpiono do wędkowania. Pogoda była ciepła, parna ale obyło się bez deszczu. Do rywalizacji przystąpiło 15 zawodników, z czego 10 złowiło rybę. Brały głównie okonie ale był też jeden pstrąg. Wędkowanie zakończono o godz. 10.30, po czym tradycyjnie gorący posiłek, przygotowany przez kol. Klemensa i jego rodzinę. Zwycięzcą zawodów został kol. Tomasz Miszewski z wynikiem 1990 pkt. drugi był Roland Wegner 1785 pkt. trzeci Henryk Redzimski 1225 pkt czwarty Piotr Reszka 990 pkt. piąty Paweł Narloch 960 pkt. Wymieniona piątka zdobyła punkty do Klasyfikacji na wędkarza roku. Puchary zwycięzcom wręczali prezes koła Adam Pryba i wiceprezes Klemens Rulewski. W tym miejscu składamy gorące podziękowania dla zarządu firmy STEICO która solidnie wsparła nasze koło gotówką.

Po zawodach odbyło się krótkie wyjazdowe posiedzenie Zarządu Kola. Omówiono dwa bieżące tematy Pierwsza sprawa to kwestia zgłoszenia się na zawody i nie przybycia bez powiadomienia o tym organizatorów. Ustalono że taka osoba będzie ponosiła podwójny koszt opłaty pod rygorem niedopuszczenia do kolejnych zawodów. Druga sprawa to ustalono potrzebę remontu kładki na Skrzynkach, wstępna data remontu to środa 24 czerwca po południu, osoby chętne do pomocy mogą się zgłaszać telefonicznie pod nr 517 042 832.

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Wyniki zawodów spinningowych o Puchar firmy STEICO. została wyłączona

Zawody spinningowe o Puchar Prezesa firmy STEICO.

przez Adam | 14 czerwca 2020

W dniu 20 czerwca na rzece Wdzie odbędą się zawody spinningowe koła Czarna Woda o Puchar Prezesa firmy STEICO. Zbiórka uczestników o godz. 5.00 na kajakarni. Zapisy u kol. Adama Pliszki tel. 517042832 do czwartku 18 czerwca godz. 19.00, Szczegóły o zasadach zawodów na porannej odprawie. Zwracamy uwagę że jeżeli ktoś się zapisał a nie może z przyczyn losowych przybyć, należy o tym powiadomić organizatorów a nie blokować miejsce i generować niepotrzebne koszty. Zrzutka na ognisko tradycyjnie 20 zł.

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Zawody spinningowe o Puchar Prezesa firmy STEICO. została wyłączona

Wyniki zawodów o Puchar Burmistrza Czarnej Wody.

przez Adam | 14 czerwca 2020

W sobotę 13 czerwca na jeź. Skrzynki odbyły się zawody spławikowe koła Czarna Woda. Walczono o Puchar ufundowany przez Burmistrza Czarnej Wody. W konkursie startowało 25 uczestników chętnych było więcej, ale niestety tylko tyle osób mieści się na kładkach. I tu muszę zamieścić złośliwą uwagę gdy trzeba remontować pomosty przechodzi kilka osób. Zbiórka zawodników o godz. 5.00, po odprawie o godz5.45 przystąpiono do wędkowania, łowiono do godz. 10.00. Pogoda tego dnia była wspaniała, ryby brały dobrze a najlepiej najlepszym. Złowiono kilka ładnych linów i leszczy, oraz sporo drobnicy, uklei płotek czy krąpi. Najlepszy wynik podobnie jak w roku ubiegłym roku osiągnął kol. Roland Wegner 4545 pkt. drugi był Paweł Narloch 3925 pkt. trzeci Roman Gaszkowski 2805 pkt. i dalej kolejno Marcin Tomana, Patryk Gaszkowski, Sergiusz Kiedrowski, Adam Kiedrowski, Remigiusz Kiedrowski, Rafał Polakowski, Jarosław Ossowski, Henryk Redzimski, Wiesław Wróblewski. Wymieniona dwunastka zdobyła punkty do klasyfikacji wędkarz roku. Puchary zwycięzcom wręczał burmistrz pan Arkadiusz Gliniecki który jak zawsze odwiedził wędkarzy nad wodą, i podzielił się z nami uwagami na temat naszej pasji jaką jest wędkarstwo. Puchar za największą rybę (lina) wręczał prezes koła kol. Adam Pryba a otrzymał go Sergiusz Kiedrowski. Po połowach było też coś na ząb przygotowane i podawane przez kol. Klemensa i jego rodzinę w osobach córki pani Magdy i wnuczki Natalki. Tradycyjnie pamiątkowe zdjęcia, niestety zdjęcia grupowe ze względu na dystans nie mieściły się w kadrze. Po rozmowach o zawodach i o tych wielkich rybach które niestety się zerwały zawody zakończono. Do zobaczenia za tydzień nad Wdą.

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Wyniki zawodów o Puchar Burmistrza Czarnej Wody. została wyłączona

Uwaga wędkarze. Zawody o Puchar Burmistrza.

przez Adam | 7 czerwca 2020

W sobotę dnia 13 czerwca na jeź. Skrzynki odbędą się XXVII zawody spławikowe koła, o Puchar Burmistrza Czarnej Wody. Zbiórka uczestników o godz. 5.00 przy strumyku. Łowimy na jedną wędkę zgodnie z regulaminem PZW, szczegóły na porannej odprawie. Zrzutka na ognisko tradycyjnie 20 zł na miejscu zawodów. Ilość miejsc ze wzg. na przepisy ograniczona do 24 osób. Proszę pamiętać o maseczkach i trzymaniu dystansu. Zapisy do czwartku u kol. Adama Pliszki tel. 517042832.

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Uwaga wędkarze. Zawody o Puchar Burmistrza. została wyłączona

Wyniki zawodów pstrąg 2020.

przez Adam | 7 czerwca 2020

W sobotę 6 czerwca na Wdzie odbyły się pierwsze po ograniczeniach związanych z pandemią zawody spinningowe o Puchar Prezesa naszego koła. Startowało 16 zawodników, wędkowano na odcinku Wojtal- Zimne Zdroje. Do punktacji zaliczany był tylko pstrąg. Wyniki nie były oszałamiające bo pstrągi wolały jętkę od blach czy woblerów. Po czterech godzinach wędkowania wyłoniono zwycięzcę, został nim kol. Marek Makowski który kompletem i wynikiem 1354 pkt zdeklasował resztę stawki. Drugie miejsce zajął Jerzy Szlęk, z wynikiem 614 pkt który również złowił największą rybę zawodów. Pozostali zawodnicy solidarnie zajęli trzecie miejsce z wynikiem zerowym. Puchary zwycięzcom wręczył Prezes koła kol. Adam Pryba. Po zawodach gorący poczęstunek i rozmowy o planach na najbliższy okres, zarybianiach i innych tematach pasjonujących wędkarzy. Były tez pamiątkowe zdjęcia w maseczkach, ciekawe jak po latach będzie z identyfikacją. W tym miejscu należą się podziękowania dla kol. Klemensa i jego rodziny za przygotowanie poczęstunku i zawodów, dla Gminy Czarna Woda za wsparcie w postaci nagród i pucharów, oraz kol. Dawida Piesika za udostepnienie pola kajakowego. Do zobaczenia za tydzień na Skrzynkach.

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Wyniki zawodów pstrąg 2020. została wyłączona

Uwaga wędkarze.

przez Adam | 30 maja 2020

W dniu 6 czerwca 2020r tj. w sobotę, odbędą się towarzyskie zawody spinningowe koła Czarna Woda, Pstrąg 2020 o Puchar Prezesa koła. Zbiórka zawodników o godz. 7.00 na kajakarni. Zrzutka na ognisko 20 zł. Proszę pamiętać o posiadaniu przy sobie maseczek i rękawiczek ochronnych. Wędkujemy na Wdzie na odcinku Wojtal- Zimne Zdroje z wyłączeniem odcinka zamkniętego. Szczegóły na porannej odprawie. Zapisy u kol. Adama Pliszki tel. 517042832 do piątku włącznie.

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Uwaga wędkarze. została wyłączona