Mamy nową siedzibę naszego koła.

przez Adam | 10 stycznia 2021

Z końcem grudnia decyzją Burmistrza Czarnej Wody pana Arkadiusza Glinieckiego, nasze koło uzyskało pozwolenie na korzystanie z lokalu w budynku starej szkoły podstawowej, na działalność statutową koła. W tym miejscu składamy serdeczne podziękowania panu Burmistrzowi Arkadiuszowi Glinieckiemu, Przewodniczącemu Rady Gminy panu Sebastianowi Schmidtowi za to że gmina docenia naszą działalność. Nową siedzibę będziemy dzielić z Stowarzyszeniem Ogrodowym „Malina”, z którym byliśmy od wielu lat w starym pomieszczeniu, oraz hufcem ZHP Czarna Woda, tutaj otwiera się świetna możliwość współpracy z młodzieżą. Pomieszczenie to wymaga remontu i adaptacji do naszych potrzeb. Trzeba przerobić instalację elektryczną, wstawić oddzielne drzwi wejściowe, adaptować pomieszczenie zaplecza, pomalować, wyremontować podłogę i położyć panele podłogowe. W późniejszym czasie przeprowadzka i wystrój wnętrza. Zarząd koła zwraca się do kolegów którzy mają umiejętności z branży remontowej o pomoc w tych pracach. Chętni proszę się zgłaszać na numer skarbnika 517 042 832. Są już zgłoszeni trzej członkowie zarządu którzy będą prowadzić poszczególne zadania.

Prezes Koła
Adam Pryba

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Mamy nową siedzibę naszego koła. została wyłączona

Sprzedaż zezwoleń na rok 2021.

przez Adam | 23 grudnia 2020

Sprzedaż zezwoleń na rok 2021, będzie prowadzona w dniach 16 i 30 stycznia 2021. Będę przyjmował w siedzibie koła w godzinach 14.00 do 16.oo. Proszę pamiętać o obowiązku zdawania rejestrów za rok 2020. Osoby które w tym roku płaciły zdalnie przynoszą dowód wpłaty i rejestr za 2019 r. Sprzedaż w reżimie sanitarnym, wchodzimy pojedynczo, maseczki, dystans itp. Aby nie gromadzić się w dużych grupach proszę aby się rejestrować na wybrany dzień i godzinę pod numer telefonu 517042832. Myślę że dzięki rejestracji sprzedaż będzie się odbywać sprawniej i bezpieczniej. Osoby które mają do wymiany legitymacje proszę mnie o tym powiadomić, wymiana wydłuża czas przyjęcia. Nie będzie sprzedaży u mnie w domu. O dalszych terminach będę zamieszczał komunikaty.

Skarbnik Koła
Adam Pliszka

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Sprzedaż zezwoleń na rok 2021. została wyłączona

Sprawozdanie z działalności koła 52 Czarna Woda za rok 2020.

przez Adam | 18 grudnia 2020

W związku z tym że nie będziemy mogli się spotkać w najbliższym czasie na dorocznym zebraniu chciałbym w skrócie przedstawić sprawozdanie o pracy zarządu w mijającym roku 2020.Przedstawiam te informacje w pięciu głównych tematach:
1.Działalność organizacyjna.
2.Sport.
3.Działalność młodzieżowa.
4.Ochrona i zagospodarowanie wód.
5.Zarybienia.
Ad.1 Zarząd odbył w tym roku dwa posiedzenia stacjonarne, od kwietnia spotykaliśmy się przy okazji zawodów lub prac na rzecz koła, lub uzgadniano decyzje telefonicznie. Skarbnik do końca marca prowadził sprzedaż zezwoleń w siedzibie koła, w kwietniu była tylko sprzedaż zdalna, od maja powrócono do sprzedaży tradycyjnej. Mimo tych trudności zanotowano wzrost liczby członków koła ze 151 w roku 2019 do 165 w roku 2020 w tym 8 uczestników.
Prowadzono ankietę nt. odcinka Złów i Wypuść, do końca marca wypowiedziało się 103 członków naszego koła. 90 było przeciw za 13 osób. Na koniec marca decyzją zarządu ankietę zakończono. Przeprowadzono też kolejne mikołajkowe odwiedziny u seniorów powyżej 70 roku życia. Odwiedzono też ze zniczem groby naszych kolegów którzy odeszli na wieczną wachtę. Byliśmy też na spotkaniu OKZW w związku propozycjami z zebrania koła dotyczącymi wymiarów okonia i ryb łososiowatych. Działalność koła spotyka się z dużym poparciem organizacyjnym i finansowym władz Gminy Czarna Woda, Firm STEICO, HENAL i wielu przedsiębiorców z naszej okolicy. Za co składam Serdeczne podziękowania. Dziękuję również kolegom za dobrowolne wpłaty i prace na rzecz koła.
Ad.2 Mimo braku lodu i pandemii udało się nam zorganizować 9 zawodów koła i zawody powiatowe SSR w których nasza drużyna zajęła 1 miejsce. Zawody pod lodowe zorganizowano na pomostach mariny ośrodka Largo na jeź Wdzydze. Pozostałe zawody przeprowadzono w odpowiednim reżimie sanitarnym.
Ad.3 Dzięki możliwości wstępowania do PZW dzieci poniżej 14 roku życia i wędkowania w obecności osoby dorosłej z kartą wędkarską mamy spory wzrost o 7 małych wędkarzy członków koła.
Ad. 4 Dział Ochrony wód został wypunktowany przez komendanta SSR w artykule poniżej. Jeżeli chodzi o zagospodarowanie wód to wyremontowano całkowicie 2 kładki naprawiono pozostałe. Zakupiono i zakonserwowano drewno na remonty kładek, niestety brakuje nam solidnego lodu żeby prowadzić solidny remont.
Nastąpiło też niedobre zdarzenie w lipcu tego roku za sprawą bezmyślnych ludzi zdewastowano rzekę Niechwaszcz i częściowo Wdę. Zginęło Kilkaset kilogramów ryb w tym prawnie chronionych. Sprawa została zgłoszona do odpowiednich służb i jest prowadzone postępowanie.
Ad.5 Zarybiono rzekę Wdę kilkakrotnie pstrągiem był to wylęg oraz narybek i narybkiem lipienia. Jeziora Skrzynki i Smolnik zarybiono sandaczem, szczupakiem linem i węgorzem.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku składam w imieniu swoim i Zarządu kolegom z koła Najlepsze Życzenia.

Adam Pryba
Prezes Koła

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Sprawozdanie z działalności koła 52 Czarna Woda za rok 2020. została wyłączona

Zebranie SSR koła 52 Czarna Woda.

przez Adam | 14 grudnia 2020

W dniu 12 grudnia 2020, odbyło się doroczne posiedzenie straży naszego koła. Ze względu na pandemię udział wzięło pięciu strażników.
Omówiono następujące tematy.
1. Sprawy kontroli naszych wód w 2020 r.
2. Niejasności wokół kontroli z PSR.
3. Ochrona rzek i jezior po zarybianiu.
4. Omówiono temat zmian w limitach lipienia i pstrąga obecnie 2 sztuki łącznie, oraz otwarcie odcinka zamkniętego od mostu kolejowego poniżej Wojtala do mostu drogowego w Klonowicacho obie te zmiany od 1 stycznia 2021.
5. Sprzątanie terenów wokół naszych wód.
6. Wyniki zawodów SSR koła i powiatowych o puchar komendanta powiatowego SSR w których nasza ekipa zajęła pierwsze miejsce.
7. Omówienie sprawy dewastacji rzeki Niechwaszcz w lipcu tego roku.
8. Weryfikacja i przedłużenie legitymacji strażników na rok 2021.
9. Plan działania SSR na rok 2021.
Na koniec składam wszystkim kolegom strażnikom najlepsze życzenia świąteczno-noworoczne dużo wyrozumiałości i rozsądku w dążeniu do wspólnego celu jakim jest ochrona i dbałość o nasze wody.

Klemens Rulewski
kom. SSR koła Czarna Woda

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Zebranie SSR koła 52 Czarna Woda. została wyłączona

Odwiedziny Mikołajkowe u seniorów naszego koła.

przez Adam | 6 grudnia 2020

Tradycyjnie po raz kolejny członek zarządu koła kol. Klemens Rulewski odwiedził seniorów naszego koła tj. osoby 70 plus w sumie 15 osób. Wszyscy seniorzy oprócz życzeń otrzymali mikołajkowe upominki oraz tradycyjny Bożonarodzeniowy opłatek. Koledzy seniorzy byli bardzo ucieszeni i wzruszeni tym że w tym ciężkim pandemicznym okresie pamiętamy o nich. Odwiedziny niestety przebiegały w reżimie sanitarnym, trzeba było zachować dystans i maseczka, nie można było dłużej porozmawiać czy wypić kawę. Akcja zorganizowana głównie przez kol. Klemensa Rulewskiego mogła się odbyć dzięki sponsorom z okolicznych firm. Ofiarodawcy chcą pozostać anonimowi. Dlatego też w imieniu seniorów serdeczne podziękowania za wielkie serce, pamięć i prezenty. Oby za rok mogło być normalniej.

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Odwiedziny Mikołajkowe u seniorów naszego koła. została wyłączona

Odwiedziny cmentarzy.

przez Adam | 2 listopada 2020

Jak co roku zgodnie z tradycją członkowie Zarządu naszego koła w składzie prezes Adam Pryba, wiceprezes Klemens Rulewski, sekretarz Stefan Wasiniewski odwiedzili cmentarze w Czarnej Wodzie i Łęgu by zapalić znicze na grobach kolegów wędkarzy z naszego koła. Udało się to zrobić jeszcze przed zamknięciem cmentarzy. W sumie zapalono 32 znicze na grobach zarówno tych sprzed wielu lat, jak i tych którzy odeszli niedawno.

CZEŚĆ ICH PAMIĘCI.

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Odwiedziny cmentarzy. została wyłączona

Uwaga zawody spinningowe o Puchar Burmistrza Czarnej Wody ODWOŁANE.

przez Adam | 11 października 2020

W związku z wprowadzeniem od soboty 17 października na terenach starostw chojnickiego i starogardzkiego strefy czerwonej, jesteśmy zmuszeni odwołać planowane na dzień 17 października zawody spinningowe o Puchar Burmistrza Czarnej Wody. Za tą decyzję niezależną od organizatorów przepraszamy.

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Uwaga zawody spinningowe o Puchar Burmistrza Czarnej Wody ODWOŁANE. została wyłączona

Wyniki zawodów weteranów koła.

przez Adam | 11 października 2020

W sobotę 10 października odbyły się na jeź Skrzynki zawody dla najstarszych członków koła 52 Czarna Woda. Warunkiem uczestnictwa było ukończenie w tym roku 60 lub więcej lat. Startowało 10 zawodników. Po losowaniu stanowisk o godz. 8.oo rozpoczęto rywalizację. Metoda połowu dowolna, spławik lub szeroko pojęta gruntówka. Pogoda w sumie niezła jak na październik, rano trochę pokropiło, lecz dla miłośników wędkarstwa to nie jest przeszkoda. Łowiono do godz. 11.00, bez konkurencyjnie zwyciężył kol. Ryszard Korczak z wynikiem 2960 pkt. drugie miejsce zajął kol. Mieczysław Polakowski 1110 pkt. były wieloletni czł. zarządu i gospodarz koła który po latach pracy za granicą wrócił w tym roku do koła, kolejne miejsce Adam Pliszka 620 pkt. Po zawodach gorąca karkówka i kiełbasa z grilla a nie grochowa, to uwaga dla wścibskiego pana Wojtka, który na tych zawodach nie miał swojego informatora jak to się teraz ładnie mówi. A tak nawiasem mówiąc uczestników zawodów nikt nie kupuje zupkami na każdych zawodach jest zrzutka na ten cel, jemy i pijemy za swoje. Poczęstunek jak i całe zawody przygotował kol. Henryk Redzimski, Przew. Komisji Rewizyjnej Koła pomysłodawca tej imprezy, za co należą mu się gorące podziękowania. Dobry pomysł bo mamy w kole ponad 45 osób w tym wieku, trzeba tylko do pracować informację o zawodach i wcześniejszy termin. Po posiłku wręczenie pucharów i nagród najlepszym zawodnikom którego dokonał Burmistrz Czarnej Wody pan Arkadiusz Gliniecki. Pan Burmistrz zabrał głos inicjując dyskusję o tym jak cenne dla gminy jest istnienie silnego prężnie działającego koła dającego możliwość rozwijania i realizacji swojego hobby dla mieszkańców Gminy i okolicy. Rozpoczęła się dyskusja podsumowująca ten rok, udało się nam zorganizować jak na ten trudny pandemiczny czas wiele zawodów i spotkań, dających możliwość uczestnictwa wielu kolegom z naszego koła. Prowadzono też działalność zarybieniowa i kontrolną naszych wód ale to już historia na osobny artykuł.

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Wyniki zawodów weteranów koła. została wyłączona

Zawody weteranów koła.

przez Adam | 20 września 2020

W dniu 10 października 2020r odbędą się na jeź. Skrzynki zawody weteranów naszego koła. Warunkiem udziału jest odpowiedni wiek. Mogą startować członkowie naszego koła urodzeni w roku 1960 i starsi. Metoda połowu dowolna, dwie wędki, spławik lub grunt. Zbiórka zawodników o godz. 7.00 przy strumyku. Składka na ognisko 20 zł zbierana na miejscu. Do zdobycia puchary i ciekawe nagrody. Zgłoszenia do dnia 6 października tj. wtorek do kol. Adama Pliszki tel. 517042832. Zarząd koła zaprasza szczególnie kolegów którzy rzadko już biorą udział w zawodach. Będzie okazja zobaczyć kolegów, powspominać stare dzieje.

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Zawody weteranów koła. została wyłączona

Wyniki zawodów SSR Starostwa Starogard

przez Adam | 13 września 2020

W dniu 12 września na jeź. Skrzynki odbyły się kolejne już trzynaste zawody strażników SSR z terenu Starogardzkiego. Uczestniczyło w nich pięć trzyosobowych zespołów z kół Kaliska, Czarna Woda, Pinczyn, Skarszewy i Starogardu. Po odprawie i losowaniu stanowisk przystąpiono do wędkowania, łowiono metodą z gruntu. Po czterech godzinach rywalizacji, zespół sędziowski dokonał podsumowania wyników. Najlepszy wynik uzyskała ekipa gospodarzy tj. koła Czarna Woda w składzie Adam Kiedrowski, Henryk Redzimski, Remigiusz Kiedrowski która uzyskała 5755 pkt. drugie miejsce zajęło koło Skarszewy w składzie Sławomir Stolc, Mieczysław Sikorski, Marcin Rulewski z wynikiem 5025 pkt. trzecie miejsce koło Starogard Miasto w składzie Piotr Sosinski, Krzysztof Płotkowski, Henryk Domachowski z wynikiem 2605 pkt. czwarte miejsce koło Pinczyn a piąte koło Kaliska. W punktacji indywidualnej najlepszy wynik uzyskał kol. Sławomir Stolc z koła Skarszewy 4535 pkt. drugi był Adam Kiedrowski 3490 pkt. trzeci Henryk Redzimski 1400 pkt. obaj z Czarnej Wody. Największą rybę zawodów złowił Sławomir Stolc. Puchary zwycięzcom wręczali kom. SSR starostwa kol. Witold Borkowski, jego zastępca Klemens Rulewski, Sekretarz Starostwa Sebastian Schmidt a okolicznościowe dyplomy dla trzech ekip tj. Skarszew, Starogardu i Czarnej Wody za udział we wszystkich 13 dotychczasowych dorocznych zawodach Prezes koła Czarna Woda Adam Pryba. Po zawodach tradycyjnie poczęstunek który przygotował kol. Klemens Rulewski wznosząc się na wyżyny sztuki kulinarnej. Była pyszna zupa gulaszowa, szwajcar z okraszonymi ziemniakami świeże grzybki i surówki. Była tez kawa i słodycze. W sympatycznej atmosferze i przepięknej pogodzie która towarzyszyła nam przez cały czas zawodów prowadzono rozmowy o przyszłości działalności straży o projektach proponowanych przez sejm zmian w tej materii. Sekretarz Starostwa Przekazał podziękowania od Starosty dla strażników za ich pracę i obiecał wsparcie na przyszłość. Komendant Witold Borkowski zaprosił wszystkie drużyny za rok do Skarszew o ile pozwoli nam na to pandemia i podziękował zebranym za udział w zawodach.

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Wyniki zawodów SSR Starostwa Starogard została wyłączona