Sprzątanie brzegu nad jeź. Wieck.

przez Adam | 29 czerwca 2016

W dniu 30 czerwca tj. w czwartek odbędzie się sprzątanie brzegu przy starym parkingu nad jeź. Wieck. Zbiórka o godz 14.00 nad wodą proszę zabrać gumowe buty i rękawice będziemy zbierać śmiecie oraz usuwać stare łódki. Zapraszamy kolegów wędkarzy szczególnie tych którzy wędkują na Wiecku. Nie będzie cennych nagród do zdobycia ale liczymy na dobrą frekwencję bo zezwolenia na wody bydgoskie wykupiło ok. 50 osób.

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Sprzątanie brzegu nad jeź. Wieck. została wyłączona

Spotkanie Straży Rybackiej koła Czarna Woda.

przez Adam | 20 czerwca 2016

W sobotę 18 czerwca odbyło się spotkanie Zarządu Koła i Straży Rybackiej koła Czarna Woda. W spotkaniu uczestniczył wice prezes okręgu ds. ochrony wód kol. Mirosław Karolczyk. Spotkanie odbyło się po kontroli wód na jeź. Skrzynki, Smolnik i rzece Wdzie. Głównym celem było omówienie bieżących spraw koła, a więc zawody oraz problem posprzątania porzuconych łodzi na jeź. Wieck. Następnie odbyło się wręczenie czapek i koszulek strażnikom koła do używania podczas kontroli. Po tym odbyła się prezentacja nowego nabytku naszej straży tj. łodzi plastikowej, specjalistycznej przyczepki do łodzi oraz silnika elektrycznego wraz z osprzętem. Całość tego zakupu to koszt ponad 8 tys. zł. Udało się nam tę sumę zebrać dzięki pomocy Zarządu Okręgu, zakup przyczepy ok 3 tys. zł.,  Nadleśnictwu Czersk zakup silnika wspólnie ze środkami koła 1500 zł., zakup łodzi, plandeki i sprzętu asekuracyjnego ze środków zebranych od sponsorów oraz członków koła przy okazji zawodów i spotkań koła. Komendant Straży Klemens Rulewski złożył podziękowania dla Zarządu Okręgu na ręce  kol.Mirosława Karolczyka oraz wszystkim którzy przyczynili się do tego zakupu. Dzięki tej łodzi będzie lepsza możliwość przepr0wadzenia kontroli naszych wód.

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Spotkanie Straży Rybackiej koła Czarna Woda. została wyłączona

TOWARZYSKIE ZAWODY SPINNINGOWE O PUCHAR FIRMY STEICO „WDA 2016”

przez Przemek | 20 czerwca 2016

W sobotę tj. 25 czerwca odbędą sie zawody spinningowe o Puchar Firmy STEICO. Zawody rozgrywane są na rzece Wdzie. Do punktacji zaliczane są następujące gatunki ryb : pstrąg potokowy, lipień,kleń,boleń,okoń.

Zbiórka uczestników o godz. 5.00. na Starej Kajakarni.

Opłata startowa 20 zł.

ZAPRASZAMY DO UCZESTNICTWAimages

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania TOWARZYSKIE ZAWODY SPINNINGOWE O PUCHAR FIRMY STEICO „WDA 2016” została wyłączona

XXI piknik wędkarski dla dzieci za nami.

przez Adam | 14 czerwca 2016

W dniu 11 czerwca nad jeź. Szarmachy, odbył się tradycyjnie jak co roku piknik z okazji Dnia Dziecka. W zawodach wędkarskich wzięło udział 34 dzieci podzielonych na dwie grupy wiekowe. Po dwóch godzinach wędkowania wyłoniono zwycięzców. W grupie dzieci młodszych do lat 10 w której było 19 osób pierwsze miejsce zdobył Łukasz Polakowski, drugie miejsce zajął Jakub Piesik a trzecie Jan Ostrowski. W grupie 11 do 13 lat w której startowało 15 zawodników zwyciężył Mateusz Makowski, drugi był Grzegorz Kurszewski a trzecia Agnieszka Pryba.

Wszystkie złowione  rybki wróciły z powrotem do wody, której nawiasem mówiąc jest w jeziorku co roku mniej. Zdobywcy pierwszych trzech miejsc w każdej z grup otrzymali  puchary oraz dyplomy, które wręczali Prezes koła wędkarskiego Czarna Woda Stefan Wasiniewski oraz Dyrektor firmy Steico Sebastian Fabiś. Każde dziecko biorące udział w pikniku niezależnie od wyniku otrzymało nagrodę rzeczową oraz słodycze. Oprócz zawodów wędkarskich były przeprowadzone konkursy zręcznościowe oraz pokazy Straży Pożarnej z Czarnej Wody która przyjechała w tym celu nad jezioro.

Cała imprezę przygotował Stefan Wasiniewski, prowadzenie bufetu Danka Wasiniewska, Hanna Rulewska, bracia Piotr i Jacek Glinicki, prowadzenie zawodów Henryk Redzimski i Adam Pliszka.

Wszystkim tym 0sobom oraz strażakom w imieniu dzieci składamy serdeczne podziękowania. Szczególnie gorące podziękowania należą się sponsorom dzięki którym ten Piknik się odbył. Są to Urząd Miasta Czarna Woda, firma Steico, Drew Trans, koło PZW Czarna Woda, AD-BUD Adam Pryba, Skup Zł0mu Roman Gaszkowski, sklep wędkarski Sobczak  Chojnice, Gabriel Gałgan, Bartosz Pliszka.

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania XXI piknik wędkarski dla dzieci za nami. została wyłączona

Zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka

przez admin | 5 czerwca 2016

W dniu 11 czerwca 2016 tj, w sobotę nad jeziorem Szarmachy, odbędzie się tradycyjny piknik wędkarski z okazji Dnia Dziecka. Zapraszamy dzieci w grupie wiekowej do lat 13 z opiekunami. W programie zawody wędkarskie oraz inne atrakcje. Zbiórka o godzinie 9 nad wodą. Prosimy o zabranie kaloszy dla dzieci. Zapraszamy i życzymy dobrej zabawy.

Koło Wędkarskie Czarna Woda.

 

Tematy: Ogłoszenia, Zawody | Możliwość komentowania Zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka została wyłączona

Sprzątamy brzeg przy kąpielisku nad jeź. Wieck.

przez Kris | 29 maja 2016

Uwaga!!! Dotyczy wędkarzy którzy mają łodzie przy brzegu nad dawnym parkingiem. Otrzymaliśmy pismo od przedstawiciela Gminy Czersk że w związku z planowaną budową kąpieliska prosi się wędkarzy o posprzątanie śmieci wokół swoich łodzi. Wędkarzy którzy mają tam stare nieużywane łodzie prosimy o ich niezwłoczne usunięcie z brzegu jeziora. Proszę sobie wziąć do serca ten komunikat nie chcemy chyba żeby trzeba było stosować sankcje.

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Sprzątamy brzeg przy kąpielisku nad jeź. Wieck. została wyłączona

Wyniki XXIII mistrzostw koła o Puchar Burmistrza Czarnej Wody.

przez Adam | 8 maja 2016

W sobotę 7 maja odbyły się kolejne mistrzostwa koła o Puchar Burmistrza Czarnej Wody, w wędkarstwie spławikowym. Startowało 20 zawodników którzy o godz. 5.00 stawili się na miejscu zbiórki nad jeź Skrzynki. P0 losowaniu stanowisk i zajęciu miejsc na kładkach o godz. 5.45 rozpoczęto połowy które trwały do godz.10.30. Po końcowym sygnale zawodnicy zgłaszali się do komisji sędziowskiej która dokonywała ważenia, oraz ocenę zgodności połowu z regulaminem. W tym roku woda była łaskawa każdy z startujących coś złowił były to głównie płotki i krąpie, ale zdarzył się też leszcz, lin czy okoń. Złowiono ogółem 26812 g ryb. Najlepszy wynik osiągnął kol. Polakowski Rafał 3074 pkt., drugie miejsce zajął Szlęk Jerzy 2480 pkt. trzecie Redzimski Henryk 2382 pkt. Kolejne miejsca zajęli: Kiedrowski  Remigiusz, Miszewski Tomasz, Wegner Roland, Kiedrowski Adam, Kiedrowski  Sergiusz, Trzebiatowski Tadeusz, Ossowski Jarosław, Korczak Ryszard, Gliniecki Piotr. Wymieniona dwunastka uzyskała punkty do G.P. nizinnej koła. Po ważeniu poczęstunek smaczną grochówką  ugotowaną przez kol. Klemensa Rulewskiego. Następnie odbyła się dekoracja zwycięzców, Puchary w imieniu Burmistrza wręczał Przewodniczący Rady Miejskiej pan Sebastian Szmidt, najlepsi zawodnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Urząd Miejski w Czarnej Wodzie oraz koło PZW  Czarna Woda. Wędkujący brawami podziękowali kol. Miszewskiemu i osobom które mu pomagały za wyremontowanie kładek. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą atmosferę spotkania i do zobaczenia niebawem nad wodą.

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Wyniki XXIII mistrzostw koła o Puchar Burmistrza Czarnej Wody. została wyłączona

XIX TOWARZYSKIE ZAWODY SPINNINGOWE ”PSTRĄ WDY 2016” IM. E. JĘDRZEJEWSKIEGO

przez Przemek | 7 maja 2016

16 kwietnia odbyły się kolejne, dziewiętnaste zawody spinningowe „PSTRĄG WDY”. Zawody rozgrywanę są na rzece Wdzie na odcinku od Jazu w Górkach do mostu w Błędnie, czyli na całym odcinku rzeki administrowanym przez Okręg Gdański.

Na miejsce zbiórki, którym jest tradycyjnie Stara Kajakarnia, stawiło się 24  sympatyków czerwonej kropki. Przyjechali koledzy z Tczewa, Skarszew, Pelplina i miejscowi wędkarze z Czarnej Wody.

Po przywitaniu uczestników i omówieniu zasad zawodów  wszyscy rozjechali się na wybranę odcinki rzeki.

Łowiono 5 godz. i sklasyfikowano sześciu zawodników.

I miejsce zajął Marek Makowski z Czarnej Wody

II – Jerzy Szlęk z Czarnej Wody

III- Jacek Gliniecki z Czarnej Wody

IV- Przemek Wieczerzycki z Czarnej Wody

V-Wojciech  Maciejewicz z Tczewa

VI- Ryszard Szyc ze Skarszew

Jak widać w tym roku miejscowi wędkarze nie byli tak gościnni i pokazali ” kto rządzi na Wdzie”. A może po prostu mieli więcej szczęścia.

Po wręczeniu pucharu i nagród, odbyła sie tradycyjnie biesiada wędkarska przy grillu i ognisku.Organizatorzy zadbali o to by nikt głodny nie był. Były kiełbaski, krupniaki, karkówki a kol. Adam Pryba ugotował pyszna zupę rybną.

Podziękowania dla sponsorów tej imprezy tj.

  • Jarosław Kłopotek z Bydgoszczy, głowny i wieloletni fundator nagród
  • Adam Pryba z Czarnej Wody
  • firma Design Fisching „DRAGON” z Białych Błot
  • Mirosław Chmara olimpijczyk z Bydgoszczy
  • Roland Wegner z Czarnej Wody

Specjalne podziękowania dla Piotrów Glinieckiego i Jędrzejewskiego za grillowanie i Państwu Sękowskim za udostępnienie miejsca.

 

 

 

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania XIX TOWARZYSKIE ZAWODY SPINNINGOWE ”PSTRĄ WDY 2016” IM. E. JĘDRZEJEWSKIEGO została wyłączona

Zmarł Kol. Bronisław Ossowski.

przez Adam | 3 maja 2016

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość że w dniu 1 maja zmarł

Ś. P.

Bronisław Ossowski

 

Najstarszy wieloletni członek koła Wędkarskiego w Czarnej Wodzie.

Na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

 

Msza żałobna za kolegę Bronisława będzie odprawiona w środę 4 maja, o godz. 10.00 w kościele parafialnym w Łęgu .

Wyrazy szczereg0 współczucia Rodzinie Zmarłego składają wędkarze z koła PZW w Czarnej Wodzie.

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Zmarł Kol. Bronisław Ossowski. została wyłączona

XXIII Zawody spławikowe o Puchar Burmistrza Czarnej Wody.

przez Kris | 28 kwietnia 2016

W dniu 7 maja tj. w sobotę na jeź. Skrzynki odbędą się spławikowe mistrzostwa koła o Puchar Burmistrza Czarnej Wody. Zbiórka uczestników o godz.5.00 przy strumyku. Czas połowu 5 godz. Zgłoszenia do czwartku włącznie u kol. Adama Pliszki tel.517 042 832. Dla zwycięzców nagrody ufundowane przez Urząd Gminy i koło Czarna Woda. Ilość miejsc na kładkach ograniczona do 22 osób. Pozostałe zgłoszenia będą to stanowiska z brzegu dlatego proszę zabrać długie buty. Zawody zaliczane są do Grand Prix koła w kategorii nizinnej. Po zawodach tradycyjnie poczęstunek. Składka na ognisko 20 zł.

Zapraszam w imieniu organizatorów.