Listopadowe zawody spinningowe dwóch jezior.

przez Adam | 26 października 2021

W sobotę 6 listopada na jeziorach Skrzynki i Smolnik odbędą się zawody spinningowe. Zbiórka uczestników na placu przy restauracji Ostoja o godzinie 7.00. Zrzutka na ognisko 20zł. Zapisy u kol. Adama Pliszki tel. 517042832 do wtorku 2 listopada 2021. Szczegóły i zasady na porannej odprawie.

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Listopadowe zawody spinningowe dwóch jezior. została wyłączona

Wyniki zawodów Lipień Wdy

przez Adam | 24 października 2021

W dniu 23 października na rzece Wdzie odbyły się zawody muchowe Lipień Wdy. Startowało 11 zawodników. Niestety pogoda była nieprzyjemna na dodatek ryby nie brały. Najlepszy wynik osiągnął Marek Makowski który otrzymał puchar z rąk przewodniczącego Rady Gminy Czarna Woda Sebastiana Schmidta. Po zawodach gorąca zupa gulaszowa przygotowana przez kolegę Klemensa Rulewskiego która przydała się szczególnie kolegom którzy zaliczyli morsowanie w zimnej wodzie. Następnie pamiątkowe zdjęcia i rozmowy o planach na listopad.

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Wyniki zawodów Lipień Wdy została wyłączona

Uwaga wędkarze zawody muchowe na Wdzie.

przez Adam | 13 października 2021

W dniu 23 października na rzece Wdzie odbędą się zawody muchowe o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy. Zbiórka uczestników o godz.7.00 na Starej Kajakarni. Zapisy u kol. Adama Pliszki tel. 517042832 do 20 października. Składka na ognisko 20 zł.
Zasady wędkowania na porannej odprawie.

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Uwaga wędkarze zawody muchowe na Wdzie. została wyłączona

Notatki z życia koła.

przez Adam | 12 października 2021

Uczestnictwo w obchodach70 lecia koła Skarszewy- Prezes Adam Pryba i wiceprezes Klemens Rulewski.
Udział we wręczeniu dyplomów i nagród 18 laureatom konkursu plastycznego zorganizowanego przez Zarząd Okręgu PZW, uczestniczyli Prezes Adam Pryba i vice Klemens Rulewski. Szczegóły na stronie internetowej Szkoły Podstawowej.
Odłów kontrolny węgorza na jeź Smolnik
Zarybienie jeziora Smolnik narybkiem węgorza.
Zarybienie rzeki Wdy Lipieniem

Zawody gruntowe z okazji 70 lecia koła Skarszewy-uczestniczyli Rafał Polakowski trzecie miejsce, Marek Makowski szóste miejsce i Henryk Redzimski.
Zawody spławikowe z okazji 75 lecia koła Pzw Starogard- uczestniczyli Marcin Tomana czwarte miejsce, Marek Makowski, Rafał Polakowski.
Zawody o Puchar komendanta SSR Witolda Borkowskiego, nasza drużyna w składzie Henryk Redzimski, Tomasz Miszewski, Radosław Szlęk zajęła drugie miejsce.
Zawody spinningowe Puchar Jesieni, jeź Zduny, najlepszy z naszej ekipy Mateusz Makowski zajął drugie miejsce łowiąc szczupaka 77cm parz zdjęcie poniżej.

Planowane są zawody: Lipień Wdy- październik i Spinning 2 jezior(Skrzynki+ Smolnik)- listopad

Planowane są odwiedziny grobów zmarłych wędkarzy.
Zebranie Sprawozdawczo Wyborcze odbędzie się pod koniec listopada, będzie o tym szczegółowa informacja.

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Notatki z życia koła. została wyłączona

Wyniki zawodów seniorów.

przez Adam | 10 października 2021

W sobotę 9 października odbyły się na jeź. Skrzynki między kołowe zawody seniorów. Startowało 6 zawodników ze Skarszew i 11 z Czarnej Wody. Po porannej odprawie przy kawie, losowanie stanowisk. O godz. 8.00 rozpoczęto wędkowanie. Metoda połowu dowolna, spławik lub szeroko pojęta gruntówka. Pogoda wspaniała, cicho lekki 2 stopniowy przymrozek rano i urokliwe klimaty polskiej jesieni kolorowe liście drzew, trochę mgiełki. Po trzech godzinach wędkowania zakończono rywalizację. Pierwsze miejsce zajął kol. Zygfryd Borkowski, drugie Bogdan Froelich obaj z koła Skarszewy trzecie Adam Pliszka, czwarte Zdzisław Paszek z Czarnej Wody, dalej Mieczysław Woźny i Kazimierz Pocheć. Puchary zwycięzcom wręczał Sekretarz Starostwa Starogard Sebastian Schmidt który przekazał najlepsze życzenia dla wędkarzy od Pana Starosty Kazimierza Chyły. Uczestnicy spotkania brawami podziękowali za ufundowanie nagród i umożliwienie zorganizowania tego integracyjnego spotkania. Podziękowano również kol. Henrykowi Redzimskiemu pomysłodawcy i organizatorowi wspólnie z kol. Mariuszem Główczewskim za obsługę zawodów. Po części oficjalnej pamiątkowe zdjęcia oraz poczęstunek tym razem kurczak z rusztu oraz rozmowy o planach na jesień. Będą jeszcze dwa zawody ale o tym w osobnym artykule.

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Wyniki zawodów seniorów. została wyłączona

Zawody Wędkarzy Seniorów.

przez Adam | 30 września 2021

W dniu 9 października na jeź. Skrzynki odbędą się zawody wędkarskie dla wędkarzy 60+ czyli roczniki od 1961 włącznie i starsze. Zbiórka nad jeziorem przy strumyku o godz. 7.00. Zapisy do wtorku 5 października u kol. Klemensa Rulewskiego tel.518 185 145. Zrzutka na ognisko 20 zł. Łowimy na dwie wędki, szczegóły przy zgłaszaniu. Zapraszamy kolegów do udziału.

Zarząd Koła.

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Zawody Wędkarzy Seniorów. została wyłączona

Wyniki zawodów o Puchar Prezesa koła.

przez Adam | 29 sierpnia 2021

W dniu 28 sierpnia odbyły się kolejne zawody naszego koła. Tym razem rywalizowano o Puchar Prezesa Koła 52 Czarna Woda. Zbiórka zawodników o godz. 5.15, przy jeź. Skrzynki, startowało 22 zawodników. Po odprawie i losowaniu stanowisk przystąpiono do rywalizacji. Pogoda wspaniała jak na późne lato, cicho i mimo groźnych zapowiedzi służb meteo bez deszczu trochę mgieł rano. Wędkowano na dwie wędki z gruntu. W ruch poszły feedery metody i tradyycyjne gruntówki z bombką. Po czterech godzinach wędkowania wyłoniono zwycięzcę. Najlepszy wynik i pierwsze miejsce zajął Tomana Marcin, drugi Makowski Mateusz, trzeci Makowski Marek i dalej kolejno, Keister Rafał, Gaszkowski Roman, Ossowski Jarosław. Puchar za największą rybę zawodów okonia 36 cm, 595 g w przeliczeniu
na gatunki otrzymał Makowski Mateusz. Po zawodach gorąca kiełbasa i karkówka z grilla przygotowana przez kol. Prezesa Adama Prybę z córką Agnieszką z jej kolegą za co otrzymali gorące brawa od zgromadzonych. Puchary zwycięzcom wręczał Prezes Adam Pryba a za największą rybę skarbnik Adam Pliszka. Było też 11 nagród, można było wybierać. Po zawodach informacja o ostatnich zarybieniach węgorzem Skrzynek i Smolnika a także o udziale naszych kolegów w zawodach z ok. 70 lecia koła Skarszewy gdzie Polakowski Rafał i Makowski Marek zajęli odpowiednio trzecie i szóste miejsce. W zawodach z ok. 75 lecia koła Starogard Marcin Tomana zajął czwarte miejsce. Kol. Klemens Rulewski przedstawił plan zawodów na jesień i tak będą zawody na Skrzynkach 60 + dla seniorów koła, Lipień Wdy i spinningowe na dwóch jeziorach Skrzynki i Smolnik.

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Wyniki zawodów o Puchar Prezesa koła. została wyłączona

Zawody gruntowe o Puchar Prezesa Koła.

przez Adam | 22 sierpnia 2021

W dniu 28 sierpnia tj. w Sobotę odbędą się na jeziorze Skrzynki zawody gruntowe o Puchar Prezesa Koła Czarna Woda. Zbiórka zawodników o godz. 5.15 przy strumyku nad jeziorem Skrzynki. Łowimy na dwie wędki gruntowe (bez spławika). Dolny wymiar ryb zaliczonych do punktacji 18 cm, reszta zgodnie z regulaminem PZW. Ilość miejsc na zawodach to niestety tylko 22 osoby, ogranicza nas ilość kładek. Składka na ognisko 20 zł zbierana na miejscu. Prezes koła kol. Adam Pryba zaprasza kol. wędkarzy do udziału w rywalizacji. Po zawodach informacja o zamierzeniach koła na jesień. Kolega Klemens przypomina o przynoszeniu starego sprzętu wędkarskiego typu kołowrotki wędki itp.do wystroju siedziby koła.

Prezes Koła Adam Pryba.

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Zawody gruntowe o Puchar Prezesa Koła. została wyłączona

Spotkanie w nowej siedzibie Koła.

przez Adam | 9 sierpnia 2021

W dniu 7 sierpnia odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby koła 52 Czarna Woda. Przecięcia symbolicznej wstęgi dokonali Burmistrz Czarnej Wody Arkadiusz Gliniecki i Prezes Okręgu Gdańskiego PZW Mieczysław Górski. Wśród zaproszonych gości byli, Przewodniczący Rady Gminy Sebastian Schmidt, Wice Prezes ZO Włodzimierz Szarafin, Sekretarz Zo Zdzisław Nowakowski, Czł. ZO Witold Borkowski, Dyr. Biura ZO Piotr Klimowicz, Dyr. Szkoły Podstawowej w Czarnej Wodzie Józef Milewski, wieloletni były Burmistrz Czerska Marek Jankowski. Nasze koło reprezentowali Prezes Adam Pryba, Wice Prezes Klemens Rulewski, Skarbnik Adam Pliszka, członkowie Zarządu Koła Roman Gaszkowski i Jerzy Szlęk. Przywitania gości dokonał Prezes Adam Pryba. Po uroczystości otwarcia nastąpiło wręczenie przez Prezesa Mieczysława Górskiego nagród i wyróżnień dla dzieci z Czarnej Wody których prace wzięły udział w konkursie plastycznym ogłoszonym przez ZO Gdańsk pod hasłem ,,Z wędką blisko natury” W sumie nasza młodzież pokazała się z bardzo dobrej strony na 25 punktowanych w różnych grupach wiekowych miejsc nasi zdobyli 13 nagród i 5 wyróżnień. Nagrody przekazane zostały na ręce Dyrektora Szkoły Józefa Milewskiego. Uroczyste wręczenie dzieciom odbędzie się na początku roku szkolnego. Również Burmistrz Arkadiusz Gliniecki, Dyr. Szkoły Józef Mileweski, i Kierownik Biblioteki Joanna Gwizdała zostali uhonorowani okolicznościowymi statuetkami przez Prezesa Okręgu. Z kolei przedstawiciele Okręgu otrzymali piękne pamiątkowe zestawy woblerów wykonane przez Radosława Szlęka. Goście oglądali wystrój lokalu, szczególny zachwyt wzbudziły wystawa woblerów wykonanych przez Jerzego i Radosława Szlęków, oraz sztuczne muchy wykonane przez Marcina Tomanę. Po części oficjalnej rozmowy robocze na tematy które leżą nam na sercu, głównie o możliwości pozyskania wód nizinnych w najbliższej okolicy. Członkowie Zarządu okręgu zobowiązali się podjąć w tym kierunku działania.

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Spotkanie w nowej siedzibie Koła. została wyłączona

Wyniki zawodów o puchar Firmy GRAVEL.

przez Adam | 18 lipca 2021

W dniu 17 lipca odbyły się kolejne już szóste w tym roku zawody koła Czarna Woda. Były to zawody spławikowe na jeź. Skrzynki o puchar Prezesa Firmy GRAVEL Pogoda wspaniała, atmosfera zawodów również, a co najważniejsze rybki chętnie współpracowały. Łowiono od godz. 6.00 do 10.00. Najlepszy wynik osiągnął kol. Marcin Tomana 5295 pkt. drugi Jarosław Ossowski 3460 pkt. trzeci Henryk Redzimski 2905 pkt. czwarty Tomasz Miszewski 2720 pkt. piąty Andrzej Babiński 2390 pkt. szósty Sławomir Prabucki 2345pkt. który również złowił największą rybę zawodów leszcza. Łowiono głównie krąpie, płocie, ukleje ale były też liny i leszcze. Po ważeniu ryb tradycyjna przekąska pół świetnego kurczaka z rożna plus surówka, można było się najeść. Przy kuchni uwijały się panie Ania Makowska i Magda Rulewska za co otrzymały w podziękowaniu gorące brawa od wędkarzy. Puchary i nagrody najlepszym wręczał Prezes Firmy GAVEL Pan Marek Jankowski który wraz z synami i wnukiem są członkami naszego koła. Firma GRAVEL ufundowała nagrody i puchary na te zawody. Pan Marek Jankowski powiedział kilka słów do wędkarzy o możliwościach współpracy i przyjemności czerpania z wypoczynku z wędką nad wodą. Zgromadzeniu podziękowali brawami panu Jankowskiemu. Po części oficjalnej rozmowy o planach na sierpień czekają nas zawody gruntowe o Puchar Prezesa naszego koła, zawody dla seniorów 60 + , nasza ekipa jedzie na zawody z okazji 70-lecia koła Skarszewy. Niestety znowu bałagan po pseudo wędkarzach nocnych, ślady po ogniskach resztki po jedzeniu puszki, butelki. Będą kontrole z policją trzeba takich niechlujów ukrócić.

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Wyniki zawodów o puchar Firmy GRAVEL. została wyłączona