Wyniki XXIII mistrzostw koła o Puchar Burmistrza Czarnej Wody.

przez Adam | 8 maja 2016

W sobotę 7 maja odbyły się kolejne mistrzostwa koła o Puchar Burmistrza Czarnej Wody, w wędkarstwie spławikowym. Startowało 20 zawodników którzy o godz. 5.00 stawili się na miejscu zbiórki nad jeź Skrzynki. P0 losowaniu stanowisk i zajęciu miejsc na kładkach o godz. 5.45 rozpoczęto połowy które trwały do godz.10.30. Po końcowym sygnale zawodnicy zgłaszali się do komisji sędziowskiej która dokonywała ważenia, oraz ocenę zgodności połowu z regulaminem. W tym roku woda była łaskawa każdy z startujących coś złowił były to głównie płotki i krąpie, ale zdarzył się też leszcz, lin czy okoń. Złowiono ogółem 26812 g ryb. Najlepszy wynik osiągnął kol. Polakowski Rafał 3074 pkt., drugie miejsce zajął Szlęk Jerzy 2480 pkt. trzecie Redzimski Henryk 2382 pkt. Kolejne miejsca zajęli: Kiedrowski  Remigiusz, Miszewski Tomasz, Wegner Roland, Kiedrowski Adam, Kiedrowski  Sergiusz, Trzebiatowski Tadeusz, Ossowski Jarosław, Korczak Ryszard, Gliniecki Piotr. Wymieniona dwunastka uzyskała punkty do G.P. nizinnej koła. Po ważeniu poczęstunek smaczną grochówką  ugotowaną przez kol. Klemensa Rulewskiego. Następnie odbyła się dekoracja zwycięzców, Puchary w imieniu Burmistrza wręczał Przewodniczący Rady Miejskiej pan Sebastian Szmidt, najlepsi zawodnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Urząd Miejski w Czarnej Wodzie oraz koło PZW  Czarna Woda. Wędkujący brawami podziękowali kol. Miszewskiemu i osobom które mu pomagały za wyremontowanie kładek. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą atmosferę spotkania i do zobaczenia niebawem nad wodą.

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Wyniki XXIII mistrzostw koła o Puchar Burmistrza Czarnej Wody. została wyłączona

XIX TOWARZYSKIE ZAWODY SPINNINGOWE ”PSTRĄ WDY 2016” IM. E. JĘDRZEJEWSKIEGO

przez Przemek | 7 maja 2016

16 kwietnia odbyły się kolejne, dziewiętnaste zawody spinningowe „PSTRĄG WDY”. Zawody rozgrywanę są na rzece Wdzie na odcinku od Jazu w Górkach do mostu w Błędnie, czyli na całym odcinku rzeki administrowanym przez Okręg Gdański.

Na miejsce zbiórki, którym jest tradycyjnie Stara Kajakarnia, stawiło się 24  sympatyków czerwonej kropki. Przyjechali koledzy z Tczewa, Skarszew, Pelplina i miejscowi wędkarze z Czarnej Wody.

Po przywitaniu uczestników i omówieniu zasad zawodów  wszyscy rozjechali się na wybranę odcinki rzeki.

Łowiono 5 godz. i sklasyfikowano sześciu zawodników.

I miejsce zajął Marek Makowski z Czarnej Wody

II – Jerzy Szlęk z Czarnej Wody

III- Jacek Gliniecki z Czarnej Wody

IV- Przemek Wieczerzycki z Czarnej Wody

V-Wojciech  Maciejewicz z Tczewa

VI- Ryszard Szyc ze Skarszew

Jak widać w tym roku miejscowi wędkarze nie byli tak gościnni i pokazali ” kto rządzi na Wdzie”. A może po prostu mieli więcej szczęścia.

Po wręczeniu pucharu i nagród, odbyła sie tradycyjnie biesiada wędkarska przy grillu i ognisku.Organizatorzy zadbali o to by nikt głodny nie był. Były kiełbaski, krupniaki, karkówki a kol. Adam Pryba ugotował pyszna zupę rybną.

Podziękowania dla sponsorów tej imprezy tj.

  • Jarosław Kłopotek z Bydgoszczy, głowny i wieloletni fundator nagród
  • Adam Pryba z Czarnej Wody
  • firma Design Fisching „DRAGON” z Białych Błot
  • Mirosław Chmara olimpijczyk z Bydgoszczy
  • Roland Wegner z Czarnej Wody

Specjalne podziękowania dla Piotrów Glinieckiego i Jędrzejewskiego za grillowanie i Państwu Sękowskim za udostępnienie miejsca.

 

 

 

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania XIX TOWARZYSKIE ZAWODY SPINNINGOWE ”PSTRĄ WDY 2016” IM. E. JĘDRZEJEWSKIEGO została wyłączona

Zmarł Kol. Bronisław Ossowski.

przez Adam | 3 maja 2016

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość że w dniu 1 maja zmarł

Ś. P.

Bronisław Ossowski

 

Najstarszy wieloletni członek koła Wędkarskiego w Czarnej Wodzie.

Na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

 

Msza żałobna za kolegę Bronisława będzie odprawiona w środę 4 maja, o godz. 10.00 w kościele parafialnym w Łęgu .

Wyrazy szczereg0 współczucia Rodzinie Zmarłego składają wędkarze z koła PZW w Czarnej Wodzie.

Tematy: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Zmarł Kol. Bronisław Ossowski. została wyłączona

XXIII Zawody spławikowe o Puchar Burmistrza Czarnej Wody.

przez Kris | 28 kwietnia 2016

W dniu 7 maja tj. w sobotę na jeź. Skrzynki odbędą się spławikowe mistrzostwa koła o Puchar Burmistrza Czarnej Wody. Zbiórka uczestników o godz.5.00 przy strumyku. Czas połowu 5 godz. Zgłoszenia do czwartku włącznie u kol. Adama Pliszki tel.517 042 832. Dla zwycięzców nagrody ufundowane przez Urząd Gminy i koło Czarna Woda. Ilość miejsc na kładkach ograniczona do 22 osób. Pozostałe zgłoszenia będą to stanowiska z brzegu dlatego proszę zabrać długie buty. Zawody zaliczane są do Grand Prix koła w kategorii nizinnej. Po zawodach tradycyjnie poczęstunek. Składka na ognisko 20 zł.

Zapraszam w imieniu organizatorów.

Zmarł Kol. Bolesław Sztormowski

przez Kris | 21 kwietnia 2016

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość że 21 kwietnia zmarł

Ś.P.

Bolesław Sztormowski

Współzałożyciel i wieloletni Wiceprezes Koła Wędkarskiego w Czarnej Wodzie

Na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

Pożegnanie kolegi Bolesława rozpocznie się w sobotę 23 kwietnia w kościele parafialnym w Łęgu o godz. 10.30

Wyrazy szczerego współczucia Rodzinie Zmarłego składają wędkarze z koła PZW w Czarnej Wodzie.

 

 

 

XIX Towarzyskie Zawody Pstrąg Wdy im. E. Jędrzejewskiego.

przez Kris | 4 kwietnia 2016

W sobotę 16 kwietnia odbędą się XIX spiningowe otwarte zawody ,, Pstrąg Wdy ” dla wszystkich wędkarzy PZW. Zbiórka zawodników o godz. 7.00 na Starej Kajakarni w Czarnej Wodzie. Składka na ognisko 20 zł. Zgłoszenia do kol. Przemysława Wieczerzyckiego do czwartku 14 kwietnia  tel. 507018343. Informacje o szczegółach dotyczących zawodów również u kol. Przemka.

 

 

 

Zebranie sprawozdawcze koła za rok 2015.

przez Adam | 22 lutego 2016

W dniu 7 lutego odbyło się zebranie sprawozdawcze Koła Czarna Woda za rok 2015. Przyjęto sprawozdanie Zarządu i Organów Koła za rok 2015 oraz przedstawiono założenia działalności na rok 2015. W zebraniu uczestniczyło 26 członków koła oraz zaproszeni goście: Wiceprezes Zarządu Okręgu kol. Mirosław Karolczyk i Komendant Powiatowy SSR kol. Witold Borkowski. Wręczono wyróżnienia i odznaczenia za aktywną działalność na rzecz Koła.

Wyniki zawodów o Puchar firmy Henal

przez Kris | 2 lutego 2016

W dniu  30 stycznia odbyły się kolejne trzecie już w tym roku zawody podlodowe. Zawody zostały rozegrane na jeź. Płocicz, dopuszczono łowienie na mormyszkę lub wędkę spławikową. Po ponad  trzygodzinnych połowach wyłoniono zwycięzcę a został nim Henryk Redzimski z wynikiem 2816 g, drugi był Piotr Majkowski z wynikiem 2262 g, trzecie miejsce zajął Jerzy Szlęk z wynikiem 1742 g. Kolejne miejsca zajęli ; Marian Majkowski 1222 g, Patryk Gaszkowski 1192 g, Adam Pliszka 1078 g. Pierwsza trójka otrzymała Puchary i nagrody które ufundował i wręczał Prezes firmy Henal pan Henryk Gaszkowski, specjalny puchar otrzymał również najmłodszy wędkarz zawodów junior Makowski. Złowione ryby po zważeniu wróciły do wody.

Po zawodach wspaniała zupa gulaszowa przygotowana przez kol. Klemensa Rulewskiego któremu dzielnie pomagała pani Monika Gaszkowska.  Sponsorowi i organizatorom w imieniu wędkarzy składamy serdeczne podziękowania, dzięki nim mamy już trzecie zawody na lodzie w tym roku.

 

 

Kolejne zawody podlodowe w tym roku

przez Kris | 24 stycznia 2016

W dniu 30 stycznia 2016 r tj.  w sobotę odbędą się na jez. Płocicz podlodowe zawody o Puchar Prezesa firmy ,,Henal”. Zbiórka zawodników o godz. 7.00 przy jez. Płocicz. Udział mogą wziąć członkowie koła Czarna Woda. Łowimy na jedną wędkę ( spławik lub mormyszka). Zawody będą przeprowadzone na żywej rybie. Zgłoszenia do dnia 28 stycznia tj. czwartku u kol. Romana Gaszkowskiego tel. 692561303. Dla zwycięzców puchary, nagrody i poczęstunek dla wszystkich.

Zapraszamy do udziału – Organizatorzy .

Uwaga Wędkarze!!! Zebranie Sprawozdawcze.

przez Adam | 24 stycznia 2016

W dniu 7 lutego tj. w niedzielę o godz. 11.00, drugi termin 11.15 w sali konferencyjnej UM w Czarnej Wodzie, odbędzie się zebranie sprawozdawcze koła 52 PZW Czarna Woda. W programie sprawozdanie Zarządu i Organów Koła za rok 2015. Informacja o zasadach połowów ,zarybianiu, planach na rok 2016 itp. Wręczenie odznaczeń i wyróżnień, pucharów za klasyfikację GP koła nizinną i górską.

Serdecznie zapraszamy kolegów wędkarzy do udziału w tym dorocznym spotkaniu.

Zarząd Koła.