Zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka

przez Kris | 9 czerwca 2008

Dnia 31 maja 2008r odbyły się na Jeziorze Szarmachy w Lubikach zawody wędkarskie dla dzieci, zorganizowane z okazji Dnia Dziecka. Konkurs wędkarski odbył się w 2 kategoriach: kategoria 1 dla dzieci od 3 do 10 lat, kategoria 2 dla dzieci od 11 do 13 lat.

W pierwszej kategorii startowało 40 uczestników, zwycięzcą został Miłosz Mokwa, II miejsce – Karol Stormowski, III miejsce – Miłosz Chełmowski. W drugiej kategorii udział wzięły 22 osoby, I miejsce przyznano Patrycji Kiedrowskiej, II miejsce – Agacie Wieczerzyckiej, III miejsce – Łukaszowi Łepek.

Laureaci otrzymali medale, które wręczył Burmistrz Czarnej Wody Jan Grzonka, oraz Wiceprezes Zarządu Okręgu PZW Gdański Mirosław Karolczuk. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali nagrody rzeczowe i słodycze.
W trakcie imprezy odbyły się również inne konkursy. W konkursie wiedzy ekologiczno wędkarskiej zwyciężył Maksymilian Chełmowski. Kolejne miejsca przyznano Wiktorii Polakowskiej i Martynie Mokwa. W konkursie rzutu do celu I miejsce zajął Karol Kuszewski, II miejsce – Sebastian Łepek, III miejsce – Kamil Strączek. Najmłodsi uczestnicy w tym czasie brali udział w konkursie wiedzy wędkarskiej. Wszyscy wykazali się doskonałą znajomością tematyki. Jak co roku młodzież sprzątała brzeg jeziora wraz z przyległymi terenem. Najwięcej śmieci zabrał Kacper Strzelka, nieco mniej Dominika Linda oraz Tomasz Kubisz. Mamy nadzieję, że przeprowadzona zabawa wyrobi w młodych ludziach umiejętności dbania o środowisko. Atrakcją dla dzieci były pokazy Strażaków (OPS Czarna Woda) z użyciem nowego wozu bojowego. Organizatorzy zadbali również o żołądki dzieci oferując kiełbaski z rusztu, oranżadę i bułeczki przygotowane przez panie H. Rulewską, D. Waśniewską, B. Redzimską i J. Śmieszek.

Zawody z okazji Dnia Dziecka zorganizowane zostały przez: K. Rulewskiego, H. Redzimskiego, A. Pliszka, S. Wasiniewskiego, P. Wieczerzyckiego, T. Musiała, K. Pliszkę i dzięki pomocy finansowej sponsorów. Obecny był także, już po raz 13, Senator RP Andrzej Grzyb. Całość została sfilmowana przez Zygmunta Śmieszka z Chojnic.

Serdecznie zapraszamy wszystkich za rok.

Klemens Rulewski

Tematy: Zawody | Możliwość komentowania Zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka została wyłączona