Zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka

przez Kris | 8 czerwca 2009

To były już XIV zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka. Odbyły się jak co roku, dzięki uprzejmości pana Wojciecha Kuczkowskiego, na jeziorze Szarmachy.
Uczestnicy startowali w dwóch grupach wiekowych. W grupie dzieci 3-10 lat uczestniczyły 42 osoby. Zwycięzcą został Oskar Pukownik, II miejsce zajął Rafał Kurszewski a III Konrad Błaszak. W grupie wiekowej 11-13 lat było 28 uczestników, zwyciężyła Anna Chabowska, II miejsce przypadało Natalii Redzimskiej a III Karolowi Stormowskiemu. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe i koszyki słodyczy, a zwycięzcy również medale.
Podczas zawodów odbył się finał konkursu plastycznego o tematyce wędkarskiej. Wpłynęły 23 prace, a wyboru najlepszych dokonał Senator RP Andrzej Grzyb. W grupie wiekowej do 8 lat wygrała Kornelia Majchrzak, II miejsce zajął Miłosz Chełmowski, III – Paulina Musiał. W grupie 9-13 lat autorem najlepszej pracy okazał sie Kamili Słomiński, II miejsce przypadło Dawidowi Reszce, III Krystianowi Czapiewskiemu. W konkursie wiedzy ekologicznej największą wiedzą wykazał się Maksymilian Chełmowski, druga  była Anna Słomińska, III Karolina Dąbrowska. Uczestnicy obu konkursów otrzymali nagrody rzeczowe i słodycze, a najlepsi również krzewy ozdobne.
Odbyły się też inne konkursy, takie jak „Łowienie ryb na sucho”, „Co wiesz o rybach?” czy napełnianie pojemnik wodą. Uczestnicy tych konusów otrzymali drobne nagrody rzeczowe oraz słodycze.
Już tradycją dziecięcych zawodów wędkarskich stały się pokazy strażackie w wykonaniu Ochotniczej Straży Pożarnej z Czarnej Wody. Mali uczestnicy strażackich pokazów także otrzymali słodycze.
Było więc dużo nagród i mnóstwo słodkości, a to dzięki niezawodnym sponsorom, Młodzi zawodnicy otrzymali również czerwoną oranżadę, bułki i gorące kiełbaski przygotowane przez panie: Hannę Rulewską, Danutę Wasiniewską oraz Barbarę Redzimską.
Na zawody przybyli także stali niezawodni przyjaciele dzieci: Senator RP Andrzej Grzyb, Burmistrz Miasta Czarna Woda Jan Grzonka, radny powiatu Henryk Kuchta i wiceprzewodniczący Zarządu Okręgu PZW Mirosław Karolczyk.
W przygotowywaniu zawodów pomagali: Tomasz Musiał, Stefan Wasiniewski, Adam Pliszka, Andrzej Forc, Henryk Redzimski, Przemysław Wieczerzycki, Krzysztof Pliszka, za co wszystkim bardzo dziękuję.

Klemens Rulewski

Tematy: Nieoznaczone | Możliwość komentowania Zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka została wyłączona