XV ZAWODY WĘDKARSKIE Z OKAZJI DNIA DZIECKA

przez Kris | 20 czerwca 2010

Dnia 5 czerwca 2010 r na jeziorze Szarmachy w Lubikach odbyły się XV Zawody Wędkarskie z okazji Dnia Dziecka. Tak jak w poprzednich latach, tak tego roku również frekwencja dopisała – w konkurencji wędkarskiej startowało 54 dzieci. W kategorii do lat 10 I miejsce zajął Miłosz Mokwa, II Jakub Gliniecki, a III Rafał Kurszewski. W grupie 11-13 lat I miejsce przypadło Karolowi Stormowskiemu, II Karinie Prochoń, a III Annie Słomińskiej. Zwycięzcy otrzymali puchary a wszyscy uczestnicy nagrody-akcesoria wędkarskie i słodycze. Dziewczęta, które zajęły najwyższe miejsca w danej kategorii zostały dodatkowo obdarowane książkami ufundowanymi przez vice prezesa Z.O. PZW kol. Mirosława Karolczyka. Podczas imprezy odbyły się różne konkursy, sprawdzające wiedzę i umiejętności młodych ludzi. W konkursie wiedzy ekologiczno-wędkarskiej udział wzięło 10 dzieci,najlepsze w tej dziedzinie były dziewczęta, zajmując trzy pierwsze miejsca, I-Karolina Dąbrowska, II-Anna Słomińska, III- Klaudia Makowska. W konkursie rzutowym uczestniczyło 12 dzieci, najlepszy okazał się Paweł Chełmowski, na drugim miejscu była Anna Słomińska. Rozstrzygnięty został także konkurs plastyczny. W młodszej grupie, spośród 14 uczestników najlepszą pracę wykonał Miłosz Chełmowski, II miejsce przypadło Jakubowi Waśiniwskiemu, III-Oskarowi Pukownikowi. W starszej grupie brało udział 7 młodych artystów,I miejsce ex aeguo zajęli Anna Słomińska i Kamil Słomiński, II miejsce-Dawid Reszka, III-Krzysztof Stormowski. Najlepsi otrzymali dyplomy oraz krzewy ozdobne, pozostali uczestnicy nagrody sportowe, szkolne oraz słodycze.Dzieci mogły sprawdzić się jeszcze w innych konkursach, 30 osób wzięło udział w konkursie napełniania pojemnika wodą, 20 osób łowienie ryb z drewna. Dla najmłodszych odbył się konkurs wiedzy wędkarskiej oraz pokazy strażackie. Udział we wszystkich konkursach nagradzany był słodyczami. Poza tym wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe jubileuszowe butony a na koniec kiełbaski z ogniska oraz oranżadę. Organizatorzy i sponsorzy zawodów otrzymali pamiątkowe kubki ufundowne przez Marcina Piotrowskigo ze Szwecji. Pogoda dopisała, sponsorzy również bez nich ta impreza nie mogłaby się odbyć.

Dziękuję wszystkim kolegom i ich małżonkom za czynną pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu zawodów. Za wsparcie oraz pomoc dziękuję także zaproszonym gościom, którzy już od kilku lat są czynnie zaangażowani w przeprowadzenie tej imprezy: panom Janowi Grzonce, Henrykowi Kuchcie oraz Mirosławowi Karolczykowi.

Dziękuję wszystkim za okazaną pomoc, życzliwość oraz udział. Do zobaczenia na zawodach dla gimnazjalistów.                                                                                                                                          Klemens Rulewski.

Tematy: Nieoznaczone | Możliwość komentowania XV ZAWODY WĘDKARSKIE Z OKAZJI DNIA DZIECKA została wyłączona